FOTO luxusnej jachty si pozrite TU

Johnson pôsobil v NBA 13 sezón na pozícii rozohrávača Los Angeles Lakers (1979 – 1991). Trikrát (1987, 1989 a 1990) bol zvolený za najužitočnejšieho hráča NBA. Päťkrát sa tešil z víťazstva s Lakers vo finále NBA. V roku 1992 bol členom prvého amerického Dream Teamu a získal zlatú olympijskú medailu na olympijských hrách v Barcelone. Trhová hodnota bývalého amerického basketbalistu sa odhaduje na necelých 550 miliónov eur.

PO ÚSPEŠNEJ KARIÉRE SLADKÝ ODPOČINOK

Nie je žiadnym prekvapením, že za tak bohatú a úspešnú kariéru zarobil množstvo peňazí a život na dôchodku je pre ikonu Lakers ako z rozprávky. Jedným z kúskov, na ktorý môže byť Johnson hrdý je aj jachta Aquil v hodnote 126 miliónov eur, na ktorej strávil leto na chorvátskom pobreží.

Magic Johnson na jachte Aquila
Magic Johnson na jachte Aquila
Zdroj: instagram

MÁ VŠETKO, NA ČO LEN POMYSLÍTE

Takmer 86 metrov dlhá jachta vás očarí vybavením aj vzhľadom. Je to zároveň aj najväčšia jachta vyrobená v Amerike od 30. rokov 20. storočia.

Na Aquile nájdete bary, miestnosť na masáže či vírivé vane. Ak sa na lodi organizuje večierok, tak na takúto príležitosť je vyhradená miestnosť pre DJa a tanečný parket. Jachta zvládne naraz 12 hostí a 28-člennú posádku, ktorá loď riadi. Kto rád športuje, tiež si príde na svoje. V priestoroch luxusného plavidla je vybudovaná aj plne vybavená posilňovňa.

NIE JE TO PRVÝKRÁT

Prvé leto strávil na Aquile Johnson v roku 2019, keď oboplával s priateľmi nádherné Amalfské pobrežie, čo pomenoval ako "trip svojho života".