POZRITE SA NA TRÉNING IKONICKÉHO HOLYFIELDA S KLIČKOM A JEHO BRUTÁLNU FORMU

Stále to nie je oficiálne, ale fanúšikovia nepochybujú o tom, že si to tieto boxerské legendy rozdajú v exhibičnom zápase, ktorý má hostiť Dubaj. „Celý svet chce ten zápas vidieť,“ povedal Holyfield, ktorý v rokoch 1996 a 1997 Tysona porazil. Nezabudnuteľný sa stal  predovšetkým druhý zápas, v ktorom mu „Železný Mike“ odhryzol pred zrakmi tisícok fanúšikov kus ucha. Pokiaľ sa súboj naozaj uskutoční, obaja aktéri by si mali rozdeliť astronomických 82 miliónov eur.

Holyfield má jasno v tom, prečo im promotéri údajne majú ponúknuť takú vysokú čiastku.  „Čudujete sa? Všetkých teraz najviac zaujímame ja s Mikom,“ smial sa. Pre Tysona by to bol už druhý zápas v ringu po oficiálnom ukončení kariéry v roku 2005. Veľkolepý návrat totiž absolvoval minulý rok v exhibičnom zápase s Royom Jonesom juniorom.

Tento duel sa skončil remízou, aj keď vo viacerých častiach zápasu mal navrch ikonický „Železný Mike“ a ukázal, že rýchlosť a tvrdosť rozhodne nestratil. Veľmi dobre si to uvedomuje aj Holyfield, ktorý naposledy boxoval pred desiatimi rokmi.  Na pomoc si preto zavolal viacnásobného šampióna v ťažkej váhe Vladimíra Klička, s ktorým absolvoval niekoľko tréningov. „Dnes v práci s kamošom,“ napísal Evander k spoločnej fotke. Navyše predviedol, že je v obdivuhodnej fyzickej forme a jeho telo vyzerá ako v časoch najväčšej slávy.