Česi so Švajčiarmi si nič nedarovali. Súboj premožiteľov Slovákov rozhodli nájazdy

KODAŇ - Českí hokejisti zvíťazili v utorok vo svojom treťom zápase na MS v Kodani nad Švajčiarskom 5:4 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Josefa Jandača najskôr prehrávali 1:3 aj 2:4, ale napokon dokázali triumfovať. V priebežnej tabuľke im so ziskom 4 bodov patrí štvrtá priečka, Švajčiari sú tretí so šiestimi bodmi.

Slováci na MS rozšírili súpisku o ďalších hráčov: Proti Rakúsku s veľkou zmenou v zostave!

FOTO Zostrelil Slovákov, ona ukázala dokonalé prsia a zadok: Žena českého hokejistu sa nahoty nebojí!

Slovenskí hokejisti na MS? Vtipný rebríček si z nás poriadne vystrelil!

FOTO Keď sa šport zmení na sexuálne orgie: Z týchto dokonalých momentiek pôjdete do kolien!

Začiatok online prenosu:
08. 05. 2018, 20:15

CZE 5 : 4 SUI

1:1, 3:3, 0:0 - 0:0
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander). Rozhodca: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Golyak (BLR), Lazarev (RUS).

Súpiska CZE:

Francouz (Rittich) – Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, D. Sklenička, Jordán, Polášek, J. Krejčík – Řepík, Plekanec, D. Kubalík – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, R. Kousal.

Súpiska SUI:

Genoni (Berra) – Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Andrighetto, Corvi, Niederreiter – Hofmann, Haas, Baltisberger – S. Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Schäppi, Rod.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Českom a Švajčiarskom. Po výsledku 5:4 po samostatných nájazdoch si dva body pripisujú Česi.

Koniec zápasu.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ŘEPÍK.

Grégory HOFMANN nepremieňa.

Řepík konečne skóroval, na začiatku piatej série Česko vedie 1:0.

Corvi to myslel dobre, Francouza ale neprekonal.

Andrej NESTRAŠIL nepremieňa.

Nino NIEDERREITER nepremieňa.

Zakončenie švihom, po ktorom gól nepadol. Českých fanúšikov nepotešil ani Nečas.

Stále je to bez gólov. Nepresadil sa Andrighetto.

Pokračovali sme druhou sériou. Genoni ukryl puk v lapačke, gól nepadol. Neskóroval tak ani Hyka.

Na opačnej strane to skúšal Rod. Ani on nedal.

Jaškin nepremenil, forhendovým blafákom totiž Genoniho neprekvapil.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00 min

Predĺženie sa skončilo.

64:04 min

Švajčiari poslali puk cez všetky čiary a oslobodili sa. Medzičasom začala plynúť posledná minúta predĺženia.

63:30 min

Dominik Kubalík vypálil na Genoniho z pravého kruhu. Švajčiarsky gólman sa stihol včas presunúť, a tak mohol ostať pokojný. Puk zastavil svojou hruďou.

62:41 min

Oddychový čas Českej republiky.

62:41 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., držanie).

62:40 min

Počas predĺženia sú oba celky opatrné. Nedeje sa prakticky nič, ani jeden z tímov totiž nechce chybovať a inkasovať rozhodujúci gól.

61:23 min

Na opačnej strane posielal puk pred bránku Řepík. Jeho spoluhráč ale puk netrafil ideálne, preto z toho nebolo zakončenie ani v tomto prípade.

60:30 min

Corvi zaviezol puk do útočného pásma, kde dokázali Švajčiari niekoľko sekúnd kombinovať. napokon to ale nebolo nič vážne a k strele sa nedostali.

60:01 min

Začalo sa predĺženie.

Riadna hracia doba dnes o víťazovi nerozhodla. Po krátkej prestávke sa tak dočkáme päťminutového predĺženia. To sa odohrá v atraktívnom formáte troch proti trom.

60:00 min

Tretia tretina sa skončila.

59:27 min

Posledných 33 sekúnd. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude v kodanskej Royal Arene takto neskoro večer predlžovať.

59:21 min

Oddychový čas Švajčiarov..

58:40 min

Prebieha záverečných 80 sekúnd riadnej hracej doby.

57:48 min

Švajčiari potrebovali striedať, preto puk zaviezli do svojej útočnej tretiny, kde ho prenechali súperovi. Striedať bude aj výber Českej republiky.

56:57 min

Tri minúty pre koncom nekombinoval lepšie ani jeden celok. Švajčiari posielali puk jednoducho cez všetky čiary, Čechom zasa pomerne často odskakoval od čepelí.

55:53 min

Proti Francouzovi teraz korčuľoval Vermin, ktorý zvolil bekhendový blafák. Francouz bol pri ľade, v rozhodujúcej chvili ale dokázal letiaci puk zastaviť. Stav sa tak nemení.

55:53 min

Bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Švajčiarska!

55:20 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Simon Moser – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:40 min

Švajčiari sa teraz zahrávali s ohňom, keď si poslali v obrannej tretine len slabú prihrávku. Po puku vyštartoval okamžite Genoni, ktorý ho posunul svojim spoluhráčom.

53:30 min

Česi odpálili a oslobodili sa.

53:02 min

Zakončenie spoza ľavého kruhu mohlo vyzerať nenápadne, v skutočnosti ale táto strela poriadne zaštípala Francouza, ktorý musel puk vyrážať.

52:04 min

Švajčiarom sa darilo kombinovať pred Fracouzom, avšak so zakončeniami to už bolo horšie. Navyše teraz Česi dokázali puk poslať cez všetky čiary.

51:23 min

Vylúčenie v tíme Česko (Radek Faksa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:04 min

Nasleduje komerčná prestávka.

50:39 min

Česi potrebovali striedať, preto s pukom zacúvali za bránku Francouza. Striedaš bude aj Švajčiarsko, na ľade sa tak stretnú oddýchnutí hráči z oboch strán.

49:50 min

Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných 10 minút. Pri pohľade na stav je čoraz reálnejšie, že 60 minút tento zápasee nerozhodne. Každopádne, ak náhodou ešte niekto skóruje, s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá.

48:26 min

Teraz už pálil aj sám Sklenička. Jeho zakončenie ale ostalo stáť na pozornej defenzíve Švajčiarska, a tak sa stav v tomto prípade meniť nemohol.

47:38 min

Sklenička posunul puk na modrú čiaru, strela z tohto priestoru sa ale neujala. Genoni bol totiž pripravený a na zakončenie včas zareagoval.

46:16 min

Nasleduje komerčná prestávka.

46:16 min

Postupná útočná akcia Švajčiarska, po ktorej prišlo krížne zakončenie. Francouz stál pevne postavený, preto mohol ostať pokojný. Hru ale prerušil.

45:37 min

Švajčiari sa dostali za Francouzovu bránku. Zatiaľ toho v tretej tretine veľa nevymysleli, čo sa potvrdilo aj v tejto chvíli. Puk len v podstate odovzdali súperovi.

44:20 min

Baltisberger puk nahodil na zadný mantinel. Tam ho síce ešte Švajčiari dokorčuľovali, následne už ale v útočnej tretine kombinovať nedokázali. Smerom dopredu sa tak vydajú Česi.

43:22 min

Sven Andrighetto nahadzoval puk na mantinel, kde sa k nemu mali dostať súperi. Nepodarilo sa im to, navyše sa tá prihrávka odrazila na zakázané uvoľnenie. Vhafzovať sa bude pred Leonardom Genonim.

42:27 min

Tretia tretina zatiaľ beží plynulo. Ani raz sa do tohto momentu neprerušovalo. Aktívnejší sú Česi, tí sa ale nedokážu natlačiť do zakončenia.

41:31 min

Francouz pristavil puk spoluhráčom, ktorí ním následne hľadali Plekanca. Legendárny útočník sa ale nedokázal otočiť včas, a tak nemohol v útočnej akcii pokračovať.

40:20 min

Tretia tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa v nej niekomu podarí strhnúť víťazstvo na svoju stranu, alebo sa v zápase dočkáme aj predĺženia.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, ktorá priniesla až šesť gólov. Po tri pridali oba celky, po 40 minútach hry tak platí priebežný stav 4:4. Ak bude platiť remíza aj po ďalšej tretine, na rad príde predĺženie.

Pomer striel po 2. tretine: 11:16

Tretia tretina sa začne približne o 22:06.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:20 min

Prebieha záverečná minúta druhej tretiny.

38:49 min

Emócie pracujú. Súperovi teraz pri striedačke výrazným spôsobom dohováral Vermin. Vylučovať sa nebude, postranní arbitri ale obe strany upozornia.

38:08 min

Zakončoval Corvi Enzo. Jeho strelu Francouz pokryl, vhadzovať sa tak bude pred českou bránkou. Následne si ešte defenzíva s Corvim niečo vysvetľovala.

37:37 min

Teraz už puk opúšťa ich obranné pásmo.

36:57 min

Česi sa držia v útočnom pásme, avšak príliš často nestrieľajú. To je jediné šťastie Švajčiarov, ktorí sú už poriadne vyčerpaní.

35:35 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Simon Moser – 2 min., hákovanie).

34:51 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., hrubosť).

34:51 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., hrubosť).

34:51 min

Vylúčenie v tíme Česko (Filip Hronek – 2 min., hrubosť).

34:51 min

Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., krosček).

34:51 min

Pri Genonim vznikla potýčka. Je jasné, že sa to nezaobíde bez trestov.

34:26 min

Česko dalo gól!
A je vyrovnané. Dobre to teraz vymysleli Česi, ktorí sa natlačili pred Genoniho. Strela gólmanovi prepadla, za strelca gólu je označený MICHAL ŘEPÍK. Asistencia: Dominik Kubalík.

33:22 min

Polášek posunul puk do strany, odkiaľ napokon prišlo dobré zakončenie. Puk hľadal štrbinku medzi rukou a telom Genoniho, napokon ju ale nenašiel.

32:25 min

Opäť puk poslali Česi cez všetky čiary. Počas tejto početnej nevýhody už gól nedostanú.

31:48 min

Andrighetto už stál jednou nohou v útočnom pásme, čo si Švajčiari nevšimli. Všimli si to ale postranní arbitri, ktorí hru po správnosti prerušili.

31:05 min

Švédi to skúšali strelami švihom, drvivá väčšina z nich ani neprešla k Francouzovej bránke. Česi sa dobre bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

30:25 min

Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

29:35 min

Francouz pristavil puk Moravčíkovi, ktorý ho okamžite zaviezol pred Genoniho. Tam sa Česi nezdržali, súper ich totiž okamžite vytlačil do obrannej tretiny.

28:34 min

Nasleduje komerčná prestávka.

27:43 min

Česko dalo gól!
Veľmi zaujímavá druhá tretina pokračuje. Nehrá sa ešte ani osem minút a už priniesla päť gólov. Naposledy potešil českých fanúšikov DMITRIJ JAŠKIN. Asistencie: Michal Moravčík, Andrej Nestrašil.

27:21 min

Švajčiarsko dalo gól!
Už to ale neplatí. Švajčiari sa presunuli pred bránku svojho súpera, do ktorej zasunuli aj štvrtý gól. Konkrétne NINO NIEDERREITER. Asistencie: Simon Moser, Ramon Untersander.

26:40 min

Česi zvládajú úvod svojho oslabenia dobre. Puk sa od Francouza dostal až pred Genoniho, kde navyše nazbieral Polášek niekoľko cenných sekúnd.

25:56 min

Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., podrazenie).

24:55 min

Oba celky hrajú s piatimi korčuliarmi.

24:09 min

Česko dalo gól!
Hofmann prišiel o svoju hokejku, puk chcel preto odkopnúť. Nepodarilo sa mu to a spadol, v akcii tak pokračovali Česi. Tí momentálnu prevahu využili, skóroval MICHAL MORAVČÍK. Asistencie: David Sklenička, Tomáš Hyka.

23:18 min

Pri hre štyroch proti štyrom sa Česi pokúsili preniknúť do útočnej tretiny, hra ale bola prerušená. Pískalo sa postavenie mimo hry v podaní nášho západného suseda.

22:46 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Chris Baltisberger – 2 min., vrazenie na mantinel).

22:16 min

Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Krejčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:07 min

Švajčiarsko dalo gól!
S Čechmi to nevyzerá vôbec dobre. Švajčiarsko sa dostalo do skvelej šance, ktorú dokázalo premeniť. SIMON MOSER dostal puk v prečíslení pred prázdnu bránku, ktorú už nemohol minúť. Asistencie: Joël Vermin, Mirco Müller.

21:40 min

Švajčiari pokračovali vo svojom útočnom snažení a mohli skórovať opäť. Tentokrát im ale v zakončení chýbala väčšia razancia.

20:47 min

Švajčiarsko dalo gól!
Druhá tretina sa začala a k puku sa okamžite dostala reprezentácia Švajčiarska, ktorá sa presunula pred Francouza. Tam pracoval výborne GRÉGORY HOFMANN, ktorý upravil na 1:2. Asistencie: Sven Andrighetto, Raphael Diaz.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, po ktorej je stav nerozhodný – 1:1. Za Švajčiarov sa presadil Niederreiter, v tíme Česka vyrovnával na 1:1 Kubalík.

Pomer striel po 1. tretine: 4:7

Druhá tretina sa začne približne o 21:05.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:33 min

Vylúčenie v tíme Česko (Pavel Francouz – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

19:28 min

Zdá sa, že pred prestávkou sa neudeje už nič podstatné. Hra totiž stratila na svojom tempe, oba celky sa už totiž vidia v šatniach.

18:10 min

Medzičasom začali plynúť záverečné dve minúty prvej tretiny.

17:30 min

Hronek nahadzoval puk do pásma. Česi ho síce dokorčuľovali, vpredu ale nemali dostatok hráčov. Z tohto dôvodu sa radšej stiahnu do vlastnej tretiny.

16:21 min

Česko dalo gól!
Už ale áno. Všetko odštartoval dobrou krížnou prihrávkou Kubalík. Prvá strela smerovala ešte do obrany, následne sa ale k dorážke dostal práve DOMINIK KUBALÍK. Asistencia: Martin Nečas.

15:48 min

Čechom sa zatiaľ v tejto presilovke nedarí. Puk je veľmi ďaleko od svätyne Genoniho, a tak vyrovnávajúci gól zatiaľ nepadol.

14:41 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., podrazenie).

14:37 min

Na ľade teraz prebehli drobné úpravy, po ktorých sa bude môcť v zápase pokračovať. Ostáva nám odohrať päť minút a 23 sekúnd v prvej tretine.

14:16 min

Sily na ľadovej ploche sa medzičasom vyrovnali.

13:24 min

Česi teraz dokázali spáliť obrovskú príležitosť. Dopredu sa vydali v trojici, a teda so všetkými hráčmi, ktorých mali na ľade. Bolo z toho prečíslenie troch proti jednému. Finálna prihrávka hľadala Hyka, ktorý puk netrafil.

12:51 min

Česi sa dokázali oslobodiť, puk letí cez všetky čiary.

12:19 min

Vylúčenie v tíme Česko (Andrej Nestrašil – 2 min., hrubosť).

12:19 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nino Niederreiter – 2 min., hrubosť).

12:19 min

Obrovská šanca pre Švajčiarsko. Celá situácia pripomínala prvý gól, keď Francouz puk vyrazil a Švajčiari následne dorážali. Tentokrát ale český gólman puk prisadol.

11:51 min

Vylúčenie v tíme Česko (Roman Červenka – 2 min., sekanie).

11:13 min

Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari vedú 1:0. Prvú strelu Francouz do svojej lapačky nechytil, okamžite tak prišli na rad dorážky. Z predbránkového priestora sa presadil NINO NIEDERREITER. Asistencia: Grégory Hofmann.

10:35 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Chris Baltisberger – 2 min., podrazenie).

10:35 min

Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:45 min

Damien Riat to teraz nespravil vôbec dobre. Puk chcel nahodiť na mantinel, zamieril ale príliš vysoko. Jeden z divákov sa poteší z cenného suveníru, my budeme pokračovať vhadzovaním v stredovom kruhu.

09:05 min

Medzičasom sa pokračuje s piatimi hráčmi na ľadovej ploche. Česi toto oslabenie prežili, pokračujeme tak za stavu 0:0.

07:57 min

Švajčiari to skúšali od modrej čiary. Francouz toho veľa nevidel, reflexívne sa ale zahnal svojou lapačkou. Puk ale skončil na zadnom mantineli.

07:00 min

A rovnaká situácia prišla aj o niekoľko sekúnd neskôr.

06:25 min

Švajčiari nezachytili úvod vlastnej presilovej hry a prišli o možnosť hrať v útočnom pásme. Česi sa rýchlym odpálením puku oslobodili.

06:17 min

Vylúčenie v tíme Česko (Robert Kousal – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:26 min

Haas prebral puk po vyrazenej českej strele a zaviezol ho na pravú stranu ľadovej plochy. Švajčiari potrebovali následne striedať, preto sa tu ich útočné snaženie skončilo.

03:33 min

Na štadióne to teraz len tak zhučalo, Švajčiari boli veľmi blízko prvého gólu. Dobre strieľal Hoffmanm. Jeho prvú ranu Francouz vyrazil, druhá smerovala tesne vedľa bránky. Na veľké šťastie českého tímu.

02:49 min

Trochu chaoticky teraz v strednom pásme krúžil Hyka. Bolo to spôsobené rýchlym striedaním jeho spoluhráčov, na ktoré nedokázal okamžite zareagovať.

01:42 min

Enzo Corvi hru upokojil v obrannej tretine Švajčiarska. Odtiaľ sa následne Švajčiari pobrali pred Francouza, zakončiť ale nedokázali.

00:56 min

Napokon ale útočili Česi. Tí sa dostali do obrovskej príležitosti, keď si puk dobre potiahol Řepík. Ten si položil Genoniho a zakončil, nanešťastie pre nášho západného suseda sa puk do siete nedostal.

00:26 min

Zápas sa začal. Úvodné vhadzovania zvládli lepšie Švajčiari, ktorí tak budú môcť založiť úvodnú útočnú akciu zápasu.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Česko: Francouz (Rittich) – Gudas, Moravčík, Hronek, Šulák, D. Sklenička, Jordán, Polášek, J. Krejčík – Řepík, Plekanec, D. Kubalík – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, R. Kousal.

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Andrighetto, Corvi, Niederreiter – Hofmann, Haas, Baltisberger – S. Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Schäppi, Rod.

Rozhodca: Gofman (RUS), Reneau (USA) – Golyak (BLR), Lazarev (RUS).

Milí hokejoví priatelia, piaty hrací deň 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji prinesie aj súboj nášho západného suseda Česka, ktoré si sily zmeria so Švajčiarskom. My si ho priblížime priamo z kodanskej Royal Areny.


Česko tak vstúpi do svojho tretieho zápasu v rámci skupinovej fázy na tomto turnaji. V predošlých dvoch zápasoch narazilo na Slovensko a Švédsko. Po týchto súbojoch má na svojom konte dva body.

Prvým zápasom pre Česka bol ten s našou reprezentáciou. Dlho to vyzeralo tak, že v ňom Česi bodovať nedokážu, prehrávali totiž 0:1 i 1:2. Desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby ale vyrovnali na 2:2 a v predĺžení strhli víťazstvo predsa len na svoju stranu.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Druhý zápas Česka priniesol jeho súboj s úradujúcim majstrom sveta – so Švédskom. Pred výbornými fanúšikmi vo vypredanej Royal Arene sa Česi pomerne dlho držali a živili tak nádej na dobrý výsledok. Nanešťastie pre nich ale bodovať nedokázali, Švédi si totiž jednogólový náskok dokázali postrážiť.

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)


Švajčiari síce budú v tomto zápase outsiderom, podceniť ich ale v žiadnom prípade nemožno. Napokon, krajina helvétskeho kríža má na svojom konte po dvoch odohraných zápasoch skvelých päť bodov, s čím rátal pred turnajom asi len málokto.

Švajčiari sa v prvom zápase stretli s výberom Rakúska. Viedli v ňom už 2:0 a hoci napokon dokázali Rakúšania predsa len vyrovnať, druhý bod si Švajčiarsko vybojovalo v predĺžení.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Druhý zápas dopadol pre Švajčiarsko ešte lepšie. Stretlo sa totiž s našimi chlapcami, ktorých porazilo 2:0. V zápase mu navyše vydhádzalo úplne všetko, a tak sa pred stretnuím s Českom naladilo aj po psychickej stránke.

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia