Fialkové po pretekoch 5. kola Svetového pohára v Oberhofe, kde Ivona v šprinte získala pre slovenské farby prvé body do hodnotenia seriálu v tejto sezóne, prerušili sezónu. Obe totiž po prekonaní ochorenia trápili zdravotné problémy a nemohli podávať plnohodnotné výkony. Po absolvovaní ďalších vyšetrení a konzultáciách s lekármi sa rozhodli, že vrchol sezóny by chceli absolvovať. Majstrovstvá sveta sú na programe od 9. do 21. februára.

"Rozhodli sme sa, že to nevzdáme, skúsime to a zabojujeme," povedala Ivona Fialková pre slovenskybiatlon.sk o ich účasti na svetovom šampionáte. "Nemôžeme však už očakávať to, čo sme očakávali pred sezónou. Vyjadrenia lekárov sú jasné, že zázraky sa nestanú. Môžeme teda aspoň urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podali aspoň nejaký solídny výkon. Rozhodli sme sa, že to skúsime." Ivona potrebuje pretekať a preto sa rozhodla štartovať pred MS aj na majstrovstvách Európy, ktoré sú na programe v poľskom stredisku Duszniki-Zdrój koncom januára. Plánuje tam absolvovať šprint a stíhacie preteky.

Paulína Fialková súťaženie zatiaľ vynechá, namiesto toho absolvuje sústredenie a potom sa presunie do dejiska MS. "Preteky pre mňa teraz nie sú absolútne vhodná voľba. Budem trénovať a snažiť sa dostať aspoň na svoje priemerne dobré pocity. Ak sa nebudú v tréningu javiť žiadne závažné problémy, tak budem štartovať na majstrovstvách sveta. Ale lekári sa jednoznačne zhodli na tom, že covid spôsobil totálne vyčerpanie organizmu a v podstate som na svojom energetickom dne. Nebudem preto už od seba očakávať zázraky," uviedla Paulína.