Zábery našej športovkyne v pózach, v akých ju nepoznáte, si pozrite vo FOTOGALÉRII

Sympatická športovkyňa mala v úmysle absolvovať vzpieračský šampionát až po olympiáde v Tokiu. „Keďže kvôli koronavírusovej pandémii sa posunula o rok, už som to nechcela odkladať na neskôr, a preto sme s mojím trénerom Rudom Lukáčom, ktorý je mimochodom vzpieračský špecialista, zaradili štart na ME do mojich plánov už teraz,“ ozrejmila.

Bratislavská rodáčka dosiahla na kontinentálnom šampionáte výkon 219 kg, keď v trhu zdvihla 103 a v nadhode 116 kilogramov. A nechýbalo veľa, aby po dvoch striebrach z ME v atletike v hode kladivom pridala do svojej zbierky aj cenný kov z ME v úplne inom športovom odvetví. „Priznám sa, že som po ňom aj túžila, no reálne som skôr poškuľovala po štvrtom-piatom mieste. Čiže zo šiestej priečky som tak trochu sklamaná,“ poodhalila pre Šport24.sk svoje predšampionátové ciele Martina Hrašnová.

V silnej európskej konkurencii uspela Hrašnová aj z toho dôvodu, že práve vzpieranie je dlhé roky súčasťou jej kladivárskej prípravy. „Mám toho počas kariéry nazdvíhané požehnane, a tak som si povedala, prečo to neskúsiť aj na súťažnom fóre. Mnohí ma po šiestom mieste začali prirovnávať k Češke Ester Ledeckej, ktorá si ešte ako snoubordistka požičala lyže od Mikaely Shiffrinovej a vyhrala preteky super-G na olympiáde v Pjongčangu. Ja som však úplne iný prípad, so vzpieraním mám bohaté skúsenosti. V inom športe by som zrejme veľa vody nenamútila,“ dodala s úsmevom Hrašnová.

Reprezentovať Slovensko vo vzpieraní na tohtoročnej olympiáde Hrašnová už nestihne, no do budúcna to nevylučuje. „Som si vedomá, že ide o dlhodobý kvalifikačný proces, takže OH v Tokiu sú pre mňa ako vzpieračku pasé. Počas ďalšej olympiády, ktorá je na pláne už o tri roky, budem mať síce už po štyridsiatke, no reprezentovať SR v hode kladivom i vo vzpieraní, je pre mňa obrovská výzva,“ netajila Martina Hrašnová, ktorá v prípade, že sa nahodí do gala, tak vyzerá naozaj očarujúco. Veď napokon, presvedčate sa sami v našej FOTOGALÉRII.