Francúzska dvojica sa držala od začiatku v popredí, celkovo musela iba päťkrát dobíjať. Bescondová však definitívne rozhodla o prvenstve až na záverečnom úseku a po čistej ôsmej streľbe. Nórka Karoline Offigstad Knottenová na nej zaváhala a tak sa na druhú priečku vyšvihli senzačne Estónci v zložení Rene Zahkna a Regina Ojová. Spolufavoriti Nemci Erik Lesser a Franziska Preussová obsadili až 11. priečku, Nóri boli tesne pred nimi.

Otčenáš už na prvej streľbe dvakrát dobíjal, na druhej musel absolvovať aj dve trestné kolá a figuroval až na 23. priečke. Ivona Fialková potom slovenskú dvojicu posunula dopredu a po štvrtej streľbe už bola na 17. mieste. Rovnakú pozíciu si na ďalších dvoch streľbách držal aj Otčenáš a I. Fialková na poslednom úseku po poslednej ôsmej streľbe ešte dokázala predbehnúť tri súperky na konečné 14. miesto. Celkovo museli Slováci bežať dve trestné kolá a osemkrát dobíjali.
 

Najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková sa rozhodla v sobotu pauzovať, keďže si chcela oddýchnuť pred nedeľňajšími pretekmi s hromadným štartom. V sobotu je na programe ešte miešaná štafeta štvoríc.