Prešiel si ťažkým, takmer dvojročným obdobím bez boxu pre problémy s drogami. Tyson Fury sa však z problémov dokázal dostať a opäť sa sústredí na to, čo mu ide najlepšie. V Las Vegas ho 14. decembra čaká zápas s Ottom Wallinom. Ak dokáže zvíťaziť, fanúšikovia sa môžu tešiť na veľkolepú konfrontáciu s Deontayom Wilderom.

„Cigánsky kráľ“, ako znie jeho prezývka prilial do ohňa po otázke novinára, čo si myslí o svetovom šampiónovi Andym Ruizovi, ktorý šokujúco zvíťazil nad dovtedy neporazeným Anthonym Joshuom. Fury si nemohol pomôcť a jeho odpoveď stála skutočne za to. „Počúvajte, nikdy nevieme, čo sa v živote stane, a nikdy nemôžeme nič povedať dopredu. Ale jedna vec je istá. Poviem vám, že nechám fanúšikov rozhodovať, ktorú ruku si mám nechať za chrbtom a ktorou rukou zložím Ruiza na lopatky, pretože pre na potrebujem iba jednu ruku,“ povedal rodák z Manchestru na adresu šampióna ťažkej váhy a držiteľ titulov WBA, IBF a WBO.

Boxer Tyson Fury si tentoraz podal svetového šampióna Andyho Ruiza. Odkázal mu, že by ho porazil jednou rukou.
Boxer Tyson Fury si tentoraz podal svetového šampióna Andyho Ruiza. Odkázal mu, že by ho porazil jednou rukou.
Zdroj: TASR

Podporovatelia mexického borca tieto slová rozhodne neradi počujú, no tí, čo poznajú Furyho vedia, že takéto provokačné reči sú pre neho typické. V priebehu týždňa je to druhýkrát, keď sa Fury zameral na Ruiza. Začiatkom týždňa ho vysmieval, že namiesto toho, aby drel v telocvični, tak sa napcháva mexickým tacos.

Furyho posmešky navyše utvrdzujú slová Ruizovho trénera Mannyho Roblesa. Ten sa vyjadril na adresu svojho zverenca, že po tom, čo zdolal v decembri Joshuu nie je vôbec v dobrej kondícii.