Prvé podujatie novej biatlonovej sezóny však dopadlo katastrofálne. Naposledy sa v šprinte Svetového pohára v Östersunde ledva zmestila do stovky. Z celkovo 113 pretekárok obsadila 100. miesto. Nezvládla streľbu a na lyžiach bola pomalá. Po výkonoch vo švédskom stredisku sa na ňu spustila vlna kritiky. 

Na ňu sa v nedeľu popoludní rozhodla úspešnejšia zo sesterského dua Fialkových zareagovať prostredníctvom statusu na Facebooku. Reakciu slovenskej biatlonistky si môžete prečítať nižšie.

Posledné 2 roky mám pocit, že vyjadriť sa k pretekom nemá vôbec žiadny význam. Ale dnes mi nedá nenapísať pár slov.

Neviem, čo sa v našej spoločnosti stalo, že sme sa stali ľuďmi plnými zloby, hejtu, mudrovania, urážania, krutosti. Sme ako národ na takom dne, že toto je jediné čo nám ostáva? Asi áno.

Slovenský biatlon je bohužiaľ presne tam, kde dlhé roky smeroval. Hejteri, vy ste sa až teraz prebrali? Vy si myslíte, že za to môžu športovci, ktorí drú ako kone deň čo deň, obetovali športu celý život, zdravie, rodinu, školu a v neposlednom rade spústu peňazí? Myslíte si, že ich toto ne*erie oveľa viac ako vás?

Ja som si dobre vedomá toho, že moje výsledky boli v Ostersunde hrozné. Veľmi ma to trápi aj preto, že z prípravy som mala naozaj dobrý pocit.

Ale viete čo? Svedomie mám čisté v tom, čo som príprave dala. Za seba som viac ako maximum z mojich možností spraviť nemohla. A ak na to už nemám? Tak s tým asi už nič moc nespravím. Ale snažiť sa neprestanem pokiaľ to pôjde.

Rozhodla som sa vypnúť komentáre. Nechcem podporovať vlnu hejtu, ktorá sa na sociálnych sieťach šíri v každej oblasti. A chcem poprosiť všetkých, ktorí to so mnou myslíte dobre.

Nepíšte mi ako nemám čítať výlevy chudákov, ktorí o športe nič nevedia. Ja ich nečítam a sľubujem, že oni sú na tomto celom to posledné čo ma trápi.
Paulína Fialková