Najrýchlejší muž sveta, za posledné tri sezóny, má počas nasledujúcich 12 mesiacov tri konkrétne ciele, a to stať sa 28. septembra v Dohe svetovým šampiónom na 100m, stať sa atletickou legendou získaním olympijského zlata v Tokiu 2020 a ak to bude možné, priblížiť sa svetovému rekordu Bolta z roku 2009, ktorý je 9,58 sekúnd.

Strieborný medailista na 100 metrov z Londýna 2017 sa vyjadril: „Nechcem byť Usain Bolt. Nechcem byť nikým iným. Chcem byť najlešou verziou Christiana Colemana,'' povedal na tému jeho porovnávaia s legendárnym Usainom Boltom.

„Keď sa neskôr pozriem spätne na svoju kariéru, chcem si povedať, že som dosiahol určité veci a zabehol určité časy. Takže novinári sa budú môcť spýtať mladých športovcov, či chcú byť ďalším Christianom Colemanom,'' hovorí mladý bežec.

Christian Coleman nechce byť porovnávaný s atletickou hviezdou Usainom Boltom.
Zdroj: Shaun Botterill

„Mám pocit, že som naozaj dobrý konkurent. Mám talent odísť so zlatými medailami. Cítim, že moja myseľ a mentálna stabilita je to schopná docieliť,'' vysvetľuje Coleman.

Teraz, keď je už Bolt na ,,dôchodku'', dvadsaťtriročný Američan môže vyplniť medzeru a stať sa ďalším hviezdnym bežcom. Osobný rekord mladíka z Atlanty je 9,79 sekúnd, ale predpokladá, že nie ešte nikde blízko dosiahnutia jeho kapacít: ,,Stále sa necítim, že som na svojom vrchole. Mám pred sebou ešte niekoľko rokov na zlepšenie.Musím sa zamerať na to, aby som bola najlepšou verziou seba. A dúfajme, že sa to stane,'' dodáva.