Švajčiari sa s Rakúšanmi poriadne vytrápili: Favorit zvíťazil až po nájazdoch

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v kodanskej A-skupine MS, keď v sobotu popoludní zdolali Rakúsko 3:2 po predĺžení. Susedské derby rozhodol v 64. minúte Enzo Corvi.

Začiatok online prenosu:
05. 05. 2018, 12:15

SUI 3 : 2 AUT

1:0, 1:1, 0:1 - 1:0
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider). Rozhodca: Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BEL), Lazarev (RUS). Diváci: 5019.

Súpiska SUI:

Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.

Súpiska AUT:

Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Obnoviť

Koniec zápasu.

63:18 min

Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari napokon rozhodli o svojom víťazstve necelé dve minúty pred koncom predĺženia. Niederreiter nechal puk za sebou, čím Starkbauma totálne oklamal. Švajčiari si následne ešte gólmana povytiahli a zásluhou ENZA CORVIHO skórovali. Asistencia: Nino Niederreiter.

62:36 min

Tiesnení Rakúšania si dokázali vybojovať aspoň vhadzovanie v útočnom pásme. Genoni sa tak bude musieť mať na pozore.

61:57 min

Hra sa prelievala zo strany na stranu, ani jeden z celkov nestrieľal presne. Nuž, toto predĺženie zatiaľ príliš atraktívne nie je.

60:40 min

V úvode predĺženia ešte Švajčiari dohrávali svoju presilovú hru, avšak okrem tlaku v pásme nevymysleli absolútne nič. Chýbalo tomu zakončenie.

60:06 min

Predĺženie prináša atraktívny kanadsko-americký formát známy z NHL. Na ľad sa tak postavia traja hráči z oboch tímov a brankári. Ak sa nerozhodne do piatich minút, na rad prídu samostatné nájazdy.

60:01 min

Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny o víťazovi nerozhodli, nás tak bude čakať aj predĺženie. Príde po trojminútovej prestávke, počas ktorej orgnaizátori aspoň čiastočne očistia ľad.

60:00 min

Tretia tretina sa skončila.

59:26 min

Obrovská šanca Švajčiarska! O všetkom mohol rozhodnúť Andrighetto, ktorý dostal ideálny puk a zakončil z prvej. Za Starkbauma ale táto strela neprepadla.

58:39 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Daniel Woger – 2 min., držanie).

58:30 min

S ubúdajúcimi sekundami pribúdajú malé potýčky, v ktorých si ešte hráči potrebujú niečo vysvetliť. Jedna taká nastala aj za bránkou Genoniho, ale rozhodcovia nechceli do zápasu zbytočne zasahovať, preto nevylučovali.

57:46 min

Tretia tretina sa pomaly chýli ku svojmu koncu, a tak nasvedčuje všetko tomu, že šesťdesiat minút o víťazovi tohto zápasu nerozhodne.

57:00 min

Medzičasom pokračujeme na oboch stranách s piatimi korčuliarmi.

56:09 min

Už si to ale doslova pýtalo strelu. A tak vystihli Švajčiari ideálny moment a puk poslali cez všetky čiary až k bránke Starkbauma.

55:40 min

Švajčiari teraz bojujú o každý centimeter na ľade, aby ten puk mohli vytesniť aspoň do stredného pásma. Rakúšania im to dobrou kombináciou znemožňujú.

54:46 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Gregory Hofmann – 2 min., hákovanie).

54:45 min

Útočiť chceli aj Švajčiari, ktorí sa ale nechali zbytočne vytlačiť do rohu ľadovej plochy. Odtiaľ pritom padajú góly skutočne len sporadicky.

53:22 min

Rakúšania boli v ostatných sekundách aktívnejším tímom, a tak môže byť Švajčiarsko rado, že neinkasovalo. Pred bránkou sa pohyboval nebezpečne pravdepodobne Haudum, ktorý bol blízko gólu.

53:17 min

Zakončenie od modrej síce rakúskemu obrancovi nesadlo, puk sa ale od mantinela ešte odrazil späť do hry. Bol z toho pokus o dorážku, ktorý zastavil Genoni.

52:18 min

Obrovská šanca, v ktorej sa ocitol Joel Vermin! Ten zakončoval na Starkbauma, ktorý jeho puk len vyrazil. Vermin sa ho ešte snažil vrátiť do bránkoviska, ale gólman si už dal pozor.

51:59 min

Ťažko povedať, čo tým teraz Švajčiari sledovali – možno len kontrolovali pozornosť postranných arbitrov. Každopádne, stáli v asi dvojmetrovom ofsajde, a tak sa hra musela prerušiť. Nasleduje buly v strednom pásme.

51:16 min

Enzo Corvi sa dostal k voľnému puku, posunul ho svojim spoluhráčom a tí založili útočnú akciu. Na jej konci bolo síce zakončenie, ale to nemohlo gólmana ničím prekvapiť.

50:35 min

S pukom sa pred bránku preštrikova Ganazzi, ktorý skúsil zakončiť bekhendom. Trafil ale len priamo do lapačky pripraveného Starkbauma. Nasledovať bude komerčná prestávka.

50:07 min

Až teraz sa Rakúsku podarilo upokojiť hru. Minimálne na niekoľko sekúnd, puk totiž Rakúšania dokázali poslať len na zakázané uvoľnenie.

49:30 min

Dnešné stretnutie sleduje v Royal Arene 5019 divákov.

48:07 min

Tak sa na to pozrime. Švajčiari sa opäť prebudili a zásluhou Mosera sa mohli dostať do vedenia. Simon Moser teraz s pukom obkorčuľoval bránku a skúsil zakončiť po ľade k bližšej žrdi. Starkbauma neprekvapil.

47:09 min

Veľmi rýchlo sa Švajčiarsko mohlo vrátiť k vedeniu. Po strele z pravej strany ale zakročil výborne Starkbaum, ktorý puk ramenom vytesnil mimo priestoru troch žrdí.

46:46 min

Nasleduje komerčná prestávka.

46:28 min

Rakúsko dalo gól!
Aktívne napádanie Rakúska prinieslo vytúžené ovocie vo forme vyrovnávacieho ģolu. Tento moment Švajčiari absolútne nezvládli, pred bránkou totiž ostal zabudnutý MANUEL GANAHL, ktorý poľahky skóroval. Asistencia: Peter Schneider.

45:09 min

Puk teraz letel až za bránku Švajčiarska, čo využili oba celky aspoň na prestriedanie svojich formácií. Hra sa dlhší čas neprerušovala, čo je pre divákov atraktívnym merítkom.

44:39 min

Ďalšia veľká šanca pre Švajčiarsko. Tentokrát z toho bolo prečíslenie troch proti dvom, v ktorom vzal na seba zodpovednosť Diaz. Jeho zakončenie Starkbaum vyrazil späť do hry.

43:58 min

Obrovská šanca pre Mosera! Ten stál sám pred Starkbaumerom, a tak zakončil. Fantastický zákrok gólmana drží Rakúsko stále v hre.

43:22 min

Švajčiari to teraz mysleli dobre, ale chýbala tomu presvedčivejšia finálna prihrávka. Tá zrealizovaná totiž smerovala len k mantinelu, odkiaľ gól padnúť nemohol.

42:44 min

Zakončenie na Starkbauma by malo gólové parametre len vtedy, ak by ho niekto tečoval. To sa ale nestalo, a tak rakúsky gólman puk spoľahlivo podržal.

42:26 min

Scherwey pribrzdil a poslal puk k zadnému mantinelu. Tento krok jeho spoluhráči absolútne nepochopili, a tak z toho bolo len odovzdanie Rakúšanom.

41:02 min

Komarek to nemyslel so svojou strelou vôbec zle, avšak Genoni bol na ňu pripravený. Stav sa tak nemenil, Švajčiarsko stále vyhráva o jeden gól.

40:41 min

Tretia tretina sa začala. Začala sa tradičným vhadzovaním v stredovom kruhu, ktoré vyhralo Rakúsko. Ako prví ale útočili Švajčiari, ktorí prinútili Starkbauma lapačkou puk prikryť.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách, a tak je to stále otvorené. Švajčiarsko vyhráva 2:1, o všetkom teda rozhodne tretia časť riadnej hracej doby.

Pomer striel na bránu: 24:14

Tretia tretina sa začne približne o 13:53.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:55 min

Zakončoval Lebler, jeho zblokovanú strelu gólman bez problémov pokryl. Už sa pred prestávkou nič neudeje.

39:05 min

Medzičasom začala plynúť posledná minúta druhej tretiny. Švajčiari mohli upraviť už na 3:1, avšak Bernhard Starkbaum sa prezentoval zákrokom ako z ríše snov. Puk zastavil v páde svojou hokejkou.

38:17 min

Švajčiari sa postupnými prihrávkami prepracovali až pred bránku stráženú Starkbaumerom. Následne ale netrafili presne a zakončili len do zadného mantinela.

37:41 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Daniel Woger – 2 min., vrazenie na mantinel).

37:26 min

Do strely sa oprel Konstantin Komarek, ktorý ale neprepálil obranný val postavený pred bránkou Švajčiarska. Švajčiari sa tak oslobodili a ustáli záver oslabenia.

35:40 min

Presilová hra Rakúska pokračuje. Teraz to ale jeho hráčom príliš nevyšlo, keď si poslali len čitateľnú prihrávku, na ktorú dokázala švajčiarska defenzíva včas zareagovať.

34:50 min

Rakúsko dalo gól!
Zaslúžený gól Rakúska poriadne dramatizuje tento zápas. Dobre teraz strieľal Haudum, ktorého zakončenie Berrovi z lapačky vypadlo. Na dorážku to využil DOMINIC ZWERGER. Asistencie: Lukas Haudum, Alexander Rauchenwald.

34:17 min

Emócie u hráčov ale pracujú vo vysokej miere. Okamžite po zákroku Berru sa vytvorili dvojičky, ktoré si ešte potrebovali niečo vysvetliť. Všetko napokon vyriešili postranní arbitri.

33:54 min

Až teraz sa Rakúšania do pásma predsa len natlačili. Zatiaľ je to ale bez zakončenia, kombinujú totiž len popri mantineloch.

33:05 min

Švajčiari zatiaľ zvládajú toto oslabenie výborne a puk držia ďaleko od bránky Berru.

32:30 min

V rakúskom kotli to teraz vrie. Fanúšikovia si pýtali ďalšie vylúčenie, a to pri situácii, ktorá hraničila s podrazením. Pokračuje sa ale v hre piatich proti štyrom.

32:00 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Sven Andrighetto – 5 min., faul kolenom + osobný trest do konca zápasu, faul kolenom).

31:57 min

Na opačnej strane sa vo veľkej šanci ocitol pravdepodobne Andrighetto. Ten zvolil strelu zápästím, po ktorej to na štadióne len tak zhučalo. Puk ale trafil len do zadného mantinela.

30:47 min

Rauchenwald chcel posunúť puk po pravom krídle do rakúskeho útočného pásma, avšak v cese mu stála až trojica súperov. Aj z tohto dôvodu sa mu to tak nepodarilo.

29:28 min

Haas zachytil puk vyhodený Rakúskom a neplánovane aj založil jednu z mnohých švajčiarskych akcií. Tej chýbala len lepšia finálna prihrávka, po ktorej by už mohlo prísť zakončenie do odkrytej časti bránky.

28:49 min

Starkbaum sa presúval od jednej žrdi k druhej, puk sa totiž nepríjemne odrážal pred bránkoviskom a následne aj pri zadnom mantineli.

27:37 min

Na opačnej strane to skúšalo Švajčiarsko, ani po jeho snahe gól nepadol.

26:54 min

Rauchenwald si chcel pri mantineli obhodiť súpera, tento zámer mu ale absolútne nevyšiel. Navyše zahral svojou hokejkou aj Berra, a tak bolo po útočnej akcii Rakúska.

26:14 min

Na rade je reklamná prestávka, počas ktorej si oba celky rozdajú pri svojich hráčskych laviciach pokyny do ďalšieho priebehu zápasu.

25:58 min

Rakúšania v snahe o rýchlu odpoveď, chýba tomu ale lepšie zakončenie.

24:14 min

Švajčiarsko dalo gól!
Aké je to jednoduché. Rakúšania teraz zaváhali v defenzíve, čo prinieslo aj druhý švajčiarsky gól. GAËTAN HAAS prešiel s pukom pred bránku a bekhendovým zakončením ho umiestnil do Starkbaumerovej siete. Asistencie: Tristan Scherwey, Mirco Müller.

23:55 min

Píska sa zakázané uvoľnenie Rakúska.

23:03 min

Komarek sa vo vzduchu zahnal svojou hokejkou, ktorou chcel puk umiesniť do siete. Napokon sa mu to ale nepodarilo, letiaci puk totiž netrafil.

22:20 min

Dobrá príležitosť pre Rakúsko. Strelu z ľavej strany Berra pokryl, nebol si ale vôbec istý, kde puk má. Rakúšania sa tak snažili o dorážky – nepochodili.

21:12 min

Untersander bol vyčerpaný, preto odišiel striedať. Spolu s ním využilo túto možnosť niekoľkých ďalších hokejistov na oboch stranách.

20:30 min

Druhá tretina sa začal. V jej úvodných sekundách sú aktívnejší Rakúšania, ktorí sa natlačili pred Berru, avšak výraznejšie ho neohrozili.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Švajčiarskom a Rakúskom. Mierne lepším tímom v nej bol ten švajčiarsky, a tak po dvadsiatich minútach hry zaslúžene vedie 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 13:03.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:15 min

Puk teraz opustil hraciu plochu, postranný arbiter tak smeruje po nový. Jeden z divákov prítomných v Royal Arene si odnesie peknú spomienku na tento zápas.

18:28 min

Švajčiarsko dalo gól!
Už však vyrovnaný stav neplatí. Puk sa dostal na pravú stranu, odkiaľ zakončil bez prípravy NINO NIEDERREITER. Starkbaum už nemal šancu presunúť sa včas. Asistencia: Enzo Corvi.

17:51 min

Výrazne nebezpečnejšie to ale bolo na opačnej strane. Starkbaum už ležal prakticky prekonaný na ľadovej ploche, nejakým zázrakom sa ale puk do siete napokon nedostal.

17:18 min

Patrick Spannring zaviezol puk do útočného pásma. Ani tentokrát ale Rakúšanom nejaká súvislejšia akcia nevyšla. Ich hrá je aj naďalej príliš statická.

16:40 min

Corvi posielal prihrávku po zadnom mantineli, kde chcel nájsť jedného zo svojich spoluhráčov. Nepodarilo sa mu to, a tak bude útočíť výber Rakúska.

15:47 min

Švajčiari hrajú v plnom počte. Zápas nám teraz preruší reklamná prestávka, ktorú využijú organizátori na rýchle očistenie ľadu od snehu.

15:36 min

Rakúski korčuliari to teraz nehrali vôbec zle, ich útočným akciám ale chýbala väčšua dynamickosť. Všetko to totiž bolo čitateľné, a tak hru prerušil Berra.

14:20 min

Rakúšania držali svojho súpera zovretého v obrannom pásme, kde prišlo aj niekoľko striel od modrej. Tá posledná ale zastala na defenzíve, a tak sa mohlo Švajčiarsko oslobodiť.

13:39 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

12:38 min

Komarek prehral osobný súboj za bránkou, čo znamenalo obrovskú šancu pre Niederreitera. Ten dostal prihrávku medzi kruhy a zakončil z prvej. Starkbaum sa prezentoval pekným zákrokom.

11:52 min

Hofmann naháňal puk v útočnom pásme, napokon ho ale pre Švajčiarov nevybojoval. Rakúšania sa tak presunuli pred Berru, ktorý si pripísal dobrý zákrok betónmi.

11:15 min

Nasleduje komerčná prestávka.

10:47 min

Na Fricka letel zaujímavý, ale príliš prudký puk. Švajčiarsky obranca si ho tak spracoval až pri mantineli, odkiaľ už tiesnený zakončovať nemohol.

09:48 min

Leonardo Genoni teraz nechcel zbytočne riskovať, puk preto radšej podržal vo svojej lapačke. Následné vhadzovanie v pásme ale Rakúsko absolútne nezvládlo, a tak môže dopredu vyštartovať Švajčiarsko.

09:20 min

Oba celky teraz striedali počas zápasu, hra tak mierne stratila na svojom tempe. Sledujeme ale vyrovnaný zápas, v ktorom zatiaľ gól nepadol.

08:25 min

Damien Riat stál v dobrej palebnej pozícii, puk mu ale nepríjemne poskakoval. Napriek tomu to pravý krídelník tretej švajčiarskej formácie skúsil a donútil Starkbauma zakročiť.

07:50 min

Rakúšania potrebovali striedať, preto puk odpálili ďaleko od svojej bránky. Urobili to ale umne, a tak sa zakázané uvoľnenie pískať nemusí.

06:16 min

Teraz to ale nevyriešil gólman Rakúska vôbec ideálne. Jednoduchú strelu Niederreitera totiž pustil na ľad, čím dal Švajčiarsku priestor na dorážky. Našťastie pre Rakúsko sa ale neujali.

05:16 min

Obrovská šanca Švajčiarska! Lukas Frick sa teraz šikovnou kľučkou zbavil súpera a po ľade zakončil k vzdialenejšej žrdi. Chýbali centimetre a Starkbaum by ten puk už nevykopol.

04:16 min

Nič zaujímavé sa ale neudialo. Rauchenwald je medzičasom na ľadovej ploche, a tak ostane prvá švajčiarska presilovka nevyužitá.

03:25 min

Až teraz si reprezentácia Švajčiarska vybojovala aspoň vhadzovanie v útočnom pásme. Starkbaum sa bude musieť mať na pozore.

03:10 min

Švajčiari sa nedokážu dostať do pásma. Toto oslabenie zvláda Rakúsko výborne.

02:20 min

Rakúšania počas vlastného oslabenia unikli súperovi, bola z toho napokon individuálna akcia. Strela ale hráčovi nevyšla podľa predstáv a Berra tak mohol zakročiť.

01:51 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., hákovanie).

01:39 min

Zwenger posúval puk po ľavom krídle do útočného pásma Rakúšanov, kde sa jeho spoluhráči ešte na malý moment usadili. Hrali ale len pri mantineli, a tak to bolo bez streleckého pokusu.

00:40 min

Paradoxne útočili ako prví Švajčiari. Pri modrej čiare sa teraz do puku oprel Raphael Diaz, ktorý strieľal do protipohybu Starkbauma. Rakúsky gólman zakročil výborne svojím betónom.

00:26 min

Ako prví sa k puku po vhadzovaní dostali Rakúšania. Tí okamžite rozohrali na svojich obrancov, aby mohli následne založiť prvú útočnú akciu zápasu.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.

Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Rozhodca: Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BEL), Lazarev (RUS).

Vážení športoví priatelia, vítam vás v druhom hracom dni 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Aj dnes si priamo z dánskej Kodane priblížime zápasy skupiny A. Prvým na programe bude súboj Švajčiarska a Rakúska.


Ako tradične, aj toto stretnutie bude mať svojho favorita. V tomto prípade ním bude jednoznačne Švajčiarsko, ktoré má za sebou zaujímavú aprílovú prípravu. Odohralo v nej celkovo osem zápasov s bilanciou piatich výhier a troch prehier.

Švajčiari zdolali dvakrát Bielorusov, dvakrát Lotyšov a raz Nórov. V ostatných troch prípadoch na súpera nestačili, a tak podľahli dvakrát Česku a raz Nórsku.

Švajčiarsko v príprave na majstrovstvá sveta:

Česko – Švajčiarsko 5:2
Česko – Švajčiarsko 4:1
Švajčiarsko – Bielorusko 3:2
Švajčiarsko – Bielorusko 2:1
Švajčiarsko – Nórsko 1:2
Švajčiarsko – Nórsko 3:0
Lotyšsko – Švajčiarsko 1:2 pp
Lotyšsko – Švajčiarsko 0:3

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)


Niet ale pochýb o tom, že sa bude chcieť na turnaji ukázať Rakúsko v čo najlepšom možnom svetle. Aj preto zvolilo náročný prípravný model, počas ktorého odohralo až deväť prípravných zápasov, v ktorých vyzvalo celkovo sedem krajín.

Postupne tak Rakúšania odohrali zápasy s Maďarskom, Talianskom, Kazachstanom, Slovinskom, Bieloruskom "B", Nórskom "B" a Ruskom "B". Štyri z nich vyhrali, ostatných päť prehrali.

Rakúsko v príprave na majstrovstvá sveta:

Maďarsko – Rakúsko 4:3 pp
Rakúsko – Maďarsko 1:3
Taliansko – Rakúsko 1:0
Rakúsko – Taliansko 4:3 sn
Rakúsko – Kazachstan 0:5
Rakúsko – Slovinsko 2:1
Rakúsko – Bielorusko "B" 3:2
Nórsko "B" – Rakúsko 1:3
Rusko "B" – Rakúsko 4:3 pp

Nominácia Rakúska na majstrostvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia