Olympisjký víťaz v chôdzi Matej Tóth pokrstil vlastnú knihu s názvom Odchýlka: Chcem ňou inšpirovať ľudí!

BRATISLAVA – Olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov z RIA 2016 Matej Tóth (35) sa dočkal veľkej pocty. Svetlo sveta uzrela jeho kniha s názvom „Matej Tóth odchýlka“. Svojim príbehom chce inšpirovať všetkých. Neuveríte však, akým originálnym spôsobom ju pokrstili.

Hlavnou témou autobiografie nášho skvelého chodca sú dopingové obvinenia, ktoré sa prevalili v lete 2017. Kvôli nim mu bola pozastavená činnosť a začalo veľké dokazovanie o nevine. „Chcem ľuďom ukázať, že sa to dá. Že netreba doma vyplakávať, netreba sa vzdávať. Keď ma očistili od obvinení, tak to bol presne ten moment, ktorý ma presvedčil o tom, že dajme tento príbeh to na papier,“ prezradil pre portál Šport24.sk Matej Tóth.  Ten má z krstu knihy má veľkú radosť. „Momentálne som veľmi šťastný, že sa to podarilo, že ju môžeme držať v rukách a poslať ju do sveta,“ zdôraznil.

FOTO: Šéf Slovana Kmotrík si pozrel výstavbu štadióna bez prilby: Pozrite, ako rastie národná pýcha!

Krstným otcom knihy Odchýlka je švagor nášho chodca a zároveň prezident Slovenského atletického výboru Peter Korčok. Obaja pokrstili knižku potom a zlatom, pretože to má veľkú symboliku za drinu a úspechy, ktoré Tóth dosiahol. „Nesmierne si vážim, že sa mi dostalo takej veľkej pocty. Maťo je veľmi inšpiratívny športovec a aj človek. Možno aj kvôli tomu, že prežil takúto krivdu a traumu si od neho môže zobrať veľmi veľa ľudí príklad,“ nechal sa počuť Korčok

Na autobiografii nášho skvelého chodca sa nemalou mierou podieľal Michal Červený, ktorý je spoluautor. „Obsah knihy sme tvorili na mojom sústredení vo februári tohto roka v Juhoafrickej republike. Michal prišiel za mnou a nahrával si ma stále, kedy sa len dalo. Vyšlo nám to nakoniec na nejakých 18 hodín záznamu. Naozaj ho obdivujem, pretože z môjho rozprávania dal dokopy celú knihu,“ dodal nadšený olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov z RIA 2016.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Šokujúce zábery na Dominiku Cibulkovú. Slováci jej za to poriadne nakladajú!

FOTO Je naozaj gay?! Ronaldove najnovšie zábery z luxusnej jachty hovoria za všetko!

FOTO Dôverná spoveď Saganovej manželky: Mám bezsenné noci!

Autor: Ľubomír Mravec
Video
Diskusia