Švédi prechádzajú šampionátom ako nôž maslom: Na Rakúšanoch si dokonale pochutili

KODAŇ - Hokejisti Švédska zvíťazili aj vo svojom štvrtom zápase v kodanskej A-skupine MS, keď si v stredu večer poľahky poradili s Rakúskom vysoko 7:0. Obhajcovia trofeje mali duel, ktorý rozhodoval Slovák Jozef Kubuš, od úvodu do konca pod kontrolou a divákom predvádzali krásne kombinácie.

Začiatok online prenosu:
09. 05. 2018, 20:15

SWE 7 : 0 AUT

2:0, 3:0, 2:0

Štatistiky:

Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg). Rozhodca: Kubuš (SVK), Schukies – Kohlmuller (GER), Sormunen (FIN).

Súpiska SWE:

A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Zibanejad, Rakell – Nyquist, Backlund (C), Kempe – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – L. Andersson, J. de La Rose.

Súpiska AUT:

Madlener (Kickert) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Lebler (A), Hundertpfund (C), Ganahl (A) – M. Raffl, Komarek, Schneider – Zwerger, Rauchenwald, Haudum – Spannring, Obrist, Peter.

Obnoviť

Zápas je na konci. Švédski hokejisti úplne jednoznačne potvrdili úlohu favorita a zaslúžene si vylepšujú štatistiky i bodový zisk. Rakúsko sa nezmohlo ani na čestný gól, aj keď musíme uznať, že v prvej tretine na neho malo viacero šancí.

Koniec zápasu.

59:07 min

Gustafsson si nakorčuľoval medzi kruhy a prudko vystrelil, ale brankár Madlener nemal zakrytý výhľad a puk dobre videl. Zaskočiť ho preto nemohol.

58:20 min

Rakúšania teraz napádali rozohrávku súpera, čo svedčí o tom, že by ešte radi dosiahli aspoň čestný gól. Švédi si však na všetko dávajú veľký pozor.

58:09 min

Rakúsko bolo prichytené v ofsajde. Dostal sa doň Rauchenwald a vhadzovať sa bude v strenom pásme.

58:00 min

"Vláčik" v podaní obrovskej ľudskej reťaze obchádza celý štadión. Diváci na tribúne sa naozaj bavia.

57:07 min

Vylúčený Unterweger je späť na hracej ploche. Rakúsko hrá v plnom počte.

57:00 min

Fanúšikovia sa aj naďalej vynikajúco bránia. Na ľadovej ploche sa nedeje vôbec nič, tri minúty pred koncom čakáme asi už iba na sirénu.

56:30 min

Chvíľku síce boli Švédi v útoku, ale nevystrelili a Rakúsko teraz puk opätovne vyhodilo cez všetky čiary.

55:45 min

Rakúsku sa puk podarilo popri mantineli vyhodiť do bezpečia. Hokejisti v červených dresoch si na chvíľku môžu vydýchnuť.

55:07 min

Fanúšikovia v Royal Arene vytvorili "vláčik" a bavia sa za zvukov hudby. Je veľmi sympatické, že spolu si výbornú atmosféru užívajú Švédi aj Rakúšania.

55:07 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Clements Unterweger – 2 min., hákovanie).

53:59 min

Švédsko dalo gól!
Švédi prešli na opačnú polovicu klziska a nenápadne zvýšili na 7:0. MAGNUS PÄÄJÄRVI vystrelil spomedzi kruhov presne k pravej žrdi. Asistencie: Johan Larsson, John Klingberg.

53:26 min

Ganahl ešte raz strieľal, teraz z ľavej strany a tvrdšie, ale ani tentokrát z toho nič nebolo. Rakúsko nevie dať ani čestný gól.

53:00 min

Švédsky brankár je poriadne nerozchytaný, pretože v zápase nemal takmer žiadnu prácu. Na posledných 7 minút sa však už špeciálne rozcvičovať nepotrebuje.

52:49 min

Rakúsko to skúsilo aj po prechode modrou čiarou. Z ľavej strany od mantinelu vystrelil Ganahl, ale Nilssona nemohol prekvapiť.

51:36 min

Rakúsko sa až proti plnému počtu hráčov súpera vrátilo do útoku. V zakončení to skúsil Viveiros, ale Nilsson si poradil a vypýtal komerčnú pauzu.

50:19 min

Rakell sa vracia späť na ľadovú plochu. Svojím trestom síce pokazil štatistiky, ale to je jediné, čo ho môže mrzieť. Svojmu tímu neuškodil, pretože Švédsko neinkasovalo a ani sa výraznejšie nebránilo.

50:00 min

Pred nami je posledných desať minút tohto zápasu. Švédski hokejisti sa ešte bránia, ale na ľade to tak vôbec nevyzerá.

49:27 min

Vo vlastnom oslabení sa dopredu vysunul obranca Larsson a pozbieral niekoľko cenných sekúnd. Švédsko má hru plne pod kontrolou aj v oslabení.

48:59 min

Švédsko sa najskôr nevedelo dostať von z pásma, ale musíme uznať, že ani nečelilo žiadnemu zakončeniu. Teraz však hráči v žltých dresoch už presunuli hru do stredu klziska.

48:19 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Rickard Rakell – 2 min., držanie).

48:00 min

Hra je prerušená a nasleduje komerčná prestávka. Do konca duelu ostáva ešte presne 12 minút.

47:50 min

Švédsko dalo gól!
MIKA ZIBANEJAD ostal medzi kruhmi, kde si puk stiahol skvelou kľučkou a rovnako efektne potom prekonal aj poslednú prekážku – brankára. Švédsko vyhráva rozdielom poltucta gólov. Bez asistencií.

46:30 min

Trochu sa nám pritvrdilo v osobných súbojoch, hráči si začínajú oplácať dohraté súboje pri mantineli. Vylučovať sa však nebude ani na jednej strane.

45:22 min

O puk sa chvíľku bojovalo pri mantineli v útočnom pásme Švédska, ale napokon z toho nič nebolo. Žiadne ťažšie súboje sme nevideli.

44:50 min

Hrá sa dlhšiu dobu bez prerušenia a na ľadovej ploche sa nedeje nič zaujímavejšie. Puk lieta zo strany na stranu a žiadne zakončenia neprichádzajú.

43:47 min

Altmann teraz poriadne znepríjemňoval život rozohrávajúcim súperom, ale nič z toho nebolo. Nilsson zakončeniu čeliť nemusel.

43:35 min

Gustafsson sa natlačil k bránke súpera, ale napokon to bolo bez zakončenia. Tempo poriadne opadlo a Švédsko iba trénuje.

41:42 min

Na opačnej strane klziska sme videli oveľa zaujímavejšie zakončenie. Z kruhu pálil Ekman-Larsson, ale Madlener prudkej rane odolal.

41:13 min

Nilsson opäť skryl puk vo svojej lapačke a bude z toho ďalšie vhadzovanie. V úvode tretiny s ahra veľmi často prerušuje.

41:06 min

Rakúšania to teraz vôbec nemysleli zle. Komarek z ľavej strany prihrával pred bránku a priamo pred ňou puk nešťastne tečoval Nyquist, ale len do lapačky svojho brankára.

40:16 min

V úvode tretej trtiny majú Švédi puk na hokejkách pri vlastnej bránke a budú zakladať útočnú akciu.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Druhá perióda priniesla tri presné zásahy, všetky do rakúskej siete. Švédi tak majú aj pred záverečnou tretinou vynikajúci náskok a veľkú psychickú výhodu.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:20 min

Prebieha záverečná minúta druhej tretiny. Švédsko má puk plne pod kontrolou. Rakúsko sa teraz iba bráni.

39:02 min

Švédsko ostáva nasťahované v útočnom pásme. Larsson to skúšal bekhendovým zakončením, ale tým rakúskeho brankára neprekvapil.

38:42 min

De La Rose to skúšal strelecky, ale jeho pokus vytečoval Schlacher. Nasledovať bude vhadzovanie v útonom pásme Švédska.

37:54 min

Mohol z toho byť ďalší gól. Backlund poslal prihrávku na pravé krídlo a odtiaľ to Nyquist skúsil strelecky, ale jeho prudká rana minula bránku.

37:10 min

Zakázané uvoľnenie Rakúska. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Madlenera, ktorý toho dnes už musí mať naozaj dosť.

36:47 min

Pokračovania ofenzívneho tlaku Švédska ale neuvidíme, pretože Gustafsson to prehnal so silou prihrávky a hokejisti v žltých dresoch sa sami vyhnali z pásma.

36:28 min

Švédi obliehali bránku súpera a mohol z toho byť ďalší gól. Nyquist pred bránkou tečoval strelu Gustafssona, čo však bolo iba vyvrcholením viacerch ofenzívnych pokusov.

35:48 min

Vylúčený Kempe je späť na hracej ploche. Švédsko sa ubránilo bez akýchkoľvej komplikácií.

35:10 min

Rakúski hokejisti sa snažia márne. Švédi súpera nepúšťajú ani len do zakončenia a čas v početnej nerovnováhe sa kráti.

34:55 min

Oba celky prestriedali a Rakúsko sa dostalo do pásma, kde dokázalo rozostaviť svoj presilovkový vzorec. Uvidíme, či im to pomôže.

34:17 min

Švédsko sa oslobodilo vyhodením puku cez všetky čiary. Rakúšania musia začínať od Madlenera.

33:48 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Adrian Kempe – 2 min., hákovanie).

33:37 min

Obranca Larsson to skúsil nastrelením od modrej čiary, ale jeho pokus nebol tečovaný a Madlenera nezaskočil. Skóre sa stále nemení.

32:47 min

Rakúsko sa dopustilo zakázaného uvoľnenia a nemôže striedať. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Madlenera.

32:13 min

Hra sa teraz rýchlo prelieva zo strany na stranu. Nyquist zakončoval opäť, teraz ale nebol presný a puk skončil iba na zadnom mantineli.

31:42 min

Rakúšania po dlhšom čase dostali puk do svojej útočnej tretiny, ale Schumnig tam neuspel. Zdalo sa, že bol aj faulovaný, ale nepíska sa.

30:57 min

Švédi sa vrátili do pásma. De La Rose to tam skúšal z ľavej strany prihrávkou priamo pred bránku, ale pred Nyquistom puk rakúski hráči vytečovali a pôjdu striedať.

30:00 min

Polovica zápasu je za nami a duel sa vyvíja presne podľa papierových predpokladov. Švédsko má hru plne pod kontrolou a Rakúšania už budú asi iba čakať na skorý koniec.

29:17 min

Švédsko dalo gól!
Jasná dominania Švédska sa začína prejavovať už aj v skóre. GUSTAV NYQUIST si položil rakúskeho brankára, aby potom ponad jeho telo zakončil pod hornú žrď. Asistencia: Adrian Kempe.

28:53 min

Švédsko dalo gól!
Rakúšania vo vlastnom obrannom pásme chybovali v rozohrávke a RICKARD RAKELL mohol ísť na bránku úplne sám. Zvolil bekhendový blafák, ktorým pohodlne zakončil popri lapačke Madlenera. Bez asistencií.

28:29 min

Ofsajd teraz aj na švédskej strane. Uviazol v ňom Larsson.

27:47 min

Švédski hokejisti sa presunuli na opačnú polovicu klziska. Nyquist tam z ľavej strany mohol prihrávať pred bránku, ale proti bol rakúsky obranca a puk napokon skončil mimo.

26:57 min

Hra sa prerušuje pre ofsajd rakúskeho tímu. V týchto chvíľach je duel poriadne rozkúskovaný.

26:45 min

Rakúšania sa naozaj snažia, ale všetky ich pokusy sú buď nepresné, alebo ich likviduje Nilsson. Ako teraz strelu Viveirosa.

26:14 min

Švédsko si pripisuje svoje druhé zakázané uvoľnenie v zápase. Rakúsko bude mať šancu usadiť sa v útočnom pásme.

25:16 min

Po dlhšej dobe sa hra prerušuje. Švédsky brankár Nilsson podržal v lapačke strelu od Rauchenwalda.

23:36 min

Mohlo byť znížené! Schneider ostal úplne zabudnutý na modrej čiare a vyrútil sa do samostatného úniku, ale jeho pokus o zakončenie po ľade skončil iba na betóne Nilssona.

22:42 min

Švédsko dalo gól!
Švédi vydolovali puk pri mantineli a využívajú svoju druhú presilovku z troch v tomto zápase. RICKARD RAKELL ostal pred bránkou nepokrytý, takže nastrelený puk pohodlne umiestnil do odkrytej časti bránky. Asistencie: Mika Zibanejad, Mattias Janmark.

22:30 min

O puk sa bojuje pri mantineli v útočnom pásme Švédska. Táto presilovka zatiaľ nepriniesla žiadne ohrozenie bránky.

21:54 min

Hokejisti v červenom sa bránia dobre. Teraz dokonca aj útočili, ale zastavil ich ofsajd, takže si vypýtali vhadzovanie v strednom pásme.

21:22 min

Hneď na začiatku početnej nevýhody vystrelili Rakúšania puk cez všetky čiary. Švédsko musí začať spoza svojho brankára.

21:14 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Manuel Ganahl – 2 min., podrazenie).

20:49 min

Rakúšania si puk prevzali pred svojou bránkou a pokúsia sa zaútočiť. V tejto perióde sa zatiaľ neprerušovalo.

20:26 min

Druhá tretina sa začala výherným buly pre Švédsko. Ekman-Larsson sa rýchlo dostal k strele a jeho pokus bol ešte tečovaný, ale neprekvapil.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine mali Švédi duel pod kontrolou, ale skórovali iba dvakrát. Aj v defenzíve pritom mali pár problémov, ale všetky spoľahlivo vyriešil Nilsson.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:04 min

Začala sa posledná minúta tejto tretiny. Rakúsko malo tiež peknú šancu, ale puk letel spred bránky iba na zadný mantinel.

18:55 min

Švédsko sa usadilo v pásme a mohlo byť opäť zvýšené. Kempe pálil priamo spred bránky, ale Madlener v poslednej chvíli hokejkou vytesnil puk aspoň nad bránku.

18:31 min

Larsson to od modrej čiary skúsil strieľanou prihrávkou, ale nikto ju netrafil. Rakúšania si však vydýchnuť nemôžu, aj naďalej sa budú brániť.

17:59 min

Madlener si pripisuje úspešný zákrok a prerušuje hru. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Švédska.

17:11 min

Švédsko dalo gól!
Švédi zobrali zápas do svojich rúk a zvyšujú svoj náskok. Rakell ťahal puk po ľavej strane, napravo mal Janmarka a pred ním ešte súpera. Aj napriek tomu puk dokázal posunúť na stranu a MATTIAS JANMARK pohodlne zakončil do prázdnej siete. Asistencia: Rickard Rakell.

16:49 min

Po buly to Rakell skúšal takmer od modrej čiary, ale rakúsky gólman všetko dobre videl a puk vytesnil späť do hry.

16:38 min

Švédi sa vrátili do útoku. Everberg sa tam od ľavej žrde tlačil priamo pred bránku a puk pretláčal cez betóny Madlenera, ale rakúsky gólman nepovolil.

15:58 min

V presilovke sa Švédi snažili, ale výraznejší tlak si nevypracovali. Od tejto chvíle preto útočia iba proti plnému počtu hráčov súpera.

15:05 min

Madlenerovi sa rozopla prilba, takže po rakúskom vyhodení puku rozhodcovia hru prerušili. Rakúsky gólman si tak môže výstroj napraviť.

14:35 min

Švédi mali v úvode problém udržať sa v pásme, ale Ekman-Larsson napokon vystrelil spoza medzikružia, no puk skončil iba tesne vedľa.

13:58 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., podrazenie).

13:38 min

Švédi sa chceli presunúť do útoku, ale Everberg bol iba v ofsajde. Hra sa prerušuje.

13:08 min

Rakúšania iba nastrelili puk na bránku svojho súpera a Nilsson hru pre istotu prerušil. Teraz nesledujeme žiaden súvislejší tlak.

12:28 min

Zakázané uvoľnenie Rakúska. Švédsko bude mať k dispozícii vhadzovanie v útočnom pásme a bude môcť vyvinúť tlak.

11:34 min

Rakúsko prešlo do útoku a skúšalo to tam nahodením na bránku švédskeho tímu, ale Larsson si puk nešťastne zrazil k vlastnej bránke. Nilsson bleskovo zakročil lapačkou a hru prerušil.

11:22 min

Kempe dostal prihrávku spoza bránky a z pravého kruhu prudko vystrelil, ale tesne minul bránku. Druhý gól z toho nie je.

10:00 min

Vylúčený Zwerger sa medzičasom vrátil na hraciu plochu. Sme v polovici prvej tretiny a Rakúsko prehráva 0:1.

09:47 min

Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú presilovku a ujímajú sa vedenia. ADRIAN KEMPE sa do strely oprel na vonkajšej hranici pravého kruhu a mieril presne k pravej žrdi. Rakúsky brankár Madlener mal zakrytý výhľad. Asistencia: Hampus Lindholm.

09:08 min

Švédsko si hneď v úvode nerozumeloa puk musí zbierať za pomoci svojho gólmana. Stále čakáme na prvý gól.

08:49 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Dominic Zwerger – 2 min., hákovanie).

07:31 min

Zakázané uvoľnenie Švédska. Vhadzovať sa bude pred Nilssonom.

07:04 min

Rakúšan Raffl teraz poriadne otravoval svojich súperov a napokon si za bránku švédskeho brankára došprintoval po puk, ale ihneď bol zdvojený a nemohol ani prihrávať.

06:50 min

Švédi sa už usadili v útočnom pásme a súperovi dávajú pocítiť svoju silu. Na úvodný gól ale stále iba čakáme.

05:56 min

Švédsko mohlo vyhrávať! Obrovské zrýchlenie predviedol Pääjärvi, ktorý mal na konci položeného brankára, ale Madlener predviedol ďalší vynikajúci zákrok a puk zachytil.

05:15 min

Rakúsko nič výraznejšie nevymyslelo, ale Švédov trochu potrápilo. Schumnig ostal zabudnutý na pravom krídle, získal puk a z uhla vystrelil, na čo Nilsson reagoval radšej prerušením hry.

04:44 min

Švédi zbierajú puk za vlastnou bránkou a budú rozohrávať smerom dopredu. Rakúski hráči sa teraz zdržiavali v útoku, ale bez strely.

03:58 min

Rakúšania sa s pukom dostali až do útočnej tretiny, kde to spomedzi kruhov skúsil Haudum, ale bol bránený a v tesnej pozícii trafil iba zadný mantinel.

03:15 min

Rakúsko chcelo preniknúť do útoku, ale zastavil ho iba ofsajd. Nasledovať bude buly v strednom pásme.

02:59 min

Švédi mohli otvoriť skóre zápasu! Švédski hráči sa usadili v pásme súpera a roztočili to tam tak, že Ekman-Larsson ostal osamotený pred bránkou. Puk sa bekhendom pokúšal podvihnúť k žrdi, ale tam sa zjavila lapačka Madlenera.

02:18 min

Na opačnej strane klziska propagačne vystrelil Gustafsson a rakúsky brankár Madlener s tým nemohol mať žiaden problém. Zatiaľ sa v zakončeniach nikomu nedarí.

01:28 min

Zákrok si pripísal už aj brankár v žltom drese. Lindholmova strela ho nemohla prekvapiť, ale hru radšej prerušil.

01:08 min

Na opačnej polovici klziska sa Švédsko dostalo prvýkrát do zakočenia. Z pravého kruhu strieľal Backlund, ale iba do brankára.

00:34 min

Švédi síce v úvode získali puk, ale rýchlo oň prišli a museli čeliť prečísleniu súpera. Na jeho konci smeroval puk od ľavého mantinelu pred bránku, ale vynikajúco tam zakročil obranca Larsson.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Zibanejad, Rakell – Nyquist, Backlund (C), Kempe – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – L. Andersson, J. de La Rose.

Rakúsko: Madlener (Kickert) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Lebler (A), Hundertpfund (C), Ganahl (A) – M. Raffl, Komarek, Schneider – Zwerger, Rauchenwald, Haudum – Spannring, Obrist, Peter.

Rozhodca: Kubuš (SVK), Schukies – Kohlmuller (GER), Sormunen (FIN).

Vážení športoví priatelia, opäť vás pozdravujem zo slnkom zaliatej dánskej Kodane. Aj dnes, v šiesty hrací deň, si z nej príblížime zápasy skupiny A – tým druhým bude súboj medzi Švédskom a Rakúskom.

Niet pochýb o tom, že budú patriť Švédi aj tento rok medzi najväčších ašpirantov na titul majstrov sveta. Napokon, ich vykony to doposiaľ len potvrdili. Tre kronor odohrali doposiaľ tri zápasy a všetky tri vyhrali. Pochváliť sa pritom môžu aj skóre 12:2, ktoré naznačuje nielen produktívny útok, ale aj mimoriadne spoľahlivú defenzívnu činnosť severskej krajiny.

Švédsko – Bielorusko 5:0
Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)

Obrancovia: Oliver Ekman-Larsson (Arizona Coyotes, NHL), John Klingberg (Dallas Stars, NHL), Adam Larsson (Edmonton Oilers, NHL), Hampus Lindholm (Anaheim Ducks, NHL), Erik Gustafsson (Chicago Blackhawks, NHL), Mikael Wikstrand (Färjestad, SHL), Lawrenc Pilut (HV71 Jönköping, SHL), Adam Almqvist (Frölunda Indians, SHL)

Útočníci: Mika Zibanejad, Lias Andersson (obaja New York Rangers, NHL), Rikard Rakell (Anaheim Ducks, NHL), Magnus Pääjärvi (Ottawa Senators, NHL), Johan Larsson (Buffalo Sabres, NHL), Jacob de la Rose (Montreal Canadiens, NHL), Mikael Backlund (Calgary Flames, NHL), Gustav Nyquist (Detroit Red Wings, NHL), Mattias Janmark (Dallas Stars, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles Kings, NHL), Dennis Everberg (Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, NLA), John Norman (Jokerit Helsinki, KHL), Elias Pettersson (Växjö, SHL)

Rakúšania sú už s doterajším priebehom zápasu spokojní menej. Napokon, na svojom konte majú len jediný bod a hrozivo vyzerajúce skóre 4:14. Je však nutné podotknúť, že im ho výrazne zhoršili Rusi, ktorí rozstrieľali Rakúšanov pomerom 7:0.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Nominácia Rakúska na majstrovstvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia