Fantastický súboj v našej skupine. České hviezdy z NHL zvládli Rusov: Knokaut v strhujúcom predĺžení!

Ak chce Česko uvažovať o väčšom úspechu, tak v súboji s Rusmi sa ukáže ich kvalita. Rusi na šampionáte šľapu ako dobre namazaný stroj. V troch zápasoch strelili 20 gólov. Naopak Česi sa ako favoriti vytrápili so Slovenskom i Švajčiarskom.

Začiatok online prenosu:
10. 05. 2018, 20:15

CZE 4 : 3 RUS

2:1, 1:2, 0:0 - 1:0
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov). Rozhodca: Iverson (CAN), Ohlund (SWE) – Davis (USA), Vanoosten (CAN). Diváci: 12490.

Súpiska CZE:

Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Řepík, Nečas, D. Kubalík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák – Chytil.

Súpiska RUS:

Košečkin (Šestorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučnevič – Mamin, Andronov (A), A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov – Šošnikov.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Českom a Ruskom. Po výhre v pomere 4:3 po predĺžení sa z dvoch bodov teší náš západný súper.

S týmto konštatovaním sa už s vami pre dnešok lúčim. Teším sa na vás opäť zajtra. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

63:23 min

Česko dalo gól!
Napokon to Česi predsa len rozhodli. Košečkin mal veľké problémy, puk nemal pod kontrolou a to využil DAVID KREJČÍ.

62:30 min

Polovica predĺženia už uplynula. Gól sme stále nevideli.

61:52 min

Česi sa dostali do prečíslenia troch proti jednému! Puk dostal ako na zlatom podnose Polášek, ale ten napálil puk len do hrude Košečkina.

61:30 min

Ani jeden z tímov zatiaľ nebezpečný nebol. Pokúšal sa o to Kaprizov, avšak po chvíli o puk prišiel. Česko sa pokúsi založiť útočnú akciu.

60:15 min

Predĺženie sa odohrá v atraktívnom formáte troch proti trom. Uvidíme, ktorému celku bude viac priestoru na ľade vyhovovať vo väčšej miere.

60:01 min

Začalo sa predĺženie.

Skončila sa riadna hracia doba, ani po 60 minútach sme ale víťaza nespoznali. Po trojminútovej pauze sa tak dočkáme päťminútového predĺženia.

60:00 min

Tretia tretina sa skončila.

59:41 min

Ešte jedno zakázané uvoľnenie Českej republiky. Posledná šanca pre Rusko rozhodnúť tento zápas v riadnej hracej dobe.

59:16 min

Záverečná minúta riadnej hracej doby. Nesterov posúval puk do útočného pásma, kde sa ho ale Rusi nedokázali zmocniť.

58:05 min

Pavel Dacjuk naháňal puk popri mantineloch, napokon sa k nemu ale nedostal. Podarilo sa to až Dadonovovi, ten sa zasa musel zaobísť bez strely.

57:30 min

Puk prepadol okolo Jordána do stredného pásma. Čechom sa ho následne podarilo vrátiť pred Košečkina, nič zaujímavé tam už ale nevymysleli.

56:14 min

Česi sa teraz poriadne hnevali na postranných arbitrov, ktorí odpískali zakázané uvoľnenie v ich neprospech. Úplne zbytočne, vhadzovať sa bude pred Davidom Rittichom.

55:16 min

Už plynie záverečných päť minút riadnej hracej doby. Zápas nie je stále rozhodnutý a zdobí ho obojstranne plne zaslúžená remíza.

54:51 min

Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 12 490 divákov.

54:08 min

Šošnikov sa dostal na ľavej strane k puku, ktorý posúval okamžite smerom k stredovému kruhu. Tam si ho prebrali jeho spoluhráči, ktorí budú chcieť ohroziť Ritticha medzi tromu žrďami.

53:20 min

Česi teraz mali poriadne šťastie. Rusi zatlačili na svojho súpera a vyslali niekoľko dobrých zakončení. Ani jedno z nich si ale cestu do siete nenašlo.

52:04 min

Obrovská šanca Ruska! Po krásnej kombinačnej akcii sa do zakončenia natlači Dacjuk. Skúsil to bekhendom a trafil bočnú sieť Rittichovej svätyne.

51:36 min

Grigorenko chcel zachytiť puk v strednom pásme, nepodarilo sa mu to. Rusi tak smerom dopredu ísť nemohli. Navyše sa pískalo o niekoľko sekúnd zakázané uvoľnenie v ich neprospech.

50:06 min

Medzičasom začalo plynúť záverečných 10 minút riadnej hracej doby. Pri pohľade na ukazovateľ skóre je čoraz reálnejšie, že sa v tomto zápase dočkáme aj predĺženia.

49:16 min

Nečasovi prihrávka absolútne nevyšla. Rusi ju zachytili a puk vytlačili aspoň do stredného pásna. Česi tak musia z útočnej tretiny vykorčuľovať.

48:21 min

Veľká šanca aj pre Česko! Švihom teraz vypálil Hronek, jeho puk presvišťal až na žrď Košečkinovej svätyne. Šťastie tak mala aj ruská reprezentácia.

47:51 min

Vylúčenie v tíme Rusko (Pavel Bučnevič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

47:14 min

Dobrá šanca pre Rusov! Dacjuk teraz našiel pri modrej čiare Jakovleva, ktorý bez váhania vystrelil. Pred bránkou clonil Kaprizov, puk ale skončil na pozornom Rittichovi.

46:45 min

Rusom sa teraz absolútne nedarí. Nedokážu sa ani presunúť do útočnej tretiny, čo nie je na takýto celok rozhodne dobrá vizitka. Pomerne často sa strieda, sledujeme tak rýchlu rotáciu hráčov.

46:20 min

Česi zvládajú úvod oslabenia dobre a puk posielajú cez všetky čiary.

45:57 min

Vylúčenie v tíme Česko (Adam Polášek – 2 min., krosček).

45:35 min

O puk sa bojovalo za českou bránkou. Tam ho získali do svojej moci Rusi, avšak príliš dlho sa s ním v útočnom pásme neudržali.

44:30 min

Kombinácia Zajceva a Barabanova vyšla Rusom parádne. Chýbala tomu už len gólová bodka, ktorú si takéto akcie jednoznačne pýtajú.

43:44 min

Hra teraz mierne stratila na svojom tempe. Oba celky sa snažia vychádzať zo zabezpečenej defenzívy, ani jeden sa nechce púšťať do riskantných akcií.

42:57 min

Na opačnej strane si premiešal puk Zajcev, ktorý skúsil následne aj zakončiť. Našťastie pre Česko to nebolo nič vážne.

42:06 min

Andrej Nestrašil to svojou krížnou prihrávkou pred bránkovisko nemyslel vôbec zle. V tomto priestore ale chýbal niekto, kto by mohol zakončovať.

41:26 min

Kubalík bojoval v útočnej tretine o každý centimeter ľadu. Nemal to ale vôbec jednoduché, hokejkami proti nemu šermovali dvaja ruskí korčuliari. Tí ho napokon o puk pripravili.

40:37 min

Začala sa tretia tretina zápasu medzi Českom a Ruskom. Budeme zvedaví na to, či Česi opäť inkasujú v úvodnej dvojminútovky, alebo sa tomu konečne vyhnú.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina zápasu, ktorá priniesla jeden gól Česka a dva v podaní ruského výberu. To teda znamená, že je stav po 40 minútach hry nerozhodný – 3:3.

Tretia tretina sa začne približne o 21:54.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:13 min

Už je tu posledná minúta. Česká reprezentácia sa dostala do postavenia mimo hry.

38:30 min

Medzičasom hrajú Česi v plnom počte. So šťastím ustáli toto oslabenie počas vylúčenia Plekanca. Ostáva odohrať posledných 90 sekúnd druhej tretiny.

38:07 min

Píska sa zakázané uvoľnenie Rusov.

37:20 min

Dadonov mal teraz obrovskú smolu. Rittich bol už prakticky prekonaný, českú reprezentáciu ale zachránila konštrukcia jej bránky. Stav sa nemení ani v tomto prípade.

36:39 min

Dobré prihrávky teraz rozdával Kaprizov. Rusi to rozohrávali väčšinou na modrú čiaru, odkiaľ tvrdo pálili. Zatiaľ sa ich pokusy neujali.

36:16 min

Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Plekanec – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

35:30 min

Obrovský tlak ruskej reprezentácie. Tá teraz zapojila do útočnej akcie všetkých päť korčuliarov. Výsledkom bolo tvrdé zakončenie, ale len do plexiskla.

34:55 min

Kiselevič sa tesne pred bránkoviskom dostal k puku. Našťastie pre Česko ho mal ďaleko od tela a zakončovať tak nemohol. V opačnom prípade by mal Rittich veľké problémy.

33:29 min

Martin Nečas prebral puk v strednom pásme a posunul ho do útočnej tretiny Česka. Tam ale náš západný sused nekombinoval vôbec ideálne, skončilo sa to bez strely.

32:20 min

Bučnevič vyslal strieľanú prihrávku, ktorá, našťastie pre český výber, adresáta nenašla. Pokračujeme tak za vyrovnaného stavu.

31:42 min

Peknou individuálnou akciou sa teraz prezentoval Dacjuk. Ten sa preštrikoval českou defenzívou pred bránkovisko, kde chcel ešte prihrávať do strany. Nevyšlo mu to.

30:41 min

Sklenička teraz korčuľoval pokojne a vedel, prečo to robí. Jeho spoluhráči to totiž s rýchlosťou poriadne prehnali a dostali sa do postavenia mimo hry.

30:04 min

Nasleduje komerčná prestávka.

29:40 min

Medzičasom už ale Česi pokračovali s plným počtom hráčov. Rusi túto presilovku nevyužili, pokračujeme tak stále za stavu 3:3.

29:05 min

Ďalšie odpálenie puku.

28:40 min

Rusi sa nepresnou kombináciou sami vyhnali z útočnej tretiny. Šalunov už puk pred modrou čiarou zachytiť nedokázal.

27:48 min

Ruská presilovková formácia sa teraz usadila v útočnej tretine, kde poriadne pohrozila Česku. Grigorenko prihrával, následná strela si cestu medzi tri žrde nenašla.

27:08 min

Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., sekanie).

25:49 min

Rusko dalo gól!
Máme opäť vyrovnané. Gól padol po krásnej kombinačnej akcii. Ritticha si Rusi vytiahli z bránky, ALEXANDER BARABANOV už zakončoval do prázdnej bránky. Asistencie: Nikita Zajcev, Maxim Šalunov.

25:45 min

Krejčí teraz nemal dostatok síl, preto s pukom v pásme súpera nepokračoval. Radšej ho nahodil na zadný mantinel a odišiel striedať. Podobne učinili aj jeho spoluhráči.

24:17 min

Česko dalo gól!
Česi opäť vyhrávajú. Všetko odštartoval Gudas, ktorý dostal puk z obrannej tretiny až do tej útočnej. Využila to nová posila nášho suseda DAVID PASTRŇÁK. Asistencia: David Krejčí.

23:36 min

Rusi hrajú medzičasom s piatimi hráčmi.

23:20 min

Teraz to Česko prehnalo s rýchlosťou. Nečas chcel s pukom pokračovať v útočnej tretine, nemohol tak ale urobiť. Po správnosti sa totiž pískalo postavenie mimo hry.

22:43 min

Až teraz sa Česi usadili pred Košečkinom, kde si vybojovali vhadzovanie.

22:15 min

Čechom sa zatiaľ počas tejto presilovky nedarí. Práve naopak, mohli sami inkasovať. Do samostatného úniku sa totiž dostal Anisimov, ktorý zakončoval po bekhendovej kľučke. Nanešťastie pre Rusko len do Ritticha.

21:30 min

Vylúčenie v tíme Rusko (Dinar Chafizullin – 2 min., nedovolené bránenie).

21:00 min

Rusko dalo gól!
A navyše už neplatí ani české vedenie. Prakticky identický gól, ako ten druhý český. Prihrávku od zadného mantinela teraz zúžitkoval MICHAIL GRIGORENKO. Asistencie: Pavel Bučnevič, Arťom Anisimov.

20:26 min

Druhú tretinu začali lepšie Česi, ktorí sa okamžite usadili pred Košečkinom. Jeho bránku ale netrafili, a tak mohol ostať ruský gólman v úvode pokojný.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Už sa počas nej neudialo nič podstatné. Rusi síce šli do vedenia hneď v druhej minúte, následne ale prišli dva české góly, ktoré znamenajú vedenie nášho západného suseda.

Druhá tretina sa začne približne o 21:02.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:45 min

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:39 min

Česko dalo gól!
Česi otáčajú stav a dostávajú sa do vedenia! Vývborne to teraz urobil Pastrňák, ktorý posunul puk pred bránku. DMITRIJ JAŠKIN to už mal veľmi jednoduché. Asistencie: David Pastrňák, David Krejčí.

17:40 min

Krásne sa teraz českou defenzívou preštrikoval Dadonov. Nanešťastie pre Rusko mu ale finálna prihrávka nevyšla, a tak posielal puk len hráčom, ktorých pred niekoľkými sekundami oklamal.

17:15 min

Nasleduje komerčná prestávka.

17:12 min

Ďalší dôležitý zákrok Ritticha. Opäť tam bol Barabanov, ktorý obkorčuľoval okolo bránky a skúsil zakončiť. Na českého gólmana bol ale prikrátky.

16:17 min

Dopredu šiel Kablukov. Štvrtá ruská formácia teraz poriadne pohrozila Rittichovi, avšak našťastie pre Česko sa Barabanov z gólu nepotešil.

15:56 min

Rusi sa rozhodli hru upokojiť. Nesterov zaviezol puk do obranného pásma, kde ho podržal niekoľko sekúnd. Ruskí korčuliari sa medzičasom na ľade rozostavili.

14:41 min

Česko dalo gól!
Už to ale Čechom vyšlo. K puku sa dostal DAVID KREJČÍ, ktorý sa presunul medzi kruhy a rýchlym zakončením švihom nedal Košečkinovi šancu na úspešný zákrok. Asistencia: Dmitrij Jaškin, Radko Gudas.

13:30 min

Obrovská šanca Čechov! Tí sa po krásnej kombinácii mohli dostať k zakončeniu. Do odkrytej časti bránky mohol zakončovať Polášek, puk ale netrafil.

12:53 min

Rusi sa nadýchli k tlaku, ktorý sa, našťastie pre Českú republiku, gólom neskončil.

12:01 min

Obrovská šanca pre Rusko! Andronov sa dostal do samostatného úniku, ktorý ale nemal gólovú bodku. Puk totiž zasiahol Ritticha, ktorý si pripísal mimoriadne dôležitý zákrok.

11:45 min

Puk si vypýtal Faksa. Urobil tak ale v útočnej tretine, aj keď bol puk stále len v strednom pásme. Pískalo sa tak postavenie mimo hry.

10:51 min

Trjamkin skúšal prihrávku stredom poľa. Naivne si myslel, že ten puk prepadne až do ruskej útočnej tretiny, avšak to sa neudialo.

10:01 min

Dacjuk prehral osobný súboj o puk, čo znamenalo šancu pre Českú republikku. Strelou ju zakončil Gudas, avšak tento pokus nemohol Košečkina absolútne ohroziť.

09:24 min

Rusi sa v ostatných minútach vôbec nedokázali presunúť pred bránku Davida Ritticha. Česi výborne vykrývajú stredné pásmo, odkiaľ si puk utiecť nenechávajú.

08:11 min

Strieľal aj Jordán. Jeho pokus poriadne zadunel na zadnom mantineli. Česi sa snažia strieľať zo všetkých pozícií, zatiaľ im to tam ale nepadá.

07:38 min

Polášek mohol strieľať, avšak zaváhal a prespal tak ideálnu príležitosť. Ruská defenzíva sa stihla rozostaviť a letiaci puk bezpečne zastaviť.

07:08 min

Nasleduje komerčná prestávka.

07:08 min

Dopredu sa snažil prekľučkovať Sklenička. Akékoľvek vzrušenie na štadióne ale bolo zbytočné, obranca tretej českej formácie totiž stál v ofsajdovej pozícii.

06:15 min

O puk bojoval Tomáš Hyka. Boli proti nemu ale len dvaja Rusi, a tak to mal veľmi náročné. Navyše odišli Česi znova striedať.

05:45 min

Oba celky potrebovali striedať počas hry. Znamenalo to, že Chafizullin puk radšej podržal za Košečkinom a do risktantnej akcie sa nepúšťal.

04:31 min

Dopredu išli Česi, nedostali sa však k lepšiemu zakončeniu. Nepodarilo sa to ani Dadonovovi, ktorí si puk sebavedomo prebral a postupoval na českú bránku.

03:43 min

Na ľade je Nikita Nesterov, strelec zatiaľ jediného gólu, ktorý mieša puk za Košečkinom a premýšľa, čo by s ním urobil.

02:55 min

Červenka napádal rozohrávku Košečkina a na chvíľu sa zdalo, že puk pre Česko skutočne vybojuje. Napokon sa tak ale neudialo, Rusi budú striedať.

01:55 min

Okamžite to mohlo byť 0:2! Do veľkej šance sa totiž dostal Jevgeni Dadonov. Ten sa ale, našťastie pre český výber, gólovo neprezentoval.

01:11 min

Rusko dalo gól!
A je tu prvý ruský gól. Rusi skórujú prakticky z prvej šance. Prišla tam dobrá strela, David Rittisch nemal šancu nič vidieť. Skóroval NIKITA NESTEROV. Asistencia: Alexander Barabanov, Ilja Kablukov.

00:35 min

To sa im ale nepodarilo. Práve naopak, útočili Česi. Tí vyslali strelu spoza kruhov, ktorú ukryl Košečkin vo svojej rukavici.

00:16 min

Zápas sa začal. K puku sa dostali ako prví Rusi, ktorí sa s ním pokúsia čo najrýchlejšie preniknúť pred bránku Ritticha.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Řepík, Nečas, D. Kubalík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák – Chytil.

Rusko: Košečkin (Šestorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučnevič – Mamin, Andronov (A), A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov – Šošnikov.

Rozhodca: Iverson (CAN), Ohlund (SWE) – Davis (USA), Vanoosten (CAN).

Ná záver siedmeho hracieho dňa tu máme šláger ako hrom. Hokejky si totiž skrížia výbery Česka a Ruska. My si tento zápas priblížime z kodanskej Royal Areny.


Česko je v tabuľke štvrté. Má štyri body a skóre tesne priaznivé – 10:9. Na tretie Švajčiarsko stráca päť bodov, ak chce teda pomýšľať na účasť vo štvrťfinále, potrebovalo by nutne každý bod. Aj tie zo zápasu so silným Ruskom.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)


Rusko pokračuje vo svojej spanilej jazde turnajom. Len ťažko by sme v tabuľkách hľadali iný tím, ktorý by nemal inkasovaný ani jeden gól, aj keď ich sám strelil dvadsať. Podarilo sa to len Rusom, ktorí sú momentálne druhí, avšak to len preto, že má Švédsko o jeden odohraný zápas a tri body viac.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Bielorusko – Rusko 0:6
Góly a asistencie: 6. Dacjuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Dacjuk (Chafizullin, Šalunov), 46. Mamin (N. Zajcev), 48. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)

Nominácia Ruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Iľja Sorokin (CSKA Moskva, KHL), Igor Šestorkin (SKA Petrohrad, KHL)

Obrancovia: Nikita Nesterov, Bogdan Kiselevič (obaja CSKA Moskva, KHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, NHL), Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Jegor Jakovlev (všetci SKA Petrohrad, KHL), Alexej Bereglazov (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Nikita Trjamkin (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL)

Útočníci: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov (všetci SKA Petrohrad, KHL), Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergei Andronov, Maxim Šalunov (všetci CSKA Moskva, KHL), Jevgenij Dadonov, Maxim Mamin (obaja Florida Panthers, NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, NHL), Pavel Bučnevič (New York Rangers, NHL), Nikita Šošnikov (St. Louis Blues, NHL), Alexej Byvaľcev (Amur Chabarovsk, KHL), Iľja Michejev (Avangard Omsk, KHL)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia