Druhá bola Ukrajinka Julija Džimová s mankom 9 sekúnd, tretie miesto obsadila Talianka Lisa Vittoziová (+15). Spomedzi slovenských reprezentantiek dosiahla najlepší výsledok Paulína Fialková, ktorá bola 25. so stratou 1:13,0 min. Jej sestra Ivona obsadila 45. priečku (+1:47,8) a obe sa kvalifikovali do nedeľných stíhacích pretekov. Mária Remeňová v premiérových individuálnych pretekoch SP skončila 88., keď zaostala za víťazkou o 3:02,8 min.

Paulína Fialková mala po prvej streľbe našliapnuté na výborný výsledok, keď v ľahu sklopila všetky terče a po 3,4 kilometroch figurovala na treťom mieste. Stoju začala tiež dobre a úvodné tri terčíky trafila, potom však dvakrát zaváhala. Jej sestra Ivona raz minula už na ležke, na stojke pridala ďalšie dva trestné okruhy. Najmladšia spomedzi Sloveniek Remeňová na ležke predviedla čistú streľbu a tiež mohla pomýšľať na dobré umiestnenie, no stojka jej nevyšla a musela na tri trestné kolá.

Eckhoffová ako jediná z prvej štvorky musela absolvovať trestné kolo, keď netrafila jednu položku na ležke, vďaka špičkovému behu však nedala súperkám šancu.