Tridsaťjedenročný boxer obetoval svoj čas, aby sa mohol venovať  dvadsiatimpiatim perspektívnym amatérom a zarytým boxerským fanúšikom. Všetko to robí nezištne.

Whyte stále bojuje za očistenie svojho mena po tom, čo mal pred júlovou výhrou nad Oscarom Rivasom pozitívny antidopingový test. Kvôli záväznej zmluve s Britskou antidopingovou agentúrou sa k prípadu, ale nemôže vyjadrovať. 

O pomoci nádejným boxerom sa vyjadril: ,,Niektorí z týchto ľudí sa neodvážia ísť ani do miestnej posilňovne, aby začali trénovať, urobil som to preto, aby som im pomohol, to je všetko. Nezáleží mi na tom, či mi to zlepší situáciu, niekedy je v živote dôležité si uvedomiť, že nie všetko sa točí okolo vás. A ak ste v pozícii, že môžete pomôcť druhým, nemôžete byť sebecký a len sa zaujímať o to, čo sa deje vo vašom vlastnom živote. Nezáleží na tom, či máte depresiu alebo stres alebo či ste milionár, ktorý žije skvelý život. Mali by ste sa pokúsiť urobiť niečo ľudské a venovať čas tomu, aby ste pomohli jednému alebo niekoľkým ľuďom, ak môžete." povedal Whyte.

Whyte, ktorý prežil desaťročie v chudobe na Jamajke pred tým, ako sa presťahoval do Londýna, keď mal 12, vysvetlil skupine ako ho box zachránil, dostal z ulice a urobil z neho niekto, kto môže pomáhať.