Slovenský šprintér pridal bronz do medailovej zbierky z halového európskeho šampionátu, predtým získal striebro v Belehrade v roku 2017 a zlato v Glasgowe v roku 2019. „To, že to vyšlo tretí šampionát po sebe, už asi nie je náhoda a odráža to skvelú prácu, ktorú celý môj tím predvádza. Ktokoľvek, kto pochyboval, si už asi uvedomil, že to nie je prvé belehradské striebro či víťazstvo v Glasgowe, čo považovali za náhodu. Bronz, dúfam, potvrdil, že nejde o náhodu,“ povedal na brífingu s novinármi Volko, ktorý si podľa svojich slov ani neuvedomil, že predošlé dva šampionáty po sebe získal medailu.

„Nie je veľa atlétov, ktorí dokázali získať medailu na troch za sebou idúcich šampionátoch. Samozrejme, hreje ma to a teší, už len aby si to uvedomili tí správni ľudia, ktorí nás majú podporiť,“ neodpustil si kritickú poznámku Volko. Jeho výsledky z haly totiž nezaručujú miesto v Top Tíme, teda medzi športovcami, ktorých štát priamo podporuje. Pravidlá ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu hovoria, že výsledky šprintérov na 60 metrov dosiahnuté pod strechou sa nerátajú.

Ján Volko.
Ján Volko.
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

„Keď som sa rozprávala s ostatnými slovenskými atlétmi, uvedomila som si, že robia pre atletiku to čo my, dávajú do toho úplne všetko, na rozdiel od nás do toho vkladajú vlastné peniaze, ale nechodia domov s medailami a nemajú ani toto, čo máme my. My máme malý plechový kúsok, ktorý nás veľmi poteší a vďaka ktorému to vieme robiť aj naďalej. Je to pre nás obrovská motivácia. Oni to nemajú a ja ich veľmi obdivujem za to, že to napriek tomu všetkému robia. Janka som sa pýtala, či by to robil, keby neboli tie medaily. Je to otázka aj pre mňa, aká by bola tá motivácia? e to veľké zadosťučinenie a niečo, čo nás posúva ďalej. Obdivujem všetkých, ktorí medailu nemajú, ale idú ďalej,“ povedala Bendová a otvorene dodala:

„Ja sa už nedokážem vyjadrovať po piatich či šiestich rokoch a troch medailách k systému, ktorý je v tejto krajine nastavený. Je mi to ľúto a už sa nemienim ponižovať tým, aby sme si pýtali to, čo nám patrí.“