Pre elitného šprintéra nie je príprava v tomto horskom prostredí ničím novým. Osrblie dokonale pozná, so svojim tímom sú tam prakticky ako doma.

„Tréneri tu majú chatu, takže bývame u nich. Je tu príjemné prostredie na tréning, ale tiež na relax. V Osrblí zostaneme ešte asi dva týždne, keďže inde sa veľmi nedá trénovať. Urobíme hrubú prípravu, zatiaľ nám všetko vychádza. Budúci týždeň už by sme potrebovali ísť na tartan. Tak uvidíme, či to bude možné."

"Volkovci" mali v pláne vycestovať na sústredenie do Španielska a Portugalska. Vo svete sa však šíri smrteľný koronavírus a v momentálnej situácii sú radi, že môžu trénovať aspoň takýmto spôsobom v domácich podmienkach.

"Bohužiaľ, tie sústredenia sú v aktuálnej situácii nereálne. Musíme len čakať. V Osrblí aspoň čiastočne natrénujeme to, čo sme mali v pláne a verím, že situácia sa čoskoro zlepší," vyhlásil slovenský reprezentant.

Volko s trénermi zvolil netradičnú formu regenerácie. Svoje ubolené nohy si "vymáčal" v ľadovom potoku.

„Chladná voda je na regeneráciu veľmi dobrá a keď nie je iná možnosť, tak sme išli do potoka. No voda je tu neskutočne studená a prúd dosť silný. Nie je to ako v nejakej kadi alebo bazéne. Vydržali sme tam najviac pol minúty," dodal s úsmevom bratislavský rodák.

Ján Volko však už na začiatku sezóny dosiahol skvelý výsledok. Pred necelým mesiacom zabehol nový národný rekord. Na podujatí v Madride preťal cieľovú pásku v behu na 60 metrov v čase 6,55 sekundy.