Skupina A
1 : 1
19. 05. 16:15
Skupina B
0 : 5
19. 05. 16:15
Skupina A
- : -
19. 05. 20:15
Skupina B
- : -
19. 05. 20:15
Skupina A
- : -
20. 05. 16:15
Skupina B
- : -
20. 05. 16:15
Skupina A
- : -
20. 05. 20:15
Skupina B
- : -
20. 05. 20:15

Francúzi Bielorusov nešetrili: Strelili šesť gólov a s prehľadom vyhrali

Online prenos zo zápasu majstrovstiev sveta medzi Francúzskom a Bieloruskom:

Začiatok online prenosu:
05. 05. 2018, 16:15

FRA 6 : 2 BLR

2:1, 1:0, 3:1
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov). Rozhodca: Gouin (CAN), Lemelin (AUT) – Fluri (SUI), Suominen (FIN). Diváci: 6529.

Súpiska FRA:

Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Janil, Gallet, Raux – Fleury (A), S. Da Costa (C), Rech – Guttig, Treille, T. Da Costa – Claireaux, Lamperier, Texier – Ritz, Douay, Perret.

Súpiska BLR:

Kuľbakov (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkeľ, Faľkovskij, Korobov (A), Denisov, Vorobej, Djukov – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Kovyršin, Gavrus, Drozd – Demkov, Kitarov (A), Razvadovskij – Levša, Kislyj, Suško – Platt.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Francúzskom a Bieloruskom. Skončilo sa trochu prevapivým výsledkom 6:2, avšak kto dnešný zápas sledoval, prekvapený byť nemôže. Francúzi totiž dominovali vo všetkých smeroch.

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Francúzska: Stephane da Costa
v tíme Bieloruska: Alexander Pavlovič

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a už teraz vás pozývam sledovať vdčerný súboj Slovenska proti Česku. Priblížime si ho prostredníctvom podrobného textového prenosu i obrazového obsahu.

Koniec zápasu.

59:05 min

Prebieha posledná minúta tohto zápasu.

57:56 min

Francúzsko dalo gól!
Gólový poltucet v bieloruskej sieti je oficiálne zavŕšený. Puk teraz pustil Karnauchov trestuhodne len pred seba, čo využil na gólovú dorážku JORDANN PERRET. Asistencia: Kévin Hecquefeuille.

57:48 min

Denisov zaviezol puk stredom poľa až do útočnej tretiny, kde ho odovzdal svojim spoluhráčom. Tí sa nechali zbytočne vytlačiť do rohu klziska, odkiaľ strieľať nemohli.

56:20 min

Medzičasom začali plynúť záverečné štyri minúty dnešného zápasu. Ten sa už bude pravdepodobne len dohrávať, predovšetkým Francúzi sa totiž pravdepodobne do riskantných akcií púšťať nebudú.

55:56 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jegor Šarangovič – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

54:46 min

Bielorusko dalo gól! Napokon to tam Bielorusom predsa len padlo. Hardy najskôr vykopol bombu od modrej čiary priamo pred seba, avšak rovnaká strela prišla aj o niekoľko sekúnd neskôr. To už PAVEL VOROBEJ skóroval. Asistencie: Geoff Platt, Dmitrij Korobov.

54:30 min

Medzičasom hrajú Francúzi so štyrmi korčuliarmi.

54:15 min

Presiová hra Bieloruska piatich proti trom sa ešte predĺžila. Celok písaný ako hosťujúci ale podobné situácie dnes absolútne nezvláda. Potvrdzuje sa to aj v tejto chvíli.

53:44 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Damien Fleury – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:10 min

Už sú ale Bielorusi pred Hardym. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

52:45 min

To je neuveriteľné. Ani presilová hra o dvoch mužov zjavne Bielorusom nestačí na to, aby sa usadili v pásme svojho súpera. Práve naopak, Francúzsko sa dostalo do prečíslenia dvoch proti jednému a aj keď neskórovalo, získalo niekoľko cenných sekúnd.

52:15 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., vrazenie na mantinel).

51:58 min

Karnauchov sa teraz musel vo svojom bránkovisko rozkorčuľovať. Dlhší čas totiž nezasahoval. Signalizuje sa však ďalšie vylúčenie v tíme Francúzska.

51:37 min

O slovo sa teraz prihlásil Chenkeľ. Ten prebral puk na svoju čepeľ, niekokoľkrát ho na nej pomiešal, avšak následne nestrieľal. Zvolil úplne zbytočnú prihrávku do strany, ktorá celú akciu pokazila.

50:08 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., nedovolené bránenie).

50:07 min

Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal aréne 6529 divákov.

50:00 min

Do konca riadnej hracej doby ostáva 10 minút.

49:37 min

Tretia tretina sa nesie v duchu častého prerušovania hry. Postranní arbitri si dávajú pozor predovšetkým na ofsajdy, ktorý odpískali v tomto momente Bielorusom.

49:00 min

Paradoxne, aj naďalej kombinujú v pásme súpera Francúzi. Akýkoľvek ďalší gól v sieti Bieloruska by už bol pre Bielorusov krutý, zároveň však zaslúžený pre Francúzov.

47:57 min

Oddychový čas Bieloruska. Tréner Dave Lewis sa pokúsi ešte niečo vymyslieť.

47:57 min

Francúzsko dalo gól!
Moje slová sa negujú. Francúzi využili ďalšiu šancu na to, aby sa svojmu súperovi ešte viac vzdialili. Guttigovi to pred malou chvíľou nevyšlo, teraz už ale ANTHONY GUTTIG skóroval. Asistencia: Jordann Perret.

47:10 min

Bielorusko hrá medzičasom v plnom počte. Na vyrovnanie mu ostáva necelých 13 minút. To nie je nereálny cieľ, avšak hra Bielorusov nenapovedá, že by ešte mala prísť nejaká dramatizácia.

46:05 min

Dlho teraz miešali Francúzi puk v pásme, až kým neprišla strela Antonyho Gutiga. Ten to síce nemyslel zle, strieľal totiž do protipohybu Karnauchova. Priestor troch žrdí ale tesne minul.

45:03 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Stepan Faľkovskij – 2 min., nedovolené bránenie).

44:01 min

Puk teraz preletel popri žrdi až k zadnému mantinelu. Francúzsko tentokrát neskórovalo, avšak mrzieť ho to príliš nemusí.

43:22 min

Bielorusi v márnej snahe niečo ešte urobiť s výsledkom. Dnes im to jednoducho nejde, a tak je vysoko pravdepodobné, že odídu zo zápasu bez bodov.

42:17 min

Francúzsko dalo gól!
Zdá sa ale, že je definitívne rozhodnuté. Keď som pred malou chvíľou hovoril, že si robí Stephane da Costa čo chce, tak som to myslel vážne. A teraz to aj potvrdil. Zobral spoluhráčovi puk, pokazil mu totiž útočnú akciu. Da Costa následne obišiel bránku a vystrelil. Jeho ranu tečoval priamo do siete ANTONIN MANAVIAN. Asistencia: Stephane Da Costa.

42:05 min

Bielorusi sa oslobodili a puk poslali cez všetky čiary.

41:55 min

Fleury sa medzičasom vrátil na ľadovú plochu. Začala sa tak skrátená presilová hra Francúzska o dvoch mužov, v ktorej zatiaľ vystrelili Francúzi len raz.

41:40 min

Francúzi sa držali v pásme, presne ale nestrieľali. Aj tento fakt preto Bielorusi využili na to, aby puk vytlačili aspoň do stredného pásma.

40:50 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jegor Šarangovič – 2 min., sekanie).

40:43 min

Stéphane da Costa si robí doslova čo chce. Francúzsky hokejista sa na týchto majstrovstvách očividne baví. V tomto prípade tomu chýbala už len gólová bodka.

40:30 min

Vstupujeme do tretej tretiny. budeme zvedaví na to, či si Francúzi pripíšu na svoje konto prvé víťazstvo, alebo sa Bielorusom podarí aj napriek ich nepresvedčivému výkonu minimálne vyrovnať.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Francúzskom a Bieloruskom. Aj táto časť hry patrila Francúzom, ktorí svoje vedenie navýšili o ďalší gól. Pred treťou tretinou tak vyhrávajú 3:1.

Pomer striel na bránku: 23:25

Tretia tretina sa začne približne o 17:55.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:56 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Pavel Razvadovskij – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:43 min

Zdá sa, že sa už pred prestávkou neudeje nič podstatné.

39:31 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Damien Fleury – 2 min., podrazenie).

38:42 min

Francúzsko dalo gól!
Po góle do šatne z konca prvej tretiny sme sa podobnej situácie dočkali aj v tretine druhej. Narozdiel od Bielorusov si ho ale Francúzi za svoju hru zaslúžili. Presadil sa LOÏC LAMPERIER, ktorý upravil na 3:1. Asistencie: Valentin Claireaux, Kévin Hecquefeuille.

38:30 min

Pokazená spätná prihrávka zastavila útočné snaženie Bieloruska. Smerom dopresu sa tak budú môcť pobrať Francúzi.

37:45 min

Ozvali sa bieloruskí fanúšikovia, ktorých je tu oproti tým francúzskym neporovnateľne viac. Príliš šťastní ale zatiaľ nie sú, napokon Bielorusko toho veľa počas 38 minút hry nepredviedlo.

36:47 min

Zverenci trénera Hendersona to teraz hrajú umne. Síce sa sami do vyložených šancí nedostávajú, držia ale Bielorusov ďaleko od bránky Floriana Hardyho.

35:35 min

Nasleduje komerčná prestávka.

35:30 min

Guttig založil útočnú akciu Francúzska, po ktorej sa puk dostal až na pravé krídlo. Následne ale hráči z Krajiny galského kohúta o puk prišli, a tak sa to skončilo bez streleckého pokusu.

33:58 min

Od modrej čiary zakončoval Auvitu, ale Karnauchov dokázal na jeho projektil bez väčších problémov zareagovať. Puk tak zatlačil medzi svojimi betónmi.

33:23 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladimir Denisov – 2 min., hákovanie).

32:36 min

To je neuveriteľné, čo teraz dokázalo Bielorusko zahodiť. Djukov ešte Hardyho neprekonal, puk sa ale odrazil k jeho lepšie postavenému spoluhráčovi. Ten v obrovskej šanci zaváhal a bránku netrafil.

31:19 min

Artur Gavrus prebral prihrávku za bránkou Hardyho, odkiaľ sa chcel presunúť k bránkovisko. Nepodarilo sa mu to, Bielorusko ale môže kombinovať v strednom pásme.

30:35 min

Nasleduje komerčná prestávka.

30:28 min

Zaujímavá šanca pre Šarangoviča. Ten sa natlačil k Hardymu z pravej strany a zvolil strelu švihom. Stál síce v pomerne veľkom uhle, napriek tomu však prinútil gólmana zakročiť.

29:42 min

Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.

29:05 min

Francúzi sa držali v útočnom pásme, avšak nebola z toho žiadna strela. Prišla tak odpoveď Bielorusov, konkrétne korčuľoval proti Hardymu osamotený Razvadovskij. Famózny zákrok francúzskeho gólmana.

27:20 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Artur Gavrus – 2 min., napadnutie).

27:15 min

Dlhý súboj v rohu ľadovej plochy, arbitri ale na puk videli, a tak sa rozhodli hru neprerušiť. Puk si napokon vybojovali Bielorusi, ktorí sa budú chcieť presunúť pred Hardyho.

25:43 min

Obrovská šanca pre Francúzsko! Anthony Rech mal pred sebou prázdnu bránku, avšak netrafil puk! Tak toto môže Francúzov ešte poriadne mrzieť.

25:11 min

Výborné prenesenie hry na ľavú stranu, kde si puk prebral Kitarov. Ten podišiel bližšie k bránke a skúsil zakončiť, jeho rana zápästím ale skončila na Hardym.

24:26 min

Vorobej bojoval o puk v rohu ľadovej plochy, kde si pomohol obsekávaním svojho súpera. Hlavný arbiter si to ale nevšimol, a tak sa vylučovať nebude.

23:39 min

V neprosech Bieloruska sa pískalo postavenie mimo hry, ktoré bolo posúdené ako úmyselné. Hra sa tak presunie do obrannej tretiny Bielorusov, kde nás čaká vhadzovanie.

23:06 min

Francúzi nahodili puk do útočného pásma, kde sa ho snažili získať pri mantineli. Nepodarilo sa im to, a tak smerovali dopredu Bielorusi. Tí zakončili zásluhou Lisoveca priamo do Hardyho.

22:01 min

Teraz to už ale neplatilo. Puk totiž Karnauchovi vypadol, na čo zareagoval pravdepodobne Lamperer. Ten sa snažil z bezprostrednej blízkosti dorážať, neuspel.

21:33 min

Bieloruskí fanúšikovia si síce pýtali "šajbu", avšak pri puku boli Francúzi. Tí sa tlačili do zakončenia, napokon ale táto siruácia nepriniesla žiaden zaujímavejší moment.

20:58 min

Druhú tretinu začali lepšie Bielorusi, ktorí sa počas prvej minúty natlačili do pásma svojho súpera hneď vrakárt. Skúsili aj dvakrát zakončiť, avšak Hardy bol pozorný. Korobov sa tak do listiny strelcov nezapísal.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa zaujímavá prvá tretina zápasu medzi Francúzskom a Bieloruskom, počas ktorej boli Francúzi jednoznačne lepším tímom. Necháli si ale streliť zbytočný gól z konca úvodnej dvadsaťminútovky, a tak platí stav 2:1.

Druhá tretina sa začne približne o 17:03.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:37 min

Bielorusko dalo gól! Tak toto je expresné využitie presilovej hry. Už keď si Francúzi mysleli, že sa počas prvej tretiny nič nezmení, prišiel zbytočný faul Texiera. Ten je potrestaný gólom, o ktorý sa postaral ALEXANDER PAVLOVIČ. Asistencie: Pavel Razvadovskij, Pavel Vorobej.

19:31 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

19:31 min

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:26 min

Moje slová však Bielorusi okamžite negovali. Celok písaný ako hosťujúci sa natlačil pred bránku, kde skúsil asi trikrát zakončiť. Hardy bol už na ľade, napriek tomu ho Bielorusko neprekonalo.

17:38 min

Geoff Platt sa s pukom dostal z obrannej tretiny až do tej útočnej. Bielorusom ale chýba väčší drajv, Hardy je totiž na takéto pomalé akcie pripravený.

16:56 min

Pískalo sa, Francúzi totiž hrali proti pravidlám. Tentokrát z toho ale vylúčenie byť nemusí, každopádne, hra sa presťahuje pred bránku Floriana Hardyho.

16:21 min

Bielorusko hrá medzičasom v plnom počte.

15:57 min

Francúzi sú zatiaľ jednoznačne lepším tímom. Potvrdili to predovšetkým posledné minúty, keď sa Bielorusom prakticky ani len nepodarilo preniknúť do útočného pásma.

14:52 min

Výborná strela Stephana Da Costu, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu a skúsil zakončiť. Jeho ranu Karnauchov vytesnil telom mimo priestor troch žrdí.

14:21 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Pavel Vorobej – 2 min., držanie).

13:33 min

Striedanie v bránke Bieloruska. Ivan Kulbakov už tento zápas nedohrá. Medzi tri žrde sa teraz postaví Karnauchov.

13:33 min

Francúzsko dalo gól!
Navyše je to už 2:0 pre Francúzsko. Ďalšia veľká chyba bieloruskej defenzívy, ktorá nechala prejsť do samostatného úniku da Costu. STÉPHANE DA COSTA má pritom všetky kvality potrebné na to, aby podobné šance premieňal. Asistencia: Jonathan Janil.

13:32 min

Bielorusi sa natlačili pred francúzske bránkovisko, avšak nič prevratné tam nevymysleli. Hardy sa dnes vo svojej bránke výborne presúva a nedáva súperovi možnosť skórovať.

12:30 min

Dobre to teraz myslel Denisov, ktorý vyslal delovku od útočnej modrej čiary. Hardy mal ale odkrytý výhľad, preto dokázal puk udržať vo svojej lapačke.

12:02 min

Hra sa teraz pomerne často prerušuje. Naposledy sa tak udialo po tom, čo poslali Francúzi puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom. Hra sa tak presťahuje pred Floriana Hardyho.

11:22 min

Puk prepadol cez celé klzisko až ku Kuľbakovi, ktorý sa rozhodol rozohrať svojou hokejkou. Nemal to síce vôbec jednoduché, ale podarilo sa mu to.

10:30 min

Vorobej nahadzoval puk do útočného pásma, kde sa k nemu dostal len Janil. Francúzi to následne skúšali z brejkovej situácie, ich akcia sa ale skončila veľmi rýchlo.

09:38 min

Alexander Kitarov nahodil puk na mantinel, odkiaľ sa mal odraziť k jeho spoluhráčom. Síce sa tak napokon predsa len udialo, avšak rozhodne to neprinieslo gólovú situáciu.

08:17 min

Oba celky potrebovali striedať, Francúzi preto puk podržali za svojou bránkou. Odtiaľ sa následne budú chcieť presunúť pred Kulbakova.

06:55 min

Úplne zbytočne teraz bieloruskí obrancovia pred Francúzmi cúvali. Perretovi sa tak otvoril priestor na streľbu a Kulbakov môže byť vďačný, že puk jeho bránku netrafil.

06:25 min

Guttig odviedol pri mantineli fantastickú prácu, keď hokejkou znemožnil súperovi rozohrať. Navyše ho donútil puk poslať cez všetky čiary, a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

05:47 min

Až teraz sa Bielorusi presunuli pred Hardyho. Skúšali to z brejkovej situácie, avšak slabá strela z ľavej strany v sieti skončiť rozhodne nemohla.

04:55 min

Bielorusi sa pokúšali o rýchlu odpoveď po prechode útočnou modrou čiarou už ale nevymysleli nič.

03:33 min

Francúzsko dalo gól!
Bezgólový stav už neplatí. Kulbakov teraz podcenil strelu, ktorá mu ešte z lapačky vypadla, a tak sa dostal k dorážke DAMIEN FLEURY. Ten už nemal problém zakončiť do odkrytej bránky. Asistencie: Stéphane Da Costa, Anthony Rech.

03:27 min

Opäť z toho nebolo nič zaujímavé. Hokejkou poklepal o ľad Denisov, ktorý si tak pýtal puk, avšak pre nepresnú prihrávku sa k nemu nedostal.

02:38 min

Bielorusi sa držali v pásme svojho súpera, nevyprodukovali si tam však žiadnu šancu. Dopredu sa už ale presúva Lisovec, ktorý sa to pokúsi zmeniť.

01:16 min

Výborne zapracoval svojou hokejkou Denisov, ktorý vypichol súperovi pri mantineli puk a vysunul tak svojich spoluhráčov. Nanešťastie pre Bielorusko z z toho ale strela nebola.

00:47 min

Ako prvý ale musel svoju lapačku použiť Hardy, na ktorého smerovala nenápadná strela. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Francúzska.

00:27 min

Ako prví sa k puku dostali Francúzi. Tí sa preto pokúsia čo najrýchlejšie presunúť pred bránku stráženú gólmanom Kulbakovom.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Janil, Gallet, Raux – Fleury (A), S. Da Costa (C), Rech – Guttig, Treille, T. Da Costa – Claireaux, Lamperier, Texier – Ritz, Douay, Perret.

Bielorusko: Kulbakov (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Falkovskij, Korobov (A), Děnisov, Vorobej, Djukov – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Kovyršin, Gavrus, Drozd – Děmkov, Kitarov (A), Razvadovskij – Levša, Kislyj, Suško.

Rozhodca: Gouin (CAN), Lemelin (AUT) – Fluri (SUI), Suominen (FIN).

Dámy a páni, vítam vás pri sledovaní priameho prenosu z druhého zápasu druhého hracieho dňa. V rámci skupiny A si sily zmerajú hokejisti Francúzska a Bieloruska. My vám tento zápas priblížime priamo z jeho dejiska, z kodanskej Royal Areny.

Pôjde o druhý zápas pre oba tímy za ostatných 24 hodín. V piatok sa stretlo Francúzsko na otváracom zápase kodanskej skupiny s Ruskom. Hokejisti Bieloruska si zasa sily merali o štyri hodiny neskôr so Švédskom.


Prvý zápas priniesol celkovo sedem gólov. Nanešťastie pre Francúzsko ich inkasovalo všetky ono.

Rusko – Francúzsko 7:0

Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Daciuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue


Výrazne lepšie sa nedarilo ani Bielorusku. To sa stretlo so Švédskom, pričom tento zápas priniesol celkovo päť gólov. Opäť ale platilo, že skóroval len favorit.

Švédsko – Bielorusko 5:0

Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)

Tabuľka A-skupiny po prvom hracom dni:
Rusko – 1 zápas, 3 body, skóre 7:0
Švédsko – 1 zápas, 3 body, skóre 5:0
Bielorusko – 1 zápas, 0 bodov, skóre 0:5
Francúzsko – 1 zápas, 0 bodov, skóre 0:7
Česká republika – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
6. Slovensko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
7. Švajčiarsko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0
8. Rakúsko – 0 zápasov, 0 bodov, skóre 0:0


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

 

Autor: Šport24.sk
FocusMedia
Video
Diskusia