Sympatická Švédka patrí medzi najväčšie talenty bežeckého lyžovania. Minulý rok to vyzeralo, že svoje predpoklady nikto nenaplní. Strácala silu, výkonnosť a aj chuť pretekať. Bojovala totiž s anorexiou.

„Bola som veľmi unavená. Všetko bolo pre mňa prekážkou, aj ranné vstávanie,“ priznala Frida pre denník Dagbladet Z najhoršieho jej pomohlo vedenie švédskeho biatlonového tímu trochu drastickým spôsobom. Bez udania dôvodu ju vyradilo z tímu, aby mala na boj s chorobou väčší pokoj. „Dostala som sa do bodu, kedy som musela niečo zmeniť. Som rada, že príkazy boli na prvý pohľad drastické a tvrdé, ale bez nich by som sa z toho nedostala. Z celej situácie som sa veľmi poučila. V nešťastí sa človek stáva duchovne silnejším,“ povedala Karlssonová.

Pomohlo to a Frida začala v lete naplno trénovať. Po úvodnom podujatí sezóny vo fínskej Ruke ja jasné, že meno Karlssonová si musíme zapamätať. V sobotňajších pretekoch skončila na 10-kilometrovej trati klasickou technikou druhá za najväčšou hviezdou Theresou Johaugovou a v nedeľu voľnou štvrtá na rovnakej trati voľnou technikou.

Zábery sexi pretekárky si pozríte vo FOTOGALÉRII!