Végh v dlhoočakávanom zápase pravdy medzi najväčšími postavami slovenskej a českej MMA scény suverénne zvíťazil. Vémolu knokautoval už po 127 sekundách. Šampión Bellatoru dosiahol ďalší z vrcholov kariéry a všetkým neprajníkom doslova vytrel zrak. Attila sa odvtedy v klietke nepredstavil a od profesionálneho zápasenia si dal nateraz prestávku. Zdôvodňuje to tiež tým, že bez divákov v hľadisku odmieta zápasiť. Momentálne sa venuje svojim zverencom ako tréner v trnavskom Spartakus Fight Gyme.

S prehrou sa však doteraz nevie zmieriť Vémola. Nášho bojovníka niekoľkokrát vyzval na odvetu. Végh sa ale vyjadril, že ísť do odvety pre neho nemá žiadny hlbší význam. Pristúpil by na ňu iba za určitých podmienok. „Pripísal som si jednoznačné víťazstvo. Nebola to ani náhoda, ani tesný triumf na body. Na odvetu pristúpim pod jedinou podmienkou, musí sa mi to oplatiť finančne. Zápasom s ním nemám okrem peňazí čo získať. Zdolám ho druhýkrát, ľudí to už zvlášť nevzruší. Náhodou prehrám, tak prvý zápas označia za náhodu,“ vyjadril sa rodák z Gabčíkova v minulosti.

Végh týmto vyhlásením de facto „hodil rukavicu“ promotérom Oktagonu, ktorí by ho v prípade plánovanej odvety museli presvedčiť po finančnej stránke. Z tohto pohľadu a hľadiska zisku by sa im to pravdepodobne náramne oplatilo. Mená legendárnych zápasníkov by v odvete zápasu prilákali k obrazovkám tisícky priaznivcov a aj laickú verejnosť. Za normálnych okolností, v bez Covidovom stave by Végh a Vémola vypredali hľadisko akejkoľvek arény. V zákulisí sa hovorí o trnavskej City Aréne, kde by sa prípadne zápas mohol teoreticky uskutočniť.

Veľký posun priniesol v tejto otázke Oktagon 22, ktorý sa uskutočnil minulý víkend a v hlavnom súboji večera sa predstavil Karlos Vémola a Slovák Milan Ďatelinka. Práve na pozápasovej tlačovej konferencii sa rozoberala odveta „zápasu sotorčia“. „Môžem povedať, že sme relatívne nedávno hovorili o odvete s Attilom a jeho tímom. Konkrétne sumy, dátumy, dohody nepadali. Avšak už tá debata znamenala posun,” odhalil spolumajiteľ organizácieOktagon MMA Pavol Neruda. „Veľký posun,“ doplnil ho jeho spoločník Ondřej Novotný.