Paulína Fialková odštartovala z 25. pozície s odstupom 1:13 za Eckhoffovou. Prvá streľba na ležke jej vyšla na výbornú a posunula sa na 15. miesto. Stopercentnú úspešnosť si zachovala aj na druhej ležke a siahala na výborný výsledok. Veľa mohla napovedať prvá stojka, ktorú opäť zvládla skvelo a zo strelnice odchádzala na piatom mieste s desaťsekudnovým mankom na pódiové priečky. Nádej jej však zobrala posledná streľba, keď minula dva terčíky. Napriek dvom trestným okruhom  sa udržala v top 10 a dobehla do cieľa na 9. priečke. Svoje tohtosezónne maximum vylepšila o štyri miesta, keď vo februári na MS v slovinskej Pokljuke obsadila v šprinte 13. pozíciu.

Jej sestra tiež začala dobre, úvodné dve ležky vybielila a posunula sa na 31. miesto. Potom však zaváhala na prvej stojke, po ktorej zamierila na dva trestné okruhy. Dve chyby zopakovala aj na poslednej návšteve strelnice a napokon ju klasifikovali na 40. priečke s mankom 3:18,5 minúty na Eckhoffovú.

Líderka celkového hodnotenia SP ťažila zo skvelého behu, keď sa jej príliš nedarilo na strelnici. Ležky absolvovala bez chyby, ale po prvej stojke musela na trestné kolo a po druhej dokonca na dve.