Slovenský atlét Ján Volko by mohol už o tri týždne absolvovať prvé preteky v letnej sezóne, ktorú výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu. Halový majster Európy v behu na 60 m z Glasgowa 2019 môže byť jeden z mála zahraničných účastníkov na tradičnom Memoriáli Josefa Odložila v Prahe, ktorý sa uskutoční 8. júna.

V predbežnom programe figuruje medzi deviatimi disciplínami stovka i dvojstovka, informoval o tom portál Slovenského atletického zväzu. "Na míting sme sa prihlásili, ale uvidíme, či napokon budeme štartovať, pretože v tom čase budú chalani z tréningovej skupiny zrejme dosť unavení po náročnej príprave. Ako prvý tréningový štart by to však nemuselo byť zlé," uviedla Volkova trénerka Naďa Bendová.

Práve na Odložilovom memoriáli zabehol Volko 5. júna 2017 svoj prvý slovenský seniorský rekord v behu na 100 m. V rozbehu mu namerali 10,16 s, čím zlepšil národné maximum o 5 stotín. Predtým sa o rekordný čas 10,21 s delil s Adamom Závackým.

Dvadsaťtriročný Volko sa od 9. marca pripravuje s ďalšími poprednými atlétmi zo svojho klubu Naša atletika Bratislava v Osrblí, kam sa časť tréningovej skupiny Bendovej, Róberta Kresťanka a Andreja Bendu uchýlila pred koronavírusom. "Cez Bratislavu pôjdeme najbližšie až pred Odložilovým memoriálom. Dovtedy sa domov nechystáme. Niet prečo, keďže na prípravu máme lepšie podmienky, máme všetko, čo potrebujeme, a aj rôzne opatrenia tu znášame oveľa lepšie," uviedla Bendová.

Príprava prebieha najmä v prírode, na dvore trénerkinej chalupy a aj na miestnom futbalovom ihrisku v Osrblí. Venovali sa najmä všeobecnej príprave. "Posilňovňu som nahrádzal cvikmi s vlastnou hmotnosťou a náčiním, ktoré som mal k dispozícii. Bola to akási udržiavacia fáza po halovej sezóne, aby sme tréningový proces úplne neprerušili," prezradil pre atletika.sk Volko.