Krajiny v tejto otázke nemajú jednotný názor, no bývalý francúzsky biatlonista Martin Fourcade, ktorý je členom komisie športovcov MOV a predsedá komisii športovcov pri organizačnom výbore OH 2024, je za to, aby Rusi a Bielorusi mohli v Paríži štartovať.

„Ako zástupca športovcov a ako športovec som presvedčený, že by sme mali zvážiť návrat ruských a bieloruských športovcov do súťaží. Zvolili ma do MOV, aby som bránil športovcov a mám trochu pocit, že týchto športovcov nehájim. Samozrejme, sú to Rusi a Bielorusi, ale sú to tiež pretekári,“ vyhlásil Fourcade.

Päťnásobný olympijský víťaz by podľa svojich slov nerád videl, aby Francúzsko zakázalo športovcom z Ruska a bieloruska vstup do ich krajiny, ako to, napríklad, urobili Briti v prípade tenistov pred Wimbledonom. Zároveň zdôrazňuje, že naplno podporuje Ukrajinu a je proti krokom ruskej vlády.

„Bol som jeden z mála, kto verejne vystúpil proti Ruskej federácii a jej úradom kvôli dopingu. Mal som kvôli tomu aj strach, nikdy neviete, čo sa môže stať. Určite nechcem dať nikomu príležitosť, aby ma obvinil, že som proruský,“ tvrdí Fourcade.

Iný názor na účasť Rusov a Bielorusov v Paríži ako Fourcade má nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö. „Áno, postupom času to bude ťažké pre ruských športovcov, ale možno by ich hnev z týchto opatrení mohol prispieť k ukončeniu vojny,“ myslí si Nór a okomentoval aj Fourcadove slová:

„Chápem, že pre športovcov to je ťažké. Súcitíme s nimi, ale tu ide o niečo väčšie. Fourcade urobil veľa dobrých vecí, ale tu mám pocit, že je trochu mimo.“

Polienko do ohňa pridal aj bývalý ruský biatlonista Alexander Tichonov, ktorý, pochopiteľne, ocenil Fourcadovu výzvu. „Veľmi som ho rešpektoval, ešte keď bol aktívny športovec. Ku všetkým záležitostiam pristupoval férovo, toto je dobré znamenie. Ukazuje sa, že vo Francúzsku sú ľudia, ktorí myslia normálne, na rozdiel od zmrznutých Nórov,“ vyhlásil Tichonov pre agentúru TASS.