VIDEO Od víťazstva nás delili sekundy. Slováci mali Čechov na lopate, napokon nám ostali oči pre plač

KODAŇ - Slovenskí hokejisti otvorili svoje účinkovanie na MS v Kodani tesnou prehrou vo federálnom derby s Českom 2:3 po predĺžení.

Pozrite si exkluzívne zábery zo zápasu v GALÉRII TU

Česko - Slovensko 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 22. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (Kubalík), 63. Jaškin - 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy). Rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Mayer (USA) - Malmqvist (Švéd.), McCrank (Kan.), vylúčení na 2 min.: 3:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 12.490 divákov (vypredané).

Zostavy:

ČR: Francouz - Gudas, Jordán, Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek - Hyka, Faksa, Červenka - Nestrašil, Nečas, Jaškin - Řepík, Plekanec, Kubalík - Chytil, Horák, Kousal

SR: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Jánošik, Fehérváry - Jurčo, Krištof, Nagy - Bakoš, Mikúš, Haščák - Svitana, Buc, Bondra - Cingel, Marcinko, Skalický

Pozrite, čo stvárajú slovenskí fanúšikovia v Kodani, v GALÉRII TU

Môže vás zaujímať:

 

FOTO Druhá tvár slovenských hokejistov, ktorú v zápase neukážu: Takto ste našich reprezentantov nevideli!

 

Kapitán našich hokejistov Sekera naložil politikom ako žiadny iný športovec: Tu sa len kradne!

 

FOTO Ivana, ako to robíš?! Gáboríkova žena vyzliekla šaty: Pri bazéne odhalila najsexi detaily

 

FOTO Slovenskí reprezentanti doma schovávajú sexice: Jeden zbalil sestru druhého hokejistu, ďalší volejbalovú šampiónku

Začiatok online prenosu:
05. 05. 2018, 20:15

CZE 3 : 2 SVK

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy). Rozhodca: Kaukokari (FIN), Mayer (USA) – Malmqvist (SWE), McCrank (CAN). Diváci: 12490.

Súpiska CZE:

Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Súpiska SVK:

Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Obnoviť

Slovensko bolo desať sekúnd od zisku troch bodov, napokon ale odchádza iba s jedným bodíkom. České osadenstvo Royal Areny si tak vychutná štátnu hymnu.

Najlepší hráči zápasu:
Slovensko: Marek Čiliak
Česko: Dominik Kubalík

Zápasom vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

62:09 min

Česko dalo gól!
Je rozhodnuté. Česi boli v predĺžení jednoznačne aktívnejší a mali viac síl, čo teraz potvrdili. DMITRIJ JAŠKIN pálil osamotený bekhendom k ľavej žrdi, kde síce vystrelila Čiliakova lapačka, ale iba naprázdno. Asistencie: Adam Polášek, Andrej Nestrašil.

61:36 min

Ďalšia dobrá strela českého tímu. Gudas vystrelil z pravého kruhu a mieril podobne ako Nečas pri vyrovnávajúcom góle, ale Čiliak si priestor medzi rukou a telom postrážil.

61:10 min

Červenka sa pretlačil až priamo medzi kruhy, odkiaľ chcel prekvapiť, ale Graňák mu v poslednej chvíli zblokoval hokejku. Česi hrajú v predĺžení v útoku.

60:50 min

Čiliak okamžite vyštartoval na pomoc Nečasovi a na ľadovú plochu prišli aj lekári českého tímu. Nečas však našťastie bude v poriadku, pretože na striedačku odišiel po vlastných.

60:50 min

Mohlo byť rozhodnuté! Nečas bol sám na vnútornej hranici pravého kruhu a rútil sa do zakončenia, ale Čiliak vynikajúco zakročil betónom. O tento betón sa potom Nečas potkol a padol hlavou na mantinel.

60:15 min

Súboj dvoch kapitánov. Červenka poriadne zrýchlil v súboji so Sekerom a podarilo sa mu aj vystreliť, ale Čiliak puk videl a hru prerušil.

60:01 min

Začalo sa predĺženie.

Slovenskí fanúšikovia majú oči pre plač. Ešte desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby sa tešili na tri body, ale teraz je skóre vyrovnané a bude sa hrať predĺženie.

Strely na bránku po 3. tretine: 39:17

Predĺženie sa začne približne o 22:38.

60:00 min

Tretia tretina sa skončila.

59:50 min

Česko dalo gól!
Desať sekúnd pred koncom riadnej hracej doby je vyrovnané. MARTIN NEČAS sa natlačil do pravého kruhu a skúsil to strelecky a tento puk prekĺzol Čiliakovi popod pravé rameno. Asistencia: Dominik Kubalík.

59:32 min

Jaroš rukou sklepol puk a vytlačil ho do stredného pásma. Slováci odchádzajú striedať.

58:55 min

Slovensko po buly dostalo puk von z pásma. Sekera po mantineli našiel Cingela, ktorý vošiel až do útoku, ale prázdnu bránku tam minul.

58:43 min

Oddychový čas pre Česko.

58:43 min

Slováci museli čeliť veľkému náporu súpera, ale všetko napokon vyriešil Čiliak, ktorý skočil po puku a hru prerušil.

57:54 min

Česko dáva do ofenzívy všetko. Řepík teraz mieril zboku od žrde a aj keď nebol veľmi úspešný, puk sa odrazil pred bránku a tam sa oň okamžite strhol veľký súboj.

57:38 min

Slovensko dvakrát v rade mierilo smerom na prázdnu bránku, ale v oboch prípadoch z toho bolo iba zakázané uvoľnenie. Nemôžeme preto striedať a vhadzovať sa bude pred Čiliakom.

57:21 min

Česi sa sami pripravili o útočné pásmo. Polášekovi na útočnej modrej čiare ušiel puk a rozhodcovia pískali ofsajd.

57:02 min

Nestrašil prudkou strelou mieril výborne pod hornú žrď, ale Čiliak puk vyrazil ramenom. Na opačnej strane odchádza z bránky Francouz, Česi budú hrať v šestici.

56:47 min

Česko to skúša aj naďalej. Od modrej čiary strieľal Gudas, ale jeho pokus zblokoval Nagy. Puk ale potom aj tak ostal v útočnom pásme Česka a Červenka vystrelil spoza kruhov, ale Čiliak si poradil ľavým betónom.

56:07 min

Mohlo byť vyrovnané! Kubalík našiel v ľavom kruhu úplne osamoteného Řepíka, ktorý ihneď bez prípravy vystrelil, ale trestuhodne minul bránku Slovenska.

55:50 min

Situácia sa zopakovala. Polášek opäť mieril od modrej čiary, ale teraz jeho pokus obetavo zblokoval Jánošík. Slovensko sa veľmi obetavo bráni obrovskému tlaku.

55:05 min

Česko sa nasťahovalo do útočného pásma. Od útočnej modrej čiary to strelou skúsil Polášek, ale jeho rana skončila iba tesne vedľa ľavej žrde Čiliakovej bránky.

54:34 min

Nepodarená česká rozohrávka sa skončila iba zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred Francouzom, čo Slovensku veľmi vyhovuje.

53:54 min

Hrá sa v strednom pásme, ani jeden z celkov teraz presnejšie nekombinoval. Sekundy ubúdajú pomerne rýchlo, čo nám môže teraz len vyhovovať.

Vedeli ste?
Medzi naším najstarším a najmladším reprezentantom je rozdiel 20 rokov. Prvú kategóriu zastáva 38-ročný košický kapitán Ladislav Nagy, “benjamínom” v tíme bude zasa 18-ročný Martin Fehérváry

52:28 min

Obrovská smola na oboch stranách ľadovej plochy! Najskôr pohorel vo svojej šanci Krištof, korý mohol upraviť na 3:1, následne sa skončil neúspechom aj český samostaný únik.

51:10 min

Vráťme sa však k dianiu na ľadovej ploche. Česi nepredviedli počas tejto presilovej hry absolútne nič, Slovensko sa dokázalo ubrániť bez vážnejších komplikácií.

49:51 min

Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene famótnych 12 490 divákov. Drvivá väčšina z nich pricestovala z Česka a zo Slovenska.

49:50 min

A ďalšie odpálenie puku. Svojou hokejkou hral Francouz, ktorý chcel Čechom pomôcť s rozohrávkou.

49:20 min

Slováci puk poslali okamžite cez všetky čiary. Český tím nestihol založiť ani kombinačnú akciu vo vnútri svojho útočného pásma.

48:58 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., držanie).

48:49 min

Do konca riadnej hracej doby ostáva už len posledných 11 minút. Slovensko stále vyhráva a my veríme, že si to budeme môcť povedať aj o 11 minút neskôr.

47:48 min

Slovenská defenzíva potrebovala prestriedať, preto puk poslala ďaleko od Čiliakovej svätyne. Na ľad už naskakuje aj Tomáš Marcinko, ktorý bude chcieť Slovákom pomôcť.

46:59 min

Oddychový čas Slovenska.

46:55 min

Royal Arena si pýta gól. Pýtajú si ale českí a slovenskí fanúšikovia naraz. Budeme preto zvedaví, či sa niektorému z celkov podarí skórovať. Išlo by nepochybne o pozitívny impulz.

46:06 min

Krížny pokus Kubalíka, ten sa zatiaľ do listiny strelcov po druhýkrát nezapísal. Puk totiž popri ľavej žrdi Čiliakovej bránky prepadol až na zadný mantinel.

45:40 min

Česi dávajú do snahy o vyrovnanie úplne všetko. Zatiaľ sa im ale nedarí úplne ideálne, viacero ich striel totiž skončilo na slovenskej defenzíve.

44:28 min

Tak to bola výborná práca pravdepodobne Gudasa. Ten sa dostal pred slovenskú bránku a zakončil k vzdialenejšej žrdi. Čiliak mal čo robiť, aby ten puk vykopol.

43:53 min

Na Čiliaka to teraz lietalo to všetkých strán. Pálil Nečas, opäť ale nešlo o zakončenie s gólovými parametrami.

43:38 min

Červenka to skúšal individuálne. Bol ale výborne zdvojený, proti čomu mu nepomohli ani rýchle kľučky. Napokon sa tak tento skúsený krídelník k zakončeniu nedostal.

42:47 min

Chytil teraz nemohol pokračovať, pískalo by sa totiž postavenie mimo hry. Slováci preto puk v pokoji posunuli ďalej od svojej bránky a odišli striedať.

41:41 min

Ďalšie zaujímavé zakončenie, tentokrát to skúšal z medzikružia Šulák. Puk ale netrafil ideálne, a tak strieľal len po ľade. Čiliak zareagoval výborne a puk vykopol.

40:52 min

Od modrej strieľal Moravčík, ktorý minul priestor troch žrdí. Na naše šťastie, nešlo totiž vôbec o zlú strelu.

40:17 min

Úvodné buly tretej tretiny bolo vhodené. K puku sa dostali čskí hokejisti, ktorí sa s ním stiahli za vlastnú bránku. Odtiaľ sa následne chceli dostať pred Čiliaka, ale zastaviil ich ofsajdový verdikt.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Vedieme aj po druhej tretine. V 22. minúte síce ešte Dominik Kubalík vyrovnal na 1:1, na súčssných 2:1 v prospech Slovenska ale upravoval o štyri minúty neskôr Sekera.

Strely na bránku po 2. tretine: 24:13

Tretia tretina sa začne približne o 22:00.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:50 min

Obrovská šanca Česka! Strieľal Andrej Nestrašil, ktorý prakticky Čiliaka prekonal. Puk sa akurát do českej siete nedokotúľal.

39:18 min

Prebieha záverečná minúta druhej tretiny. Pri puku sú Česi, my preto veríme, že sa pred prestávkou už nič podstatné neudeje.

Vedeli ste?
Vo výbere Česka sa predstaví aj legendárny útočník Tomáš Plekanec. Zlatý medailista z majstrovstiev sveta do 20 rokov má na svojom konte aj striebro a dvakrát bronz so seniorskou reprezentáciou. Svoju medailovú zbierku by si pritom nepochybne rád rozšíril.

38:22 min

Dobrá práca Červenku priniesla šancu pre Česko. Zakončil ju práve Roman Červenka, ktorý to nemyslel vôbec zle, avšak Čiliak ostal pokojný a puk si pritlačil o hruď.

37:38 min

Píska sa zakázané uvoľnenie Slovenska. Hra sa teraz presunie pred bránku Čiliaka. Vhadzovať sa bude po pravej ruke slovenského gólmana.

36:50 min

Francouz pristavil puk svojou lapačkou spoluhráčom, ktorí sa s ním ale ďaleko nedostali. Polášek totiž našiel len hokejky Slovákov. Udialo sa tak v strednom pásme.

35:36 min

Jeden z našich hokejistov teraz zahral vysokou hokejkou, čo je v rozpore s pravidlami. Vylučovať sa síce nebude, hra je ale prerušená. Vinník sa prišiel okamžite ospravedlniť.

34:55 min

Česi sa držali v útočnom pásme, kde si puk viackrát posunuli po modrej čiare. Napokon ale nedokázali zakončiť, aktívne vystupujúci Slováci im to totiž znemožnili.

34:03 min

Slovensko hrá v plnom počte. Ubránili sme sa presilovej hre Čechov.

33:16 min

Všetko sa ale zmenilo v tejto chvíli. Puk zaviezol pred Čiliaka Hyka, ktorý ho poriadne zneistil. Čiliak absolútne nevedel kde má puk, na naše šťastie v sieti nebol.

32:42 min

Je z toho ďalšie odpálenie puku. Česi sa zatiaľ k strele nedostali.

32:29 min

Slovensko sa okamžite oslobodilo a začalo zbierať cenné sekundy v pásme svojho súpera. Dobre zvládnutý úvod nášho oslabenia.

32:01 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Čajkovský – 2 min., nedovolené bránenie).

31:35 min

Nasleduje komerčná prestávka.

31:16 min

Hra teraz mierne stratila na svojom tempe, čo vxhovuje viac slovenským hokejistom. Tí sa ale zároveň nevedia dostať k puku a sú neustále vtláčaní do vlastného obranného pásma.

30:51 min

Slováci potrebovali striedať, puk preto podržali za vlastnou bránkou. Striedať budú aj Česi, dlhší čas sa totiž neprerušovalo.

Vedeli ste?
Dánski hokejisti odohrajú svoje zápasy v elitnej kategórii majstrovstiev sveta po prvýkrát aj pred domácimi fanúšikmi. O organizovaní touto krajinou rozprestierajúcej sa na Jutskom polostrove sa rozhodlo v roku 2014, keď hlasovalo za šampionát v Dánsku až 95 z celkovo 107 členov kongresu IIHF.

28:49 min

Haščák chcel prihrávať spoza bránky pred bránkovisko, výborná česká defenízva mu to ale znemožnila. Najskôr Haščáka vytlačila do rohu, následne mu aj odobrala puk.

27:40 min

Aktívnejší sú teraz Česi, ktorí by radi čo najskôr vyrovnali. Zatiaľ sa im to ale nedarí, viackrát totiž kombinovali len bez streleckého pokusu.

26:36 min

Dlho sme sa z vedenia tešiť nemuseli. Prvá strela Nestrašila síce ešte Čiliakovi výraznejšie problémy nenarobila, následne sa ale v šanci ocitol Jaškin. Česi boli blízko gólu.

26:05 min

Nasleduje komerčná prestávka.

25:29 min

Slovensko dalo gól!
Opäť vyhrávame! Od modrej prišla výborná strela, pri ktorej nevidel Francouz absolútne nič nevidel. Napokon tak len lovil puk vo svojej sieti. Postaral sa o to ANDREJ SEKERA. Asistencia: Ladislav Nagy.

25:09 min

Nuž, Tomáš Jurčo bol teraz poriadne odvážny. Dostal sa totiž do objatia s Radkom Gudasom. Napokon ich rozdelili postranní arbitri. Emócie na oboch stranách začínajú pracovať.

24:53 min

Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., vrazenie na mantinel).

24:15 min

Řepík sa natlačil do bekhendového zakončenia, ktoré nebolo vôbec márne. SNažil sa trafiť štrbinku medzi Čiliakom a bránkou, na naše šťastie sa mu to ale nepodarilo.

23:16 min

Marcel Haščák v šanci, neuspel však. Ešte predtým zapracoval výborne Jánošík, ktorý pripravil Čechov o puk a nepriamo tak vytvoril príležitosť pre nášho útočníka.

22:10 min

Česi v ďalšej šanci, túto nevyužili.

21:04 min

Česko dalo gól!
A je vyrovnané. Jašík sa vrátil z tresnej lavice a Česko sa dostalo do útočnej tretiny. Tam pracoval najlepšie DOMINIK KUBALÍK, ktorý vyrovnal na 1:1. Asistencie: Andrej Nestrašil, Dmitrij Jaškin.

20:10 min

Druhá tretina sa začala. Ladislav Nagy sa už vrátil na ľadovú plochu, Slovensku sa teda začal pri vylúčení Jaškina skrátená presilová hra.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Českom a Slovenskom. Počas úvodných dvadsiatich minút sme videli jeden gól, na naše šťastie sa presadil Krištof. Vyhrávame tak 1:0!

Pomer striel po 1. tretine: 12:8

Druhá tretina sa začne približne o 21:09

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

18:55 min

A je po českej presilovke. Jaškin vystrelil, Čiliak puk chytil a hru prerušil. Úplne zbytočne ale Jaškin obsekával jeho rukavicu, a tak musí odísť na lavicu hanby.

18:55 min

Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., sekanie).

18:31 min

Červenka zbytočne čakal s rozohrávkou, ak by prihral skôr, otvoril by sa Čechom priestor na streľbu. Takto ale puk môže opustiť obranné pásmo Slovenska.

18:04 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Nagy – 2 min., faul kolenom).

17:48 min

Na štadióne to len tak zhučalo, Slováci ale v útočení pokračovať nemohli. Dostali by sa totiž postavenia mimo hry. Naši chlapci sa preto stiahli do stredného pásma.

16:36 min

Obrovská šanca Česka! Jaškin puk nechal pred Čiliakom, kde k nemu prikorčuľoval Nastrašil. Ten to nemyslel vôbec zle, trafil ale len do nášho pripraveného gólmana.

16:07 min

Chytil to teraz vyriešil príšerne. Poslal totiž mimoriadne nepresnú prihrávku, ktorú jeho spoluhráči nedokázali spracovať. Česko sa tak samo vyhnalo z útočného pásma.

15:45 min

Dobrá strela od modrej, ktorá ešte bola tečovaná. Čiliak toho veľa nevidel, na jeho šťastie ale puk zadunel len na zadnom mantineli.

15:36 min

Pre Česko sa teraz črtala zaujímavá šanca vytvoriť si tlak v našom pásme. Finálna prihrávka ale bola mimoriadne nepríjemná. Śkoda pre českú reprezentáciu.

14:27 min

Gudas podržal puk za českou bránkou a počkal tak na prestriedanie svojich spoluhráčov. V nišom mu to ale nepomohlo, k strele sa totiž dostal Haščák. Všetko tak musel riešiť Francouz.

13:42 min

Zakázané uvoľnenie českého tímu. Takéto momenty nám vyhovujú, vhadzovať sa totiž bude v našej útočnej tretine.

13:16 min

Slováci poriadne pritlačili na svojho súpera a opäť sa dostali pred Francouzovu bránku. Prišla tam aj jedna strela, ktorá do siete napokon neprepadla.

12:50 min

Obrovská šanca Slovákov! Strieľal Lukáš Cingel, ktorý mohol opäť potešiť slovenských fanúšikov. Nanešťastie sa mu to nepodarilo, gól nepadol.

12:36 min

Pred bránkou Pavla Francouza bolo teraz poriadne husto. Po zakončení po ľade sa tam totiž natlačilo až osem hokejistov, ktorí sa začali pretláčať. Všetko ukončili postranní arbitri.

12:13 min

Po pravej strane prenikal Martin Nečas, zastavil ho ale ofsajdový verdikt. Český útočnák sa ešte poriadne hneval, v ničom mu to ale nepomohlo. Nasleduje komerčná pauza.

11:30 min

Česi sa aj naďalej aktívne tlačia do nášho obranného pásma. Čiliak musel zasiahnuť svojou hokejkou a nahodený puk tak tečovať aspoň na zadný mantinel.

10:40 min

Sekera sa snažil vysúvať spoluhráčov, čo sa mu nepodarilo. Ešte horšie to ale dopadlo na opačnej strane, Česi sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

09:39 min

Gudas posunul puk na ľavú stranu, po ktorej sa Česi presunuli pred našu bránku. Mohli sme ale ostať pokojní, kombinovali totiž len v oboch rohoch ľadovej plochy.

09:39 min

Faksa strieľal, jeho pokus sa neujal. Náš súper ešte malý moment kombinoval pred Čiliakom, avšak bez väčšieho úspechu.

08:30 min

Česi v snahe o odpoveď, na hokejkách im teraz ale chýbal väčší pokoj. Aj preto sa Česko radšej stiahlo do obranného pásma, odkiaľ založí ďalšiu útočnú akciu.

07:33 min

Slovensko dalo gól!
Obrovská radosť na slovenskej strane! Toto bolo expresné využitie presilovej hry. Strieľal Sekera, ale ten puk ešte famózne tečoval MICHAL KRIŠTOF. 1:0 pre Slovensko! Asistencie: Andrej Sekera, Ladislav Nagy.

07:29 min

Vylúčenie v tíme Česko (Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránenie).

06:40 min

Miklík hľadal v útočnej tretine spoluhráčov, nepodarilo sa mu to. Následne sme podobné nepresnosti sledovali aj na strane Česka. Oba celky budú striedať počas hry.

05:40 min

Obrovský tlak Česka, na naše šťastie sa gólom nekončí. Po strele z pravej strany Čiliak puk síce len vyrazil, Česi sa už ale k dorážke nedostali.

04:17 min

Veľké množstvo šancí teraz dokázali spáliť oba tímy. Na štadióne to len tak zhučalo, výborne totiž vypálil Jánošík. Skvelý zákrok Francouza.

03:40 min

Faksa v tutovke, bolo to prečíslenie Česka dvoch proti jednému. Radek Faksa ale netrafil prihrávku, a tak sa skončila akcia bez strely. Vzápätí mali veľkú šancu aj Slováci, ktorí taktiež pohoreli.

02:48 min

Čajkovský teraz poriadne zavaril Slovákom, keď poslal v obrannom pásme puk len na súperovu hokejku. Našťastie pre Slovensko z toho zakončenie nebolo.

02:16 min

Obrovská šanca Česka! Pred Čiliakom sa teraz ako blesk z jasého neba zjavil s pukom na hokejke Kubalík, ktorý trafil tesne vedľa.

01:59 min

Jánošík poslal prihrávku pred Francouza, tam ale jasne dominovali Česi. Tí znemožnili Slovákom akúkoľvek ďalšiu kombináciu.

01:19 min

Buc sa ponáhľal do útočného pásma, kde na malý moment zahliadol voľný puk. Napokon ale mohol ostať pokojný, Česi ho totiž poslali na zakázané uvoľnenie.

00:58 min

Krištof sa teraz nechal zo stredného pásma obstreliť, avšak toto zakončenie smerovalo len priamo na Čiliaka. Navyše nemalo gólové parametre, preto Čiliak len rozohral na spoluhráčov.

00:17 min

Zápas sa za mohutného potlesku oboch fanúšikovských tábrov začal- Úvodné buly vyhralo Česko, ktoré bude chcieť kombinovať v obrannom pásme Slovenska.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Niet pochýb o tom, že sa dnes v Kodani dočkáme elektrizujúcej atmosféry. Českí a slovenskí fanúšikovia ju vytvorili už pri videoprojekcii na ľadovej ploche. Svetlá sú vypnuté, fanúšikovia mávajú svojimi smartfónmi.

Ešte raz vás srdečne pozdravujem Royal Areny, ktorá je 15 minút pred zápasom takmer úplne plná. Zahajená do farieb Česka a Slovenska sa už teší na zápas.

Úvodné zostavy:

Česko: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Rozhodca: Kaukokari (FIN), Mayer (USA) – Malmqvist (SWE), McCrank (CAN).

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose zo zápasu druhého kola majstrovstiev sveta. V jeho rámci si sily zmerajú Slovensko a Česko. Aj tento si priblížime priamo z dánskej Kodane.

Slovensko sa na záverečný turnaj majstrovstiev sveta pripravovalo počas celého apríla. Odohralo celkovo deväť prípravných zápasov, z ktorých šesť vyhralo a tri prehralo. Naši chlapci postupne zdolali dvakrát Nemecko, dvakrát Lotyšsko, raz Južnú Kóreu a raz Francúzsko. Raz Francúzsku podľahli, na Švédsko nestačili ani raz.

Slovensko v príprave na majstrosvtvá sveta:

Švédsko – Slovensko 6:3
Švédsko – Slovensko 7:1
Nemecko – Slovensko 1:2 sn
Nemecko – Slovensko 1:4
Slovensko – Lotyšsko 4:1
Slovensko – Lotyšsko 4:1
Slovensko – Južná Kórea 2:1
Slovensko – Francúzsko 4:0
Slovensko – Francúzsko 2:3

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Česko odohralo o jeden zápas viac, zároveň má viac aj o jedno víťazstvo. Zaujímavosťou je, že Česi Švédov či Rusov zdolali, zároveň im však v odvete podľahli.

Česko v príprave na majstrovstvá sveta:

Česko – Švajčiarsko 5:2
Česko – Švajčiarsko 4:1
Francúzsko – Česko 2:5
Francúzsko – Česko 2:6
Fínsko – Česko 1:3
Česko – Švédsko 3:1
Česko – Rusko 3:1
Česko – Švédsko 1:3
Fínsko – Česko 5:2
Rusko – Česko 4:2

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)

Tabuľka A-skupiny po prvom hracom dni:
Rusko – 1 zápas, 3 body, skóre 7:0
Švédsko – 1 zápas, 3 body, skóre 5:0
Bielorusko – 1 zápas, 0 bodov, skóre 0:5
Francúzsko – 1 zápas, 0 bodov, skóre 0:7
Česká republika – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
6. Slovensko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
7. Švajčiarsko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
8. Rakúsko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia