Čo robia biatlonistky v karanténe? VIAC TU!

Slovenskí biatlonisti sa pritom z Kontiolahti vrátili vládnym špeciálom ešte pred skončením posledných pretekov, pretože koronavírus už naberal na sile a organizátorov Svetového pohára mnohí skritizovali za to, že podujatie vo Fínsku nezrušili, čím ohrozili zdravie samotných športovcov. 

„Preteky síce išli, my sme sa postavili na štart, ale myšlienkami sme boli trochu inde. Z hľadiska bezpečnosti mala Medzinárodná biatlonová únia stopnúť fínske podujatie,“ posťažovala sa v rozhovore pre náš web Ivona Fialková. Tá sa počas 14-dennej karantény venovala vo svojom byte vareniu, cvičeniu, upratovaniu, ale aj písaniu diplomovej práce. S domácou izoláciou sa musela vysporiadať aj jej sestra Paulína.

Predčasný koniec sezóny postihol aj ďalšie elitné biatlonistky. Ľahké to nemala ani víťazka SP Dorothea Wiererová, keďže v jej Taliansku je situáciu s ochorením Covid-19 najhoršia v celej Európe. Sexi kráska, ktorá rada vystavuje svoje krivky, sa však doma vynašla a bežky s puškou vymenila za iné športové náradie. Nórske a švédske biatlonistky však boj s koronavírusom berú po svojom a doma sa veru neskrývajú. 

Čo robia biatlonistky v karanténe? VIAC TU!