Výkony slovenských športovcov na atletických Majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe nepotešili nikoho. Hlavný adept na popredné umiestnenia, chodec Matej Tóth, preteky nedokončil. Rovnako skončila aj chodkyňa Mária Katerinka Czaková. Stanislava Škvarková, ktorá sa na vysnívaný šampionát napokon dostala, si v rozbehoch na 100 m prekážok semifinále nevybojovala.

Zabodovať sa nepodarilo ani bežkyni Gabike Gajanovej a kladivárovi Marcelovi Lomnickému. Najlepšie sa umiestnila Martina Hrašnová, ktorá vo finále kladivárskej súťaže obsadila 9. miesto. 

,,Je to pre nás taká výstraha do budúcna, mali sme generáciu, ktorá nosila úspešné výsledky. Musíme sa pozrieť kto za nimi nasleduje. Musíme sa im viac venovať. Máme veľa talentov, ktoré musíme podchytiť. Máme juniorský olympijský tím, ktorý má aj atlétov. Treba s nimi len viac pracovať, pretože ich máme menej ako iné krajiny,'' vyjadril sa o aktuálnej situácii prezident slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Ohľadne možných úspechov na budúcoročných olympijských hrách povedal: ,,Som optimista, atléti majú na letnej olympiáde podporu olympijského výboru. Budem očakávať pozitívne výsledky.''