Fínsko si z outsidera urobilo trhací kalendár. Južnej Kórei nadelilo osem gólov

Online prenos zo zápasu majstrovstiev sveta medzi Fínskom a Južnou Kóreou.

Začiatok online prenosu:
05. 05. 2018, 16:15

FIN 8 : 1 KOR

2:0, 3:1, 3:0
Jyske Bank Boxen (Herning)

Štatistiky:

Góly a asistencie: 4. Aho (T. Teräväinen), 6. T. Teräväinen (Aho), 29. Aho (Rantanen, T. Teräväinen), 33. Savinainen (Aho), 39. Nutivaara (Pesonen), 47. Mäenalanen (Pesonen, Anttila), 48. Kapanen (Rantanen), 54. Pesonen (Mäenalanen, Anttila) – 33. Swift. Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA).

Súpiska FIN:

Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Suomela – Anttila, Mäenalanen, Pesonen.

Súpiska KOR:

Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon Seo – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Jin-Hui Ahn – Swift, Radunske, Min-Ho Čo – Čong-u Čon, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Won-čong Kim, U-sang Pak, Čin-kjo Pak – Sang-u Šin.

Obnoviť

Ani tretia tretina sa nezaobišla bez streleného gólu, Fínsko ešte pridalo tri presné zásahy a tak sa stáva víťazom tohto zápasu, keď zdemolovala Južnú Kóreu výsledkom 8:1! Fínsko teda naplnilo úlohu veľkého favorita a pohodlne tak získava 3 body do tabuľky.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Dnes sa odohrajú ešte dva stretnutia so začiatkom o 20:15 a konečne sa do diania zapojí aj Slovensko, ktoré vo veľkom derby vyzve Česko! Aj zo zvyšných zápasov vám samozrejme ponúkame náš prenos.

Týmto stretnutím vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec zápasu.

59:36 min

V závere zápasu majú puk na svojich hokejkách reprezentanti Fínska, ktorí už len kontrolujú dianie na ľade.

58:01 min

Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a teda aj tohto zápasu!

57:03 min

Južná Kórea hrá v plnom počte!

56:03 min

Bránenie Južnej Kórey je aj naďalej úspešné, Fínsko sa v tejto početnej výhode k vyloženej šanci nedostalo.

55:13 min

Pokka sa dostal k puku na modrej čiare, ale jeho pokus končí v lapačke brankára Daltona. Južná Kórea sa tak zatiaľ úspešne bráni.

55:03 min

Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Alex Plante – 2 min., nedovolené bránenie).

54:51 min

Možno dnes budeme svedkami aj dvojciferného počtu gólov na strane Fínska. Nejaký ten čas ešte nato ostáva, tak sme určite zvedaví, či sa to Fínsku podarí.

53:51 min

Fínsko dalo gól!

V poradí ôsmy gól v bránke Južnej Kórey! Fínsko s už len baví hrou a ubralo aj z tempa, ale predsa len ešte prichádza presný zásah. JANNE PESONEN si prebral úspešnú prihrávku a z ťažkého uhla dostal puk za Daltonov chrbát – 8:1!
Asistencia: Saku Mäenalanen a Marko Anttila.

53:41 min

Už pred týmto zápasom sa takýto výsledok aj očakával. Podstatné zápasy odohrá Južná Kórea s inými súpermi, ako Lotyšsko, Nemecko, Dánsko a Nórsko.

52:59 min

Predsa len sa ešte aj Južná Kórea dostáva do útočného pásma, ale z jej strany žiadne nebezpečenstvo teraz nehrozí. Fínsko sa však musí mať na pozore.

51:27 min

Fíni sa aj naďalej držia v útočnom pásme a predvádzajú pred súperovou bránkou veľký kolotoč. Dalton je tak v jednom ohni, ale na svoje konto si ešte pripisuje úspešné zákroky.

50:10 min

Opäť sa do útočného pásma dostáva Fínsko, ale k strelám na súperovu bránu sa nedostáva. Uvidíme, či prídu pred koncom zápasu ešte nejaké zaujímavé situácie.

49:51 min

Po dlhej dobe prišlo aj zakončenie zo strany Južnej Kórey, ale Sang-uk Kim nemieril presne. Aspoň takto sa však Južná Kórea pripomenula v tomto zápase.

48:53 min

O ďalšiu strelu na súperovu bránku sa snažil Suomela, ale nemieril presne. Fínsko však stále ostáva v útočnom pásme.

48:16 min

Tretia tretina ešte bude mať nejaké to trvanie, Fínsko sa snaží o ďalšie presné zásahy. Nešťastné stretnutie to je hlavne pre brankára Daltona, ktorý dostal sedem gólov, ale veľa ich aj dokázal chytiť.

47:16 min

Fínsko dalo gól!

Fínska nadvláda v tomto stretnutí pokračuje ďalej! Južná Kórea bola opäť pod veľkým tlakom, sledovali sme ďalšiu peknú kombináciu, na konci ktorej stál KASPERI KAPANEN a úspešnou strelou prekonáva Daltona – 7:1!
Asistencia: Mikko Rantanen.

46:01 min

Fínsko dalo gól!

Šiesty gól v bránke Južnej Kórey je na svete! Fínsko sa znova úspešne usadilo v útočnom pásme, pred bránkou sa k odrazenému puku dostal
SAKU MÄENALANEN a úspešnou dorážkou zvyšuje náskok Fínska na 6:1!
Asistencie: Janne Pesonen a Marko Anttila.

45:12 min

Kovisto získal puk na hokejku a presnou prihrávkou našiel pred bránkou Aha, ktorý predviedol krásny blafák a už sa chcel radovať z hattricku, ale Dalton úspešne zasiahol lapačkou a vytiahol sa tak krásnym zákrokom.

44:34 min

Južná Kórea hrá v plnom počte!

43:34 min

Polovička z fínskej presilovky už uplynula, zatiaľ sme výraznejšiu šancu neregistrovali. Južná Kórea je však po celý čas zamknutá vo svojom pásme.

42:56 min

Granlund sa dostal k strele na bránku, ale Daltona sa mu prekonať nepodarilo. Fínsko získava buly v útočnom pásme.

42:44 min

Fínsko môže navýšiť svoju aktivitu, hrá totižto opäť v početnej výhode. Južná Kórea sa však v úvode oslabenia úspešne bráni.

42:34 min

Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Alex Plante – 2 min., držanie).

42:06 min

Južná Kórea je však opäť pod veľkým tlakom, Fínsko operuje v útočnom pásme a snaží sa ešte pridať nejaký ten presný zásah.

41:20 min

Fínsko sa pokúšalo o ďalší prienik do útočného pásma, ale je z toho len zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presťahuje pred brankára Säteriho.

40:56 min

Kapanen sa tlačil pred bránku, ale puk sa mu už nepodarilo usmerniť za Daltonov chrbát.

40:15 min

Posledných 20 minút tohto zápasu nám ostáva. Fínsko vyhralo buly a presúva sa do útočného pásma.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Aj v prostrednej tretine sme boli svedkami presných zásahov. Za Fínsko postupne skórovali Aho, ktorý tak zaznamenal svoj druhý gól v tomto zápase, Savinainen a Nutivaara, ktorý dosiahol tretí gól Fínska v oslabení! Južná Kórea sa však dočkala svojho prvého gólu v najvyššej kategórii MS, keď sa dokázal v samostatnom úniku na bránku presadiť Swift. Fínsko teda po dvoch tretinách vyhráva na Južnou Kóreou 5:1!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 17:50.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:01 min

Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:58 min

Južná Kórea hrá v plnom počte!

38:52 min

Fínsko dalo gól!

Podarilo! Fínsko zaznamenáva aj tretí gól v oslabení, čo je určite veľká rarita, ale pri takomto súperovi asi nič nezvyčajné. Fíni sa dostali do rýchleho protiútoku, Pesonen našiel presnou prihrávkou pred bránkou súpera MARKUSA NUTIVAARU a ten svojou strelou prekonáva Daltona, ktorý sa už nestihol včas presunúť – 5:1!
Asistencia: Janne Pesonen.

37:58 min

Fínsko sa už vymanilo z tlaku a pokúša sa znova aj v oslabení zaútočiť. Uvidíme teda, či Fíni dosiahnú aj tretí gól v oslabení.

37:26 min

Prichádza však zákrok brankára Säteriho. Južná Kórea tak ukazuje menší nápor počas presilovky.

37:16 min

Južná Kórea hrá tak svoju ďalšiu presilovku, Fínsko sa tak nachádza v obrannom pásme a snaží sa vybojovať puk na svoje hokejky.

36:58 min

Vylúčenie v tíme Fínsko (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránenie).

36:33 min

Manninen mohol navýšiť vedenie Fínska! Ďalší výborný zákrok si však pripisuje brankár Dalton, ktorý vyrazil aj tento pokus súpera do bezpečia.

35:51 min

Aho má dnes zálusk na hattrick, ale tento jeho tvrdý pokus zastavila obrana súpera a puk následne posiela do stredného pásma.

35:00 min

Do konca druhej tretiny ostáva približne 5 minút, pri sledovaní tohto stretnutia sa určite nenudíme. Trošku už začína vystrkovať rožky aj Južná Kórea, ale Fínsko si v defenzíve dáva už pozor.

34:06 min

To však Fínsko určite nerozhodilo a aj naďalej pokračuje vo svojej aktívnej hre. Práve inkasovaný gól môže favorita zápasu nabudiť ešte k lepšiemu výkonu.

33:00 min

Južná Kórea dala gól!
Výbuch radosti na strane Južnej Kórey! Fínsko pokračovalo vo svojej aktivite, ale stratilo puk v útočnom pásme a následne sa do samostatného nájazdu na fínsku bránku dostal MICHAEL SWIFT a strelou pomedzi betóny prekonáva Säteriho ,ktorý tak prichádza o čisté konto a Južná Kórea sa raduje z prvého gólu v najvyššej kategórii Majstrovstiev sveta – 4:1!
Bez asistencie.

32:21 min

Fínsko dalo gól!

Je tu ďalší gól Fínska, tento je však prvý pri rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Aho si prebral puk na svoju hokejku, zaviezol ho pred bránku súpera, tam vymyslel krásnu prihrávku na VELI-MATTIHO SAVINAINENA a ten pohodlne prekonáva Daltona – 4:0!
Asistencia: Sebastian Aho.

31:46 min

Savinainen operoval pred súperovou bránkou, ale Dalton sa však premiestnil k tyčke a puk za svoj chrbát nepustil. Tlak Fínska však pokračuje ďalej.

30:47 min

Obraz hry sa teda stále nemení, pokračuje aktívna hra reprezentantov Fínska, ktorí si už dovoľujú aj menšie parádičky. Uvidíme, či prídu ešte aj zaujímavejšie situácie.

29:46 min

Týmto gólom je už zlomený zrejme akýkoľvek odpor Južnej Kórey a už to zrejme bude len o konečnom výsledku. Fínsko aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite.

28:46 min

Fínsko dalo gól!

Je tu tretí gól Fínska v tomto zápase a opäť to je pri nerovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Po dvoch góloch v oslabení tak Fínsko využíva aj presilovku, keď na konci ukážkovej kombinácie stál SEBASTIAN AHO a na jeho strelu Dalton nárok nemal – 3:0!
Asistencea: Mikko Rantanen a Teuvo Teräväinen.

28:06 min

Fínsko hrá až v tejto časti zápasu svoju prvú presilovku. Momentálne má však problém sa usadiť v útočnom pásme.

27:53 min

Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Bryan Young – 2 min., hákovanie).

27:24 min

Aktivita je však pochopiteľne aj naďalej na strane Fínska. Skóre 2:0 však ešte môže byť zradné, ale Južná Kórea zatiaľ v útoku nič zaujímavého neukázala.

26:41 min

Znova však sledujeme útočné ťaženie z fínskej strany, ale zatiaľ sme vyloženú šancu v druhej tretine nevideli. Južná Kórea je však húževnatým súperom a predvádza veľkú bojovnosť.

25:49 min

Fínsko sa snažilo o rýchly prechod do útočného pásma, je však z toho len zakázané uvoľnenie. Južná Kórea sa tak dostáva do útočného pásma.

24:31 min

Puk teraz na svojich hokejkách drží Južná Kórea, ale nedarí sa v jej prechode do útočného pásma. Fínsko tak teraz troška ubralo zo svojej aktivite, ale určite b favorit zápasu potreboval dať ešte jeden gól.

23:45 min

Rantanen predviedol krásnu kľučku, ale jeho strela skončila len na pripravenom brankárovi Daltonovi. Následne sa puk dostáva opäť do stredného pásma.

22:54 min

Veľký tlak Fínska pokračuje ďalej, Južná Kórea sa teraz oslobodila vyhodením puku do stredného pásma. Pokračujeme teda v podobnom obraze hry, ako tomu bolo aj v prvej tretine.

21:56 min

Kivistö sa dostal k strele od modrej čiary, ale nepodarilo sa mu trafiť súperovu bránku. Fínsko však stále drží Južnú Kóreu v jej obrannom pásme.

20:46 min

Dalton hneď v úvode druhej tretiny musel viackrát zasahovať, ale skóre zápasu sa nemení. Fínsko je však stále usadené v útočnom pásme.

20:15 min

Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Fínsko, ktoré sa opäť rýchlo dostáva do útočného pásma.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto zápasu už teda uplynulo, videli sme v ňom dva góly. Južná Kórea hneď v úvode získala až štvorminútovú presilovku, ale Fínsko v nej dokázalo dať dva gól v oslabení. Prvý gól dosiahol po prihrávke od Teräväinen a samostatnom úniku na bránku Aho, druhý gól zase po Ahovej prihrávke dosiahol Teräväinen a tak Fínsko po prvej tretine vyhráva 2:0!
Južná Kórea sa však snažila o útočné výpady a zaznamenala aj tri strely na bránku súpera.

Druhá tretina sa začne približne o 17:05.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:45 min

Savinainen sa dostal k odrazenému puku pred bránkou súpera, ale puk ponad ležiaceho Daltona nedostal! Ešte teda sledujeme záverečný tlak Fínska v prvej tretine.

19:01 min

Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:23 min

Zo strany Južnej Kórey však vidíme snahu zakladať útočné výpady, ale Fínsko si dokáže všetky malé náznaky súpera úspešne postrážiť. Pomaly sa už blíži záver prvej tretiny.

17:41 min

Nutivaara sa natlačil pred bránku, ale Dalton si na svoje konto pripisuje ďalší brankár. Dalton bude dnes mať najviac roboty, fínsky tlak pokračuje od začiatku zápasu.

16:22 min

Aho vymyslel peknú prihrávku na Savinainena, ale jeho následná strela skončila v lapačke brankára Daltona. Fínsko tak ešte získava buly v útočnom pásme.

15:48 min

Fínsko zaviezlo puk až do útočného pásma, ale tam sa už k ničomu zaujímavému nedostalo a dopredu to tak môže skúsiť Južná Kórea.

15:15 min

Južná Kórea získala buly v útočnom pásme, ale vyhrať sa ho hráčom tejto krajiny však nepodarilo a tak smerom dopredu preniká Fínsko.

14:39 min

Veľký tlak z fínskej strany však pokračuje ďalej. Pred bránkou Južnej Kórey vznikol veľký závar, posledné slovo mal napokon Riikola, ale jeho pokus Dalton vyrazil betónom do bezpečia.

13:51 min

Po veľmi dlhej dobe pohrozila aj Južná Kórea, Ki-song Kim ohrozil Säteri nenápadnou strelou, s ktorou si však fínsky brankár poradil.

13:18 min

Krásne sa pred bránku súpera natlačil Aho, ale jeho zakončeniu už putovalo len do brankára Daltona! Tento mladý fínsky hokejista hrá zatiaľ vynikajúce stretnutie.

12:47 min

Celkovo má hra dosť vysoké tempo, čo zapríčiňujú hlavne fínsky hokejisti. Hra sa až tak často neprerušuje, Južná Kórea je pod neustálym tlakom.

11:46 min

Pred bránkou sa do ďalšieho zakončenia dostal Nutivaara, ale Dalton včas spojil svoje betóny a puk za svoj chrbát nepustil. Fínsko je aj naďalej usadené v útočnom pásme.

10:26 min

Sledovali sme peknú fínsku kombináciu v útočnom pásme, na konci ktorej stál Teräväinen, ale jeho strelu zablokovala obrana súpera do bezpečia.

09:58 min

Južná Kórea hrá v plnom počte!

09:57 min

Fínsko mohlo dosiahnuť tretí gól v oslabení! Granlund sa krásne zbavil pred súperovou bránkou obrancu Južnej Kórey, následne prihrával na pravú stranu kde stál úplne voľný Rantanen, ale ten už puk nedokázal zachytiť, chýbal naozaj len kúsok.

09:26 min

Až teraz sa Južná Kórea dostala do útočného pásma, ale Säteri zasahovať nemusel. K puku sa dostáva Fínsko a skúša znova zaútočiť aj v oslabení.

08:27 min

Outsider zápasu sa však už pokúša o prienik do útočného pásma, ale má s tým veľké problémy. Fínsko aj v oslabení vysoko napáda súperovu rozohrávku.

08:05 min

Je tu ďalšia presilovka pre Južnú Kóreu! Zrejme sa Fínsku hrá lepšie v oslabení, kde už dosiahlo dva góly a tak to skúsi zrejme znova.

07:58 min

Vylúčenie v tíme Fínsko (Sebastian Aho – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

06:39 min

Južná Kórea hrá v plnom počte!

05:55 min

Fínsko dalo gól!

Je tu druhý gól v oslabení! Južnej Kórey teda táto až štvorminútová presilovka vôbec nevyšla a znova prepadli v strednom pásme. Sebastian Aho našiel presnou prihrávkou dobre postaveného TEUVOA TERÄVÄINENA a presnou strelou zvyšuje náskok Fínska na 2:0! Obaja hráči si tak teraz vymenili svoje úlohy,
Asistencie Sebastian Aho.

04:41 min

Ako dobre začala presilovka Južnej Kórey, tak zle aj pokračuje. Fínsko je veľmi aktívne aj počas svojho oslabenia a útočí naďalej vo štvorici. Uvidíme, či prídu aj ďalšie zaujímavé momenty.

03:41 min

Fínsko dalo gól!

Je tu prvý gól tohto zápasu a to v oslabení! Južná Kóre začala preislovku veľmi dobre, ale prišlo k zlyhaniu v strednom pásme, kde zachytil puk Teräväinen a vyslal do nájazdu SEBASTIANA AHOA, ktorý sa presadil proti brankárovi Daltonovi strelou pomedzi betóny – 1:0!
Asistencia: Teuvo Teräväinen.

03:20 min

Brankár Fínska Säterim musel zasahovať! Včas však vytasil svoj betón a nebezpečnú strelu vyrazil do bezpečia. Sledujeme tak veľmi zaujímavý úvod tohto stretnutia.

02:49 min

V úvode zápasu teda hrá Južná Kórea presilovku, v početnej výhode si zahrá až 4 minúty! Fínsko teda nezačalo stretnutie najlepšie, Južná Kórea sa už usadila v útočnom pásme.

02:39 min

Vylúčenie v tíme Fínsko (Sakari Manninen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

02:03 min

Južná Kórea sa však nebojí púšťať aj do útoku, ale zatiaľ je jej prechod do útočného pásma bezzubý. Fínsko si však musí dávať pozor aj na takéto akcie svojho dnešného súpera.

01:45 min

Nutivaara sa dostal k puku a vyslal strelu na bránku súpera. Dalton si pripisuje prvý úspešný zákrok a Fínsko získava buly v útočnom pásme.

01:26 min

Ale už aj tento exotický tím sa dostal do útočného pásma, ale k zakončeniu to už neviedlo a tak je pri puku opäť Fínsko, ktoré sa presúva smerom dopredu.

00:56 min

Aj naďalej je pri puku reprezentácia Fínska, Južná Kórea sa ešte nedostala k puku. Fíni zakladajú ďalší útok spoza svojej bránky.

00:15 min

Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo Fínsko, ktoré sa už okamžite presúva do útočného pásma.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

Príjemné sobotné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes pokračuje druhý hrací deň Majstrovstiev sveta a v základnej skupine B proti sebe narazia Fínsko a Južná Kórea. Pre Južnú Kóreu to bude premiérový zápas v najvyššej kategórie Majstrovstiev sveta, očakáva sa však jasné víťazstvo Fínska. Aj napriek tomu nás však určite čaká zaujímavé stretnutie ktoré sa oplatí sledovať. Zostavy oboch celkov sú už známe a zverejnené, môžte si ich prezrieť. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA). Jyske Bank Boxen Arena v Herningu je tak už pripravená na toto dnes druhé stretnutie v poradí, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia. Stretnutie sa tak už o malú chvíľu začne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Úvodné zostavy:

Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Suomela – Anttila, Mäenalanen, Pesonen

Južná Kórea: Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon Seo – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Jin-Hui Ahn – Swift, Radunske, Min-Ho Čo – Čong-u Čon, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Won-čong Kim, U-sang Paj, Čin-kjo Pak – Sang-u Šin

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA)

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Fínska a Južnej Kórey. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:15.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2018 sú tu! Dejiskom tohtoročného šampionátu je Dánsko. Hrať sa bude v mestách Kodaň a Herning. Skupina A sa bude hrať v Kodani na štadióne Royal Arena, skupina B sa odohrá v Herningu na štadióne Jyske Bank Boxen.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie zo skupiny B, v ktorom po prvýkrát na tomto šampionáte vykorčuľujú reprezentanti Fínska a Južnej Kórey.

Fínsko:
Tradičný účastník záverečných bojov o medaile sa pochopiteľne predstavil aj na tohtoročnej olympiáde. Po kvalitných výkonoch v základnej skupine to Fínsko dotiahlo do štvrťfinále, kde veľmi tesne 0:1 podľahlo Kanade a tak do boja o medaile nepreniklo. Preto bude zrejme motivácia Fínska na tomto šampionáte oveľa väčšia. Na tom minuloročnom sa Fínsko prebojovalo v ťažkej základnej skupine až do boja o medaile, ale tú napokon domov neprinieslo. V boji o bronz Fínsko podľahlo 3:5 Rusku a tak sa muselo uspokojiť len so štvrtým miestom.

Južná Kórea:
Táto exotická krajina zažije svoju veľkú premiéru v najvyššej kategórii Majstrovstiev sveta! Organizátor tohtoročnej olympiády sa teda predstavil aj na hokejovom turnaji, kde však nezaznamenala Južná Kórea ani jeden bod a vypadla už v osemfinále a obsadila poslednú priečku. Treba však pripomenúť dva dobré výsledky a to 1:2 s Českom v základnej skupine či 2:5 s Fínskom v osemfinále. Hlavným cieľom Južnej Kórey bude samozrejme záchrana, ale tá sa moc nepredpokladá. Určite však dopredu tento tím neodpisujme, v jeho kádri je viacero naturalizovaných hráčov Kanady a posledné výsledky ukazujú aj stupňujúcu tendenciu.

V tomto zápase bude jednoznačným favoritom Fínsko a očakáva sa jeho jasné víťazstvo. Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne, ale nejaké prekvapenie sa zrejme neočakáva.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia