Outfit prezidentky Čaputovej si pozrite vo FOTOGALÉRII!

 

Zuzana Čaputová prijala najvyšších predstaviteľov SOŠV prvýkrát počas svojho funkčného obdobia. Nadviazala na svojich predchodcov, ktorí sa so zástupcami slovenského olympizmu stretávali pravidelne. Slovenskí olympionici by pred odchodom na budúcoročné hry do Tokia, ktoré sa uskutočnia od 24. júla do 9. augusta, mali zložiť sľub práve do jej rúk.

Anton Siekel s generálnym sekretárom Slovenského olympijského a športového výboru Jozefom Libom prezidentku informovali o prípravách výpravy na olympijské hry. Zároveň jej predstavili aj koncept Slovenského domu, ktorý vyrastie v Tokiu. „Hovorili sme spolu o našom projekte Pripravení na Tokio. Keďže japonskí organizátori sú pripravení prijať vrcholných predstaviteľov štátov, pani prezidentku sme v rámci nášho rozhovoru pozvali na olympijské hry. Jej účasť bude závisieť od programu i prípadnej oficiálnej návštevy Japonska, na ktorú ju pozvala japonská cisárska rodina,“ povedal Anton Siekel.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok venovala športovcom.
Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok venovala športovcom.
Zdroj: Pavel Neubauer

Na spoločnom stretnutí sa nevyhli ani ďalším športovým a politickým témam. Od vlaňajška otvoril SOŠV výraznejšie náruč aj zástupcom neolympijských športov a stal sa strešnou organizáciou slovenského športu. Aj v Prezidentskom paláci zaznelo, že cieľom vrcholných predstaviteľov SOŠV je, aby šport a telesná kultúra mali v spoločnosti významné postavenie. Pomôcť k tomu má aj poslanecká novela zákona o športe, ktorý je v súčasnosti v parlamente. Veľkým problémom pre slovenský šport je nevyhovujúca infraštruktúra a zastaralý stav športovísk. „SOŠV chce byť lídrom aj na poli zmien v infraštruktúre,“ podotkol na stretnutí Anton Siekel.

Anton Siekel s Jozefom Libom predstavili Zuzane Čaputovej najvýznamnejšie činnosti a základné úlohy SOŠV, medzi ktoré patrí aj propagácia olympijských hodnôt a ideí. Medzi najvýznamnejšie náplne práce SOŠV patria projekty Slovenský olympijský tím, Juniorský olympijský tím, Ukáž sa!, Športuj Slovensko!, Olympijský deň, celoštátna výtvarná a vedomostná súťaž o olympizme, podpora táborov pre deti zo sociálne slabších rodín či Vzdelávací program o olympijských hodnotách. „Spektrum aktivít Slovenského olympijského a športového výboru je široké. Sme radi, že sme ho mohli prvýkrát predstaviť aj pani prezidentke. Pani prezidentka nám prisľúbila svoju pomoc pri propagácii športu a podporí aj naše podujatia. Verím, že naše stretnutie nebolo posledné a aj s podporou Zuzany Čaputovej posunieme slovenský šport dopredu.,“ dodal Anton Siekel.

Outfit prezidentky Čaputovej si pozrite vo FOTOGALÉRII!