Na CAS sa obrátila v pondelok ráno, aby jej umožnil štart na pretekoch, no podľa súdu sa jej nepodarilo dodať dôkazy, ktoré by umožnili vydať predbežné opatrenie. Informovala o tom agentúra TASS.
      
Timanovská mala súťažiť v pondelok v behu na 200 metrov, ale bieloruský tím ju v nedeľu odviezol na letisko. Pred niekoľkými dňami uverejnila na sociálnej sieti Instagram video, v ktorom kritizovala vedenie výpravy za to, že bez jej vedomia rozhodlo o tom, že bude reprezentovať aj v štafete 4x400 metrov.
      
Podľa jej slov chcela hľadať azyl v niektorej z európskych krajín, no bieloruskí funkcionári sa ju pokúsili dostať späť do rodnej krajiny. Na letisku sa však prihlásila do rúk japonskej polície a je v starostlivosti úradov. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) požiadal o písomné stanovisko národný olympijský výbor Bieloruska.  Podľa Nippon TV bude hľadať azyl v Nemecku, noviny Tokyo Sport zasa uviedli, že chce zamieriť do Rakúska. Pomoc jej ponúklo aj Česko, keď jej minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek už v nedeľu ponúkol vízum.