"Terminátor" má úplne zdevastovanú ruku a čaká ho niekoľko operácií, aby sa vôbec jeho horná končatina dala dokopy. Vémola sa na svoj titulový zápas v Oktagone pripravoval v bolestiach a ruke dával zabrať na dennej báze: "Doktor mi vravel, aby som zrušil zápas a vôbec netrénoval. Po pár dňoch ma ruka nebolela, šiel som na tréning a išlo mi to," objasnil 36-ročný MMA bojovník, prečo si nedal pauzu. Vémola je známy svojou oddanosťou a zarputilosťou, ktorá mu však v tomto prípade môže spôsobiť veľké problémy: "Som magor, dávam to za vinu len sám sebe. V stredu som si odtrhol triceps, zvíjal som sa v bolestiach. Vo štvrtok ráno som strčil ruku do ľadu, zožral 10 ibuprofénov a išiel sparovať. Doma som vychladil ruku, zožral ďalších 10 ibuprofénov a v rovnaký deň som absolvoval ďalší sparing," povedal Vémola pre iSport.cz.

Lekársky zákrok, ktorý by mu okamžite pomohol musí ešte počkať, čo je ďalší problém pri liečení: "Kvôli infekcii mi nemohli prišiť odtrhnutý triceps a šľachu, inak sa to robí čo najskôr. Čím dlhšie sa zákrok odkladá, tým bude zložitejší. Keby mi tam teraz dali cudzie teleso, mohla by na to skočiť baktéria a vyhnisalo by mi to. Mohol by som aj prísť o ruku. To sa takmer stalo Jaroslavovi ,Jukebox' Pokornému, ktorý prišiel o celú chrupavku a musel ukončiť kariéru," vysvetlil.

Karlos Vémola bude na nejaký čas v opatere lekárov. Je to nevyhnutné, ak chce zachrániť svoju kariéru, čo si "Terminátor" plne uvedomuje: "Musím si to urovnať v tej hlave, som totiž zvyknutý trénovať štyrikrát denne. Ak však nepočúvnem lekárov, už sa nevrátim. ,Jukebox' sa taktiež nevrátil a on doktorov počúval. On prvý mi volal, aby som sa vy*ral na tréning. Som blbec a vravel som, že ľudia to nepochopia, keď odstúpim kvôli zápalu, ktorý nie je vidieť. Bohužiaľ to je väčšie svinstvo než som si pripúšťal," dodal zápasník Karlos Vémola vo vysielaní na svojom Instagrame v spolupráci s iSport.cz.