Promotéri československej bojovej organizácie Oktagon zverejnili na turnaji Oktagon 21, ktorý sa uskutočnil počas minulého víkendu hlavný zápas toho nasledujúceho. O titul v strednej váhe sa pobije vychádzajúca hviezda našej MMA a ikona českej. K zápasu, ktorý prebehne o niekoľko týždňov sa už stihli vyjadriť aj obaja zápasníci. „Je škoda, že ho hneď seknem v čase, keď sa začína rozlietavať," povedal pre české médiá sebavedomo Karlos Vémola.

Ďatelinka ide do zápasu naopak s veľkou pokorou a vie, akú sú silné a slabé stránky svojho rivala. „Keď som vyhral zápas s Davidom Hoškom, povedal som si, teraz alebo nikdy. Karlos je v boji na zemi špičkový, fenomenálny, ale máme taktiku, ktorú by sme ho mohli poraziť,“ povedal v rozhovore pre iSport.cz bojovník CSW Slovakia & Boxerňa Žilina.

Vémola má už svojho budúceho súpera naštudovaného a pozná aj jeho zápasovú bilanciu v Oktagone. „Sme zápasníci, máme to tak v hlave. Chceme jednoducho zápasiť. On má za sebou štyri poriadne súboje. Proti diskotékovému zápasníkovi, Václavovi Mikuláškovi, alebo proti Hoškovi, čo je boxer. Ja mám 40 profesionálnych zápasov. Jeho manažment ho predhodil levom!“ zdôraznil uštipačne „Terminátor“.

Ďatelinka ide do zápasu s Vémolom skromne.
Ďatelinka ide do zápasu s Vémolom skromne.
Zdroj: Instagram Milan Ďatelinka

Dvadsaťštyriročný Slovák doposiaľ nazbieral osem výhier a štyri prehry. V porovnaní s Karlosom Vémolom ide o veľký nepomer. Český zápasník odchádzal z klietky ako víťaz 30x, porážok zažil len šesť, z toho štyri v UFC. „Myslím si, že je to mladý, nádejný chlapec, ale v podstate má naozaj dobré len posledné štyri zápasy. Predtým to bolo také plieskanie, začiatky. Štyri výhry, štyri prehry. Naozaj vážne zápasí až poslednou dobou. Ale s kým?“ rýpol si „český zápasník“ pred súbojom pre v rozhovore iSport.cz.

Vémola napokon priznal kvality nášho zápasníka. Myslí si však, že na zápas o titul ešte nie je pripravený. „Ľudia hovoria, má štyri výhry, a preto si zaslúži titul. Možno si ho zaslúži, vidím v ňom potenciál, talent, ale ja mám štyridsať profesionálnych zápasov. A oni proti mne chcú postaviť chlapca, ktorý má štyri výhry v rade?“ čuduje sa ikona českej MMA scény.