ZÁBERY Z PREDSTAVOVANIA NOVEJ BOJOVEJ ORGANIZÁCIE NÁJDETE TU

Oficiálne predstavenie organizácie RFA prebehlo v stredu v jednej z vychytených bratislavských reštaurácii. Promotéri odhalili prvé známe mená zápasníkov, medzi ktorými sú Tomáš Deák, Igor Daniš, Jakub Kadáš, Jozef Wittner, Tomáš Možný, Kamil Cibinski či Adrián Bartl. „Spravili sme si prieskum a zistili sme, že v rámci česko-slovenského trhu tu je priestor na ďalšiu MMA organizáciu. Momentálne máme podpísaných okolo 40 dlhodobejších kontraktov a 10 zápasníkov, ktorých máme potvrdených na jednotlivé zápasy. Chceme im priniesť nadštandartné podmienky a prostredie, ktoré cítia aj vo svete,“ povedal odhodlane organizátor projektu Boris Marhanský.

Ten je sebavedomý aj z finančného hľadiska. Vopred ráta aj s možnými problémami súvisiacimi s koronavírusom. „Sme zabezpečení na celý budúci rok. Sme pripravení aj na to, že by sme v nasledujúcom roku nemali kvôli pandémii v najhoršom na našich podujatiach, ktorých bude šesť žiadneho diváka. Plán však máme dlhodobý a chceme vybudovať etablovanú organizáciu, ktorá bude veľmi silná v rámci Česko-Slovenska a aj v zahraničí,“ odhalil pre Šport24.sk.

Hoci promotéri novej organizácie zaznamenali určitý tlak zo strany predstaviteľov Oktagonu, sústredia sa sami na seba. „Týmto veciam sa snažím vyhýbať. Sústredím sa iba na našu organizáciu a na to, aby sme sa snažili byť my tí najlepší. Organizácie, ktoré tu sú dlho vyšliapali cestu. My im to neberieme a nechceme si s nikým robiť zle,“ vysvetľoval Marhanský.

Prvá veľká udalosť sa bude konať 14. mája 2022 v bratislavskej NTC aréne, ktorá bude zároveň pre RFA ostrým štartom. Naskytla sa tiež otázka, či nová organizácia dokáže pritiahnuť do svojich radov hviezdne mená ako Attila Végh a Karlos Vémola. Fanúšikovia totiž dlhé mesiace očakávajú správy o tom, či sa uskutoční odveta „Zápasu storočia“. „Určite si trúfame zorganizovať akýkoľvek zápas a nebojíme sa ničoho. Budeme ešte ohlasovať veľa zaujímavých noviniek a je sa na čo tešiť,“ dodal tajuplne Boris Marhanský.

ZÁBERY Z PREDSTAVOVANIA NOVEJ BOJOVEJ ORGANIZÁCIE NÁJDETE TU