S bývalým manželom Petrom Koukalom má stále nevyriešené majetkové vyrovnanie po rozvode, ale už začala novú kapitolu života. Nielenže sa vrátila k dievčenskému menu Soukalová, ale po boku nového priateľa Miloša si založila rodinu. Momentálne je vo štvrtom mesiaci tehotenstva.

„Sme veľmi vďační, že nás s priateľom Milošom stretla táto radostná udalosť. Berieme to ako dar, ktorý si vážime a veľmi sa naň tešíme. Vyhliadky na rodinu sme mali od začiatku obaja, ale vzhľadom na moje pracovné vyťaženie a menej príjemné okolnosti, ktorým už nejaký čas čelím, sme tomu nechali voľný priebeh. Nehovorím, že sme neboli prekvapení, že to išlo tak rýchlo, ale o to viac sa tešíme, pretože vidieť, že ten malý alebo malá chce byť s nami čo najskôr,“ vyhlásila biatlonistka pre Expres.cz.

Gabriela sa po ukončení manželstva presťahovala k novému priateľovi. Jej manžel Petr zostal v ich spoločnom dome v Hořoviciach. „Rada by som dopriala môjmu dieťaťu bývanie v mojom vysnívanom dome v Hořoviciach, ale bohužiaľ to teraz nie je možné. Takže zatiaľ sa budem musieť zariadiť inak,“ vysvetlila Soukalová. Rozmýšľať však nebude len nad bývaním, ale aj nad tým, kto bude otcom dieťaťa „na papieri“. Biologickým je bezpochyby Miloš, ale české zákony sú v tomto nekompromisné. Ak sa dieťa narodí do 300 dní od nadobudnutia právnej moci rozsudku o rozvode, do rodného listu sa automaticky zapíše bývalý manžel. Je pritom jedno, že otcom je niekto iný, kto sa k otcovstvu hlási. Všetko by mohla vyriešiť rýchla svadba, o ktorej však Gábina nechce ani počuť: „Po skúsenostiach z minulosti nie som svadbe naklonená, ale spoločnú budúcnosť plánujeme.“

Nahé zábery Koukalovej z Playboya si pozrite TU!