Chodecká skupina trénera Mateja Spišiaka trénuje na tomto mieste už niekoľko rokov, teraz sa však atlétom prihodilo niečo, čo ešte nezažili nielen na Tenerife, ale nikde na svete. Miestny vodič autobusu na Tótha a spol zavolal políciu. Dôvod? Vadilo mu, že na ceste zavadzajú.

Celú situáciu však olympijský šampión z Rio de Janeiro zobral s nadhľadom. „Nenechal som sa tým rozladiť, koncentroval som sa na seba. Vedel som, že mi hádam putá nedajú a nikde ma nezoberú, takže som si robil svoju prácu. Je to trošku na zamyslenie. Na cestách netrénujeme len my-chodci, ale aj bežci a cyklisti. Nevidel som nikoho, že by zakazoval cyklistom chodiť po ceste. Asi išlo naozaj len o ješitnosť jedného človeka,“ povedal Tóth pre RTVS.

Tréner Spišiak vyberá miesta na trénovanie podľa konkrétneho tréningového dňa a podľa konkrétneho plánu. Preto má na Tenerife občas problém s výberom miesta na trénovanie.

„Je tu problém nájsť aspoň relatívnu rovinu, takže toto je jedno z miest, kde sa dá trénovať. Až doteraz sme tu nemali problém, takže nechápem, čo sa dnes udialo. Vypočuli sme si, porozprávali sme sa a prídeme znova,“ čudoval sa.