Muž zranenú športovkyňu uniesol a potom ju spútal. Z tejto pasce sa snažila dostať niekoľko hodín, no neúspešne. Triatlonistka následne upadla do bezvedomia. Po čase sa prebudila v cudzom dome. Bola nahá a priviazaná o stoličku, informoval isport.blesk.cz.

„Rob to, čo od teba chcem a zajtra môžeš byť voľná," zneli slová psychopata. Ten sa športovkyňu snažil umučiť. Oči jej prelepil páskou, nútil ju piť alkohol. Neskôr sa ju dokonca snažil udusiť a vyhnať do studeného kúpeľa, kde ju plánoval topiť. Športovkyňa mu však prekazila plány.

Nathalie Birliová si prežila poriadne peklo.
Nathalie Birliová si prežila poriadne peklo.
Zdroj: FB Nathalie Birli

Podľa jej slov s ním jednoducho začala len komunikovať. Na svoju stranu ho zlákala tak, že začala obdivovať kvety v jeho dome. Psychopata to prinútilo sa rozrozprávať. Nathalie rozpovedal príbeh o tom, ako mu zomrel otec. Športovkyňa využila svoj ženský inštinkt a túto slabú chvíľku muža použila vo svoj prospech. „Ak ma pustíš, poviem, že to všetko bola náhoda." Psychopat Nathalie odpútal a odviedol k dverám domu. Muž sa dostal do rúk polície, ktorej sa ku všetkému priznal.

Jeho chovanie vysvetliť nedokázal. Podľa doterajších vyšetrení odborníkov má byť muž nesvojprávny. Trialonistka po tomto incidente putovala do nemocnice, odkiaľ svojim fanúšikom poslala odkaz: „Ďakujem všetkým, ktorí ma hľadali. Zrazil ma, mlátil a uniesol do malého domu blízko diaľnice. Bolo to ako zo zlého filmu. Vďaka bohu, že sa mi podarilo vyslobodiť. Až na zlomenú ruku a poranenie hlavy sa mám dobre."