Generálny manažér Miroslav Šatan zhodnotil vystúpenie Slovenska na šampionáte: Takáto je realita!

Z Kodane Milan Hanzel a Michal Smrčok - Po záverečnom zápase slovenských hokejistov na MS v Dánsku predstúpil pred novinárov aj generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Podľa neho aktuálne umiestnenie nášho tímu odzrkadľuje súčasný stav hokeja.

Slováci sa rozlúčili so šampionátom bláznivou prestrelkou: S Bielorusmi poriadne brnkali fanúšikom na nervy!

Ako by ste zhodnotili vystúpenie Slovenska na MS v Dánsku?

- Chýbali nám nejaké dva body. Samozrejme, že vzhľadom oproti minulému roku je to to výrazné bodové zlepšenie (na MS v Kolíne získali Slováci štyri body, pozn. red.). Takisto máme indície aj z iných mužstiev, že sa naša hra zmenila a zlepšila. Hráme iným spôsobom a na turnaji sa to aj ukázalo.

Bol kľúčovým momentom inkasovaný vyrovnávajúci gól s Českom v záverečných sekundách?

- Samozrejme, že keď ste pár sekúnd od víťazstva a troch bodov, tak sa vám jeden získaný bod máli. Treba však povedať, že v tretej tretine hrali Česi lepšie a mali niekoľko príležitostí vyrovnať, no podarilo sa im to až tých pár sekúnd pred koncom. Mrzí to, pretože by mať tie dva body, mohli by sme na turnaji pokračovať.

Ste sklamaný?

- Nie som.

FOTO Nekompromisný internet sa bavil aj po prehre s Ruskom: Schytali to kapitán Danko aj prezident Gašparovič!

Čo vás najviac potešilo na hre slovenského mužstva?

- Mali sme dobré pasáže, ale boli aj tretiny, kedy sme hrali slabšie. Je to však súčasť procesu, kedy sa mužstvo učí hrať tým spôsobom, akým chceme. Verím, že si chalani zoberú z tohto turnaja ďalšie skúsenosti.

Mal tento tím na viac?

- Je to hypotetická otázka, ale vzhľadom na našej podmienky a náš renking, sme presne tam, na čo toto mužstvo má. Možno, keby sme mali kúsok šťastia, hrali by sme v play-off. Realita sa však ukázala.

Kto z hráčov vás prekvapil?

- Veľmi dobre hrali skúsení hráči ako Nagy a Sekera. Prekvapil ma brankár Čiliak, ktorý tím držal nad vodou a tiež mladí chalani ako Jaroš, Fehérváry alebo Grman. Tiež aj popradská lajna, s ktorou sme rátali, že budú štvrtou formáciou, no v skutočnosti boli druhou.

Ako ste spokojný s prvým rokom Craiga Ramsayho pri národnom tíme?

- Priniesol nám moderné prvky, ktoré sa hrajú všade a zjednodušil hru. Hráči majú možnosť vidieť, ako funguje tréner z NHL, ako vedie mítingy a tréningy.

FOTO Asistent trénera slovenskej repre skrýva doma poklad: Hokejistom posiela dráždivé odkazy v nohavičkách!

Ako vás naplnila prvá sezóna pri reprezentácii?

- Chceli sme zastabilizovať niektoré veci smerom k tomu štýlu, ktorým hrajú už všetci. To sa už podarilo, ale stále je na čom pracovať a ideme dobrým smerom.

Budete v pozícii generálneho manažéra pokračovať aj v ďalšej sezóne, keďže máte opciu?

- Tréner Ramsay má zmluvu na dva roky, ja mám opciu, ale rozhodne sa o tom v blízkej dobe.

Dajú sa porovnať šampionáty, keď ste boli hráč, s týmto v pozícii generálneho manažéra?

- Je to iné, ale určite majú hráči zo šampionátu viac. Najlepšie je byť hráčom.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia