Zo svetových šampionátov má Kuzminová všetky cenné kovy, v roku 2019 získala vo švédskom Östersunde zlato. Tohtoročné majstrovstvá sveta sa konajú v Taliansku.

„Anterselva je krásne zimné stredisko, jedno z najobľúbenejších miest biatlonovej rodiny. Všetci to tam majú radi. Aj keď tam už nie som, na diaľku budem slovenskému tímu veľmi držať prsty,“ povedala Kuzminová v rozhovore pre agentúru SITA.

Zo slovenskej výpravy sa všetky oči upierajú na Paulínu Fialkovú, ktorá má najväčšie šance na zisk medaily. Kuzminová vie, čo musí zvládnuť, aby mohla pomýšľať na zisk cenného kovu.

„Paulína je teraz číslo jeden v slovenskom biatlone a všetky oči sa pozerajú na ňu. Musí sa s tým vyrovnať a aj pre mňa bude zaujímavé zistiť, ako to celé zvládne. Či vníma ten tlak verejnosti, fanúšikov a médií. Dôležité je, aby predviedla to, na čo má. Biatlon je aj po mojom ukončení kariéry na Slovensku stále populárny a ja verím, že to tak zostane.“

Kuzminová však nezabudla ani na ostatných Slovákov, ktorým pred začiatkom MS poslala odkaz: „Aj ostatné dievčatá by však mali Paulínu výsledkami podporiť a chlapi by sa mali tiež prebrať a pokúsiť sa o dobrý výsledok na majstrovstvách sveta,“ dodala pre SITA.