Landwehr nešiel do súboja ako hromotĺk a takticky vyčkával, s čím na neho Lajoš vybehne. Slovákovi sa síce v úvode prvého kola darilo, no na pasívneho Američana len ťažko hľadal správne miesta na údery. Napokon sa musel Lajoš v závere 1. kola brániť nečakanému výpadu.

Takmer rovnaký priebeh malo aj 2. kolo, ktoré Klein otvoril kombináciou zakončenou high kickom, no Landwehr ho znovu rýchlo zviazal a potom sa snažil okopávaním nôh Lajoša spomaľovať v útokoch. Svoje kvality ukázal „Vlak“ v druhej polovici kola, keď nasadil Lajošovi po prvýkrát škrtenie zvané anakonda, Ale Kleinovi sa po 20 sekundách podarilo z chvatu vyviaznuť.

To už ale Američan prevzal iniciatívu a kolenami prevažne na hlavu v thajskom klinči postupne ubíjal Kleinove sebavedomie i výkonnosť. Novozámčan sa iba bránil a dochádzala mu energia. Napokon už len stál a čakal na údery súpera.

Lajošovi nevyšla ani ofenzíva v 3. kole a jeho nečakaný takedown mu napokon priniesol skazu, keďže sa znova dostal do zovretia anakonda a teraz už sa z neho nevymanil.

Je to preňho nepríjemná situácia, keďže má v UFC Lajoš jedno víťazstvo a dve prehry. Samozrejme, že sa chce v najprestížnejšej lige sveta udržať a jeho posledný zápas v zmluve bude musieť dotiahnuť do víťazného konca.