Deák, ktorý je tiež držiteľ titulu poprednej ruskej organizácie Fight Nights diktoval tempo duelu už do prvého kola. Macek sa počas neho niekoľkokrát po tvrdých úderoch, no neskôr aj vlastnou vinou ocitol na zemi, kde s ním však zverenec Iľju Škondriča nechcel bojovať. Diváci Mackovu snahu o prenesenie boja na zem odmenili hlasným bučaním. V ostatnom priebehu sa súboj odohrával v postoji.

V ňom dominoval nátlakovým štýlom boja zápasník bratislavského klubu Octagon Fighting Academy (OFA) a po jednomyseľnom verdikte rozhodcov si výhrou na body pripísal už 6. víťazstvo v sérii. „Filip je veľmi šikovný bojovník na zemi. Môj plán bol dávať si pozor na jeho veľmi dobré techniky grapplingu a pokusy dostať ma na zem. Myslel som si, že zápas ukončím do 2. kola, no dnes sa to nedalo," uviedol Deák, ktorý je podľa vlastných slov blízko k podpisu zmluvy s prestížnou japonskou organizáciou Rizin.

Šampión Oktagonu Tomáš Deák po zisku prestížneho opasku prezradil, že nebyť jeho maminy Zuzany, tak nemusel vôbec zvíťaziť.
Šampión Oktagonu Tomáš Deák po zisku prestížneho opasku prezradil, že nebyť jeho maminy Zuzany, tak nemusel vôbec zvíťaziť.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Vychádzajúca hviezda slovenskej MMA po zápase pre Šport24.sk priznala, že všetko mohlo byť inak a súboj o opasok nemusel skončiť v jeho prospech. Mohli za to zdravotné problémy. „Mal som najťažšiu prípravu v mojom živote a tú mi sťažili zdravotné problémy. Mesiac dozadu som mal silnú angínu, horúčky a dva týždne pred zápasom ma seklo v krížoch,“ zdôveril sa novopečený šampión Oktagonu.

Z problémov ho podľa vlastných slov dostala až mama Zuzana, s ktorou má neuveriteľne silné emocionálne puto. „Či už tomu niekto verí, alebo nie, s mojou maminou máme silné putom ktoré je medzi vesmírom a zemou. Ťažko sa mi to vysvetľuje. Stretol som sa s maminou a hovorí mi, že vždy sme spolu trénovali, absolvovala so mnou aj trojfázové tréningy. Na nejaký čas sme od toho opustili. Opýtala sa ma, či nemám zdravotné problémy práve preto, že sme prestali spolu trénovať,“ pokračoval Deák pre Šport24.sk.

Ani tréneri sa nestačili čudovať, čo urobila prítomnosť Deákovej matky Zuzany na tréningoch. „Moja mama má strašne silnú energiu. Na tréningy začala teda chodiť so mnou. Stačilo, aby ma objala a už to išlo. Už na druhý deň mi traja tréneri nezávisle od seba povedali, že čo je to s tebou? Si akoby vymenený človek. Tri týždne si tu chodil ako zdochlina a zrazu si živý. Mama ma jednoducho nabila energiou. Musíte tomu veriť, aby ste to pochopili,“ dodal zápasník bratislavského klubu Octagon Fighting Academy (OFA).