Dvadsaťtriročný Volko pocítil v polovici júla miernu bolesť nad pravým kolenom a z preventívnych dôvodov vynechal behy vo finále na 100 a 200 metrov v 2. kole českej extraligy v Kladne. V sobotu sa konalo 2. kolo slovenskej ligy v Košiciach, kde mohol byť len v úlohe diváka.

"Určite mi to nevyhovuje, aj cez víkend na 2. kole ligy som mal chuť pretekať. Forma pomaličky stúpala, všetko išlo tak, ako malo. Žiaľ, stalo sa toto, je to šport. Telo je na hranici buď, alebo, tentoraz sa stalo to horšie. Zastavili sme to však pomerne skoro, rozsah zranenia nie je extrémny, myslím si, že by sme to mohli v pohode zvládnuť. Bolesť necítim, tento týždeň začnem trénovať, ešte asi nie úplne naplno, ale s rozumom," povedal halový majster Európy v behu na 60 metrov z Glasgowa 2019.

Od 18. júla do pondelka mal úplné voľno z tréningu. "Od dnes postupne začneme s tréningovým procesom. Absolvoval viaceré vyšetrenia ultrazvukom a magnetickou rezonanciou. Tieto zobrazovacie metódy neukázali výrazné poranenie. Je tam drobné poranenie, presne také isté ako po halovej sezóne, len je o štyri centimetre nižšie smerom ku kolenu, preto pociťoval bolesť tesne za kolenom," vysvetlila Volkova trénerka Naďa Bendová z klubu Naša Atletika.

Po domácom šampionáte sa chce jej zverenec predstaviť na mítingoch Zlatá tretra v Ostrave (8. septembra) a P-T-S v Šamoríne (11. septembra). "Máme dostatok času, v tejto sezóne o nič nejde, do decembra máme 'voľno'. Nechali sme to na organizmus, stav sa zlepšuje, ako sa to bude vyvíjať, záleží na dennodennom tréningu. Poškodenia sú spôsobené viacročnou prípravou. Atletika je šport, kde je nutná extrémna fyzická pripravenosť športovca. Ruka v ruke s tým ide opotrebovanie organizmu, u šprintéra sú alfa a omega svaly na zadnom stehne," dodala Bendová.

Volko informoval médiá pri príležitosti tlačovej konferencie k spusteniu online hry Athletics Mania, kde "postava" slovenského atléta sprevádza hráčov: "Osobne hru hrávam, založil som klub Naša Atletika, snažím sa prijímať decká z nášho klubu, ale musím brať aj zahraničných, silnejších hráčov. Som rád, že sa podarilo dostať von prvú komplexnú atletickú hru. Je to aj o zapojení ostatných zmyslov, rozmýšľania, logiky, manažmentu. Som rád, že to je športová hra s reálnymi základmi, ktorá nevychováva k násiliu. Teším sa na ďalšie disciplíny."