×

GOLONKOVINY Legenda o kauze Bokroša s hráčmi: Nebude vrátnik diktovať riaditeľovi!

Začiatkom uplynulého týždňa sa uskutočnila tlačová beseda trénera Ernesta Bokroša s hráčmi dvadsiatky. Lavínu spustil na facebooku Pospíšil, ktorý kritizoval trénera a jeho praktiky. Na tlačovej besede sa však hráči Feherváry s Korenčíkom spoluhráčov veľmi nezastali.

Konferenciu pozorne sledovala aj naša hokejová legenda. „S veľkým záujmom som si ju pozrel a hneď na úvod musím povedať, že táto beseda nemala byť hneď po prílete a vôbec na nej nemali byť hráči. Mal tam byť niekto z hokejového zväzu. Hráči si nemajú vôbec čo otvárať ústa, ale majú hrať. Tréneri zase trénovať a funkcionári sa starať o to, aby boli peniaze,“ skonštatoval Golonka.

Sám je zvedavý aké stanovisko zaujme hokejový zväz. „Musia si vypočuť trénera Ernesta Bokroša a dobre zvážiť, čo urobia. Opakujem, hráči nemajú čo diktovať. Nebude predsa vrátnik určovať riaditeľovi čo má robiť. Po morálnej stránke to nie je dobré. Prečo si to nedovolia v Amerike. Tam keby kritizoval trénera alebo klub, skončil by hneď. Sám som zvedavý ako k celej kauze pristúpi zväz. Vyvodil by som z toho možno aj disciplinárny postih pre hráčov,“ zakončila legenda.

Mohlo by vás zaujímať:

Ibrahimovič si ide svoje! Balkánska kultúra v šatni L.A. Galaxy

Belasým bojovný výkon nestačil: Slovan padol už v šiestom zápase za sebou

Historický úspech pre Slovensko: Mladé hokejistky sa postarali o postup do elitnej kategórie majstrovstiev sveta

 

Autor: iw
Video
Diskusia