Dvadsaťsedemročná Hauserová prežíva životnú sezónu a najmä rok 2021. Prvýkrát sa dostala na pódium vo Svetovom pohári 8. januára v Oberhofe, keď skončila tretia v šprinte, odvtedy pridala ďalšie tri tretie miesta, jedno druhé a v Anterselve si vybojovala premiérový triumf vo vytrvalostných pretekov. Na šampionáte v Pokljuka pridala striebro v stíhačke i miešanej štafete a zakončila ho zlatom v hromadných pretekoch. "Neviem, čo mám povedať, je to neuveriteľné, to najlepšie prišlo na majstrovstvách sveta," uviedla v prvej reakcii po zisku titulu.

Na úvodnej ležke odstrieľalo čisto okrem Hauserovej aj ďalších 15 z 30 štartujúcich, prvá vyšla zo strelnice Gasparinová, no hneď sa vytvorila veľká skupina pretekárok, do ktorej sa dostala aj Eckhoffová, ktorá si odkrútila jedno trestné kolo. Šancu na medailu si "odstrelili" Bielorusky Dzinara Alimbekavová, Hanna Solová či Francúzka Julia Simonová. Po druhej ležke zostalo s nulou už len sedem pretekárok, vedúcu pozíciu prevzala Eckhoffová. Na prvej stojke však musela ísť znovu na trestné kolo, z ktorého vybehla so stratou 20 sekúnd na jediné dve "čisté" Hauserovú a Baibu Bendikovú z Lotyšska. Na ďalších pozíciách išli Talianky Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová a Nórky Ingrid Landmark Tandrevoldová a Marte Olsbuová Röiselandová. Na záverečnú položku prišli Hauserová s Bendikovou naraz, Eckhoffová s mankom asi 15 sekúnd, no bez chyby z nej vyšla len Rakúšanka, ktorá už vedela, že si príde po zlato. Lotyška spravila dve chyby a vypadla z boja o medaily. Na tretie miesto sa dostala Vittozziová, stíhali ju však tri silné Nórky a všetky ju na záverečnom okruhu predbehli. Pre striebro si prišla Tandrevoldová, Eckhoffová zdolala vo finiši Olsbuovú Röiselandovú a získala šiesty cenný kov na MS (4-1-1).

Takmer sa jej podarilo napodobniť práve Röiselandovú, ktorá si na vlaňajšom šampionáte v Anterselve vybojovala medailu vo všetkých siedmich disciplínach (5-0-2), Eckhoffová nebola v Pokljuke na pódiu len vo vytrvalostných pretekoch.