EXKLUZÍVNE: Zlý muž hokeja Radek Gudas: Ja, že som zákerák? Veď to je hokej!

Má nálepku zákerného a nenávideného hráča. Reč je o českom hokejistovi Radkovi Gudasovi, ktorý si v NHL odpykal viacero suspendácii za svoje zákroky. Obranca Philadelphie Flyers je však tvrďasom len na ľade, mimo neho je to "pohoďák", čo potvrdil aj počas rozhovoru pre www.sport24.sk. Čo všetko prezradil?

Ešte vo štvrtok sa vám podaril husársky kúsok a zdolali ste silný Rusov. Ako to hodnotíte s odstupom času?
Je to skvelé, to je samozrejmé, no príliš sme sa tým nezaoberali, pretože sme hneď na ďalší deň hrali s Bielorusmi. Máme poriadne natrieskaný program, ale sme mladý tím a zvládame to.

VIDEO Moment, ktorý postavil zo stoličiek celé Slovensko: Nagyov gól z ríše snov rozhodcovia zrušili!

Ako sa vám pozdáva šampionát v Dánsku?
Mne sa tu páči, pretože mám rád severské krajiny. Boli sme aj v Kodani, kde sme boli na lodi a mesto je krásne. V minulosti som žil vo Fínsku a tu je príroda podobná, naozaj je to pre mňa fantastické.

Kam to môžete s českým tímom na MS dotiahnuť?
Podľa mňa veľa ľudí môže tento mančaft prekvapiť! Po príchode Pastrňáka s Krejčím je to zase o niečom inom. Máme však hráčov, z ktorých môže hocikto zažiariť a rozhodnúť zápas. Skvele nám chytajú brankári, čo je základ. Sústredíme sa teraz na to, aby sme postúpili do štvrťfinále z čo najlepšieho miesta.

VIDEO Golonka sa rozplýval. Po víťazstve nad Francúzskom ho nadchli dvaja Slováci: Na ľade urobili senzačné veci!

Čím to je, že Pastrňák s Krejčim takmer okamžite po vypadnutí Bostonu zamierili do Kodane?
Pasta dokáže presvedčiť každého a vždy rád reprezentuje. Krejčo mal zase po minulé roky vždy ambíciu prísť, ale vždy mu do toho niečo prišlo, tak teraz neváhal. Ide však aj o ostatných chalanov, ktorí vždy radi prídu a potom si šampionát dobre užívame. 

Čo vravíte na to, že Slováci zo zámoria, ktorých tam už síce nie je toľko, príliš chodiť nechcú?
Ťažko povedať. Aj u nás je viacero chalanov, ktorí nešli, pretože mali rôzne dôvody. Na druhú stranu treba povedať, že sezóna v NHL je poriadne dlhá a niekedy je treba si doliečiť zranenia, či si proste oddýchnuť. Podľa mňa však nie je reprezentovanie za trest.

Po vypadnutí v prvom kole play-off NHL ste prikývli na možnosť pomôcť Česku na MS. Beriete to ako náplasť za predčasný koniec v zámorí?
Presne tak, nebol som ešte pripravený ukončiť túto sezónu. Účasť na tomto beriem tak, že chcem sezónu zakončiť úspešne.

FOTO Najkrajšie fanúšičky hokejových MS vám vyrazia dych: Sexi Rusky, exotika z Ázie a Slovenky to natreli všetkým!

Okomentujete ako sa vám pozdáva slovenský tím?
Majú nepríjemné mužstvo, čo potvrdili aj proti nám, a poriadne sme sa s nimi vytrápili. Celkovo na turnaji odvádzajú dobré výkony, škoda, že neuspeli proti Švajčiarom. Pokojne môžu hocikoho poraziť.

Aj ste s niektorými slovenskými hráčmi v Kodanie v kontakte?
Jasné, pozdravíme sa, pokecáme. Máme šatňu hneď vedľa seba, tak vždy prehodíme pár slov. Najviac poznám Adama Jánošíka, ktorý bol draftovaným Tampou, rovnako ako ja. Andreja Sekeru poznám z NHL, tak ešte aj s ním.

Golonka po výhre Slovákov nešetril kritikou: Dve tretiny mužstva totálne prepadlo! TOTO mi chýba...

V zámorí máte nálepku zákerného hráča, čo na to poviete?
Tam sú zvyknutí dávať takéto označenia a potom sa toho všetci držia a ide to s vami počas kariéry. Tam je to také, aké je. Majú tam množstvo všelijakých sociálnych médií, kde sa to neustále rieši. Hokej je však tvrdá a občas sa na ľade niečo stane. To je skrátka hokej.

Na MS ste však krotký...
Ja si to tiež myslím a hrám rovnako ako v NHL. Jednoducho, v zámorí je v tomto smere iný svet. V Dánsku sa mi však hrá dobre, pomáham mužstvu ako najviac viem. 

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Známe moderátorky sa hanbia pred svetom: Ich nahé telá nemal nikto nikdy vidieť!

FOTO Najkrajšie fanúšičky hokejových MS vám vyrazia dych: Sexi Rusky, exotika z Ázie a Slovenky to natreli všetkým!

FOTO Pozrite, ako bývajú Sagan, Hantuchová a Cibulková v daňových rajoch: Luxus za ťažké milióny, ktorý im závidí celé Slovensko!

Autor: Z Kodane Milan Hanzel a Michal Smrčok
Video
Diskusia