Rodáčka z ukrajinského Dnipra zlepšila o centimeter rekord mítingu, ktorý v roku 2006 vytvorila iná sexica z atletického sveta - Blanka Vlašičová z Chorvátska. Mahučichová zároveň svojím výkonom posunula hranicu národného rekordu a zaznamenala tretí najlepší výkon všetkých čias v hale. Zaujímavosťou je, že ho zaznamenala prvým pokusom a na ďalšiu výšku už nenastúpila. „Nechcela som atakovať svetový rekord, chcem si ušetriť sily a pokúsiť sa oň na domácom šampionáte a následnej olympiáde,“ povedala pred kamerami RTVS.

SEXI zábery krásnej ukrajinskej výškarky nájdete vo FOTOGALÉRII 

O mladučkej Ukrajinke sa už dnes hovorí, ako o jednom z najväčších atletických talentov za posledné roky. Ona sama si je toho vedomá, a tak svojej súčasnej profesii odovzdáva úplne všetko. O nápadníkov nemá núdzu, no chlapi u nej momentálne nemajú žiadnu šancu. „Skok do výške je môj život, v súčasnosti ma nič iné nezaujíma,“ povedala pred časom pre ukrajinské médiá.

Mahučichová začala skákať do výšky ako trinásťročná, no už po dvoch rokoch sa stala majsterkou sveta v kategórii do 18 rokov. Postupom času jej začínali pribúdať na konto ďalšie a ďalšie úspechy, čo vyšperkovala pred dvomi rokmi v katarskej Dohe titulom vicemajsterky sveta.