Paulína a Ivona Fialkové vynechali úvodné dve kolá Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti, kam ani nevycestovali, keďže sa počas prípravy vo Švédsku objavil v ich tíme pozitívny test na koronavírus. V pondelok na sociálnej sieti sestry oznámili, že si obe prešli ochorením Covid-19 a práve to môže byť za ich slabšími výkonmi v aktuálnej sezóne.

„Drahí priatelia a športoví fanúšikovia, moje zdravotné problémy spôsobené novembrovým Covid-om stále pretrvávajú. Je potrebné absolvovať dodatočné vyšetrenia, a preto sa na ďalšom kole Svetového pohára v Oberhofe nezúčastním,“ odkázala prostredníctvom Facebooku Paulína Fialková, ku ktorej sa pridala aj jej mladšia sestra Ivona: „Zdravotné problémy spojené s prekonaním Covidu stále pretrvávajú a sú momentálne nezlučiteľné s vrcholovým športom. Rozhodli sme sa absolvovať podrobnejšie vyšetrenia, a preto cestujeme domov na Slovensko.“

Počas 6. kola Svetového pohára v Oberhofe tak zostali v ženskom tíme len Veronika Machyniaková s Anetou Smerčiakovou, na čo zareagoval reprezentačný tréner Lukáš Daubner povolaním Henriety Horvátovej a Júlie Machyniakovej, ktorá je mladšou sestrou skúsenejšej Veroniky. V praxi to znamená, že Slovensko bude už dnes reprezentovať ďalšie súrodeneckého duo, ktoré výsledkami na trati zrejme nezaujme tak ako sestry Fialkové, no prinajmenšom im môže konkurovať sexi vizážou.

Len na ozrejmenie, sestry Machyniakové sa spoločne predstavili už na pretekoch SP vo fínskom Kontiolahti, ktoré sa konali na prelome vlaňajšieho novembra a decembra. Dôvodom bola taktiež absencia Fialkových.A hoci to výkonnostne i výsledkovo nebola z ich strany žiadna sláva, slovenskí fanúšikovia si už z vyššie spomínaného dôvodu prišli na svoje. Vy si ich aj vďaka záberom v našej FOTOGALÉRII môžete teraz pripomenúť. Stojí to za to!

SEXI zábery talentovaných slovenských biatlonistiek nájdete v GALÉRII