Domáci Dáni si po Fínoch poradili aj s Nórmi a snívajú svoj sen!

KODAŇ - Domáci hokejisti Dánska nadviazali na úspech s Fínmi a zdolali Nórov 3:0 v piatkovom stretnutí v Herningu v základnej B-skupine na 82. majstrovstvách sveta. Dáni dokonale potrestali nedisciplinovanosť súpera, keď všetky góly dosiahli v presilových hrách. Dáni zvíťazili tretíkrát z piatich zápasov. Na konte majú osem bodov, v tabuľke "béčka" sa posunuli priebežne na štvrté miesto a opäť oživili šance na štvrťfinále. Nóri sú s tromi bodmi siedmi. Zápas mal aj slovenskú stopu, keď jedným z čiarových rozhodcov bol Peter Šefčík.

Začiatok online prenosu:
11. 05. 2018, 16:15

DEN 3 : 0 NOR

1:0, 2:0, 0:0

Štatistiky:

Góly a asistencie: 20. Nicklas Jensen (Larsen, Regin), 27. Nicklas Jensen (Larsen, Bjorkstrand), 34. Storm (Bødker, Jensen Aabo).

Súpiska DEN:

Súpiska NOR:

Obnoviť

Dánska hokejová reprezentácia nadviazala na výborný výkon zo zápasu proti Fínsku. Dnes potvrdila úlohu papierového favorita a v dôležitom dueli porazila Nórov 3:0. O výsledku rozhodli presilové hry, v ktorých domáci skórovali až trikrát. Dvakrát presne namieril Nicklas Jensen a raz sa presadil Frederik Storm. Z čistého konta sa teší brankár Frederik Andersen.

Koniec zápasu.

58:59 min

V závere duelu ešte pracujú emócie. Rozhodcovia preto vylučujú na oboch stranách. Dve trestné minúty za seknutie dostali Peter Regin aj Alexander Bonsaksen.

58:52 min

Niklas Roest zbytočne narazil na mantinel Olivera Bjorkstranda a odchádza na trestnú lavicu. Inkasoval dve trestné minúty za krosček.

58:15 min

Plynú posledné dve minúty riadneho hracieho času. Nórska reprezentácia pravdepodobne nedosiahne gól v treťom zápase za sebou.

56:47 min

Nóri výrazne zvýšili početnosť streľby, ale márne hľadajú kľúč na odomknutie dánskej bránky. Frederik Andersen viackrát podržal svoj tím

56:10 min

Philip Larsen vysunul Frederika Storma, ktorý stál voľný na modrej čiare. Dánsky útočník sa však nepretlačil do šance.

55:12 min

Kľúčová dnes bola efektivita v početných výhodách. Dáni dosiahli všetky tri góly v presilovkách, Nóri naopak svoje príležitosti nevyužili.

54:15 min

V Herningu vládne výborná atmosféra. Dáni zvládajú dôležitý duel podľa predstáv a kráčajú za troma bodmi.

53:08 min

Nórsko sa usadilo v útočnom pásme a vytvorilo si nádejnú príležitosť. Eirik Salsten zakončoval takmer do odkrytej bránky, ale Dáni puk zblokovali.

52:38 min

Dáni dobre vytláčajú súpera do rohov a nedovoľujú mu ohroziť Andersena. Fanúšikovia na tribúnach už oslavujú.

50:50 min

Nórom sa kráti čas veľmi rýchlo, pretože vidíme minimum prerušení. Dánska defenzíva pracuje na vysokej úrovni a stále drží čisté konto.

49:46 min

Philip Larsen zakončoval príklepom od modrej čiary. Jeho pokus bol viackrát tečovaný a Henrik Haukeland mal šťastie, že puk dopadol za bránku.

49:16 min

Nórom opäť vôbec nevyšla presilovka. V početnej výhode sa nedokázali poriadne usadiť v útočnom pásme.

47:40 min

Jannik Hansen zaútočil vo vlastnom oslabení. Nabral rýchlosť na pravom krídle a príklepom preveril pozornosť Henrika Haukelanda.

47:16 min

Peter Regin oslabil svoj tím. Dánsky líder zovrel puk a dostal dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

47:13 min

Henrik Haukeland nepresne rozohrával spoza vlastnej bránky, poslal puk priamo na hokejku Frederika Storma, no ten to nevyužil.

45:56 min

Nórska reprezentácia je v týchto chvíľach aktívnejšia, pretože Dáni sa zameriavajú skôr na defenzívne činnosti.

45:00 min

Tommy Kristiansen nepríjemne tečoval puk, ktorý skackal pred Frederikom Andersenom. Domáci gólman zostáva neprekonaný.

44:13 min

Tobias Lindström výborne vystrelil príklepom bez prípravy. Frederik Andersen však predviedol rýchlu lapačku.

43:43 min

Thomas Valkvae Olsen dostal presnú prihrávku pred bránku, pripravil si puk na zakončenie, ale z bekhendu namieril do pripraveného Andersena.

43:10 min

Nicklas Jensen neprešiel cez posledného nórskeho obrancu, ktorý zastavil jeho kľučku korčuľou. Dánsky útočník prišiel o šancu na hetrik.

42:20 min

Úvod tretieho dejstva je veľmi rýchly a bez prerušení. Tento scenár vyhovuje domácim hokejistom, ktorí vedú o tri góly.

40:57 min

Nórom chýba nápad v ofenzíve. V tejto presilovke vyprodukovali iba dva strelecké pokusy z hokejky Tobiasa Lindströma.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa hrala naďalej podľa dánskych nôt. Domáci hokejisti majú k dispozícii už trojgólový náskok, pretože využili ďalšie dve presilovky. Do streleckej listiny sa opäť zapísal Nicklas Jensen a neskôr ho napodobnil Frederik Storm.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:40 min

Tobias Lindström dobre vystrelil do protipohybu brankára Andersena, ale ten dokázal natiahnuť svoj pravý betón a puk vykopol.

38:57 min

Nóri sa môžu vrátiť do zápasu v presilovke. Na trestnú lavicu odchádza dánsky útočník Julian Jakobsen za držanie hokejky.

38:25 min

Dáni nedovolia Nórom, aby si vytvorili tlak. Príležitosť Salstena bola výnimkou, keďže si obrancovia nerozumeli pri preberaní hráčov.

37:10 min

Nóri zahodili najväčšiu šancu v zápase. Eirik Salsten sa ocitol úplne sám pred dánskou bránkou, ale v koncovke nebol dostatočne presný.

36:39 min

Frederik Andersen si pripísal siedmy úspešný zákrok v dnešnom stretnutí, keď zrazil na ochrannú sieť nahodenie z ľavej strany.

36:13 min

V hre piatich proti piatim nevidíme veľa zaujímavých momentov, pretože oba tímy dobre vykrývajú stredné pásmo. Všetky góly padli v presilovkách.

35:00 min

Nóri majú na svojom konte stále len šesť streleckých pokusov, pričom do konca druhej tretiny zostáva už iba päť minút.

33:58 min

Dánsko dalo gól! Domáci vyučujú v presilovkách. Mikkel Bødker dlhšie váhal s prihrávkou, ale napokon ideálne našiel voľného FREDERIKA STORMA, ktorý puk len usmernil jemným tečom do siete. Asistencie: Mikkel Bødker, Jesper Jensen Aabo.

33:40 min

Úvod početnej prevahy Dánom nevyšiel. Dvakrát po sebe stratili pásmo a museli začínať za vlastnou bránkou.

33:01 min

Dáni hrali zase dlho pri signalizovanom vylúčení so šiestimi mužmi, ale svoj tlak nepremenili na gól. Teraz ich čaká presilovka, pretože Tommy Kristiansen sa previnil držaním.

31:30 min

Philip Larsen výborne našiel medzi kruhmi pripraveného Olivera Bjorkstranda, ale tomu Nóri nedovolili razantne zakončiť.

30:50 min

Henrik Haukeland musel riešiť nepríjemnú strelu Juliana Jakobsena z ľavého kruhu, ale opäť nepustil k dorážke ďalšieho Dána.

30:08 min

Dánsko vďaka dvom gólom Nicklasa Jensena potvrdzuje úlohu papierového favorita v dnešnom zápase. Po tridsiatich minútach je bližšie k trom bodom.

29:32 min

Jannik Hansen kvalitne vypálil od modrej čiary a Haukeland puk iba vyrazil. Jesper Jensen nebol dostatočne pohotový, aby dorážal.

28:39 min

Plná hala v Herningu ženie vpred domácu reprezentáciu. Dáni momentálne kontrolujú dianie na ľade a nepúšťajú súpera do šancí.

27:10 min

Nóri musia pridať v ofenzívnom snažení. Majú za sebou už takmer polovicu zápasu a na Andersena vyslali iba štyri strely.

26:17 min

Dánsko dalo gól! Domáci výber zvyšuje svoj náskok ďalším presným zakončením v presilovke. Po vydarenej kombinácii vypálil príklepom od modrej čiary NICKLAS JENSEN a druhýkrát prekonal Haukelanda. Asistencie: Philip Larsen, Oliver Bjorkstrand.

25:23 min

Dáni nevyužili početnú výhodu pri signalizovanom vylúčení, ale čaká ich presilovka. Dve trestné minúty dostal Daniel Sörvik za držanie.

24:10 min

Mikkel Bødker krúžil v útočnom pásme, držal na chrbte dvoch hráčov, ale chýbala mu rýchlosť a napokon prišiel o puk.

23:19 min

Nórom sa vôbec nevydarila presilovka. Nedokázali v nej vážnejšie ohroziť Andersena a navyše mohli inkasovať po nájazde Nielsena.

22:20 min

Obrovská šanca Dánov v oslabení. Frans Nielsen sa dostal do samostatného nájazdu, zvolil kľučku do bekhendu, ale Henrik Haukeland výborne zasiahol vyrážačkou.

21:19 min

Nichlas Hardt prechádzal popred bránkovisko Nórska a zasiahol Henrika Haukelanda. Rozhodcovia mu udelili dve minúty za nedovolené bránenie.

20:57 min

Alexander Bonsaksen sa dostával do nádejnej streleckej pozície, ale bol tiesnený a z ľavej strany nedokázal zakončiť. Dáni následne vyhodili puk na icing.

20:13 min

Oliver Lauridsen po trinástich sekundách preveril pozornosť Henrika Haukelanda. Jeho delovka skončila na hrudi nórskeho muža v maske.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Dánska hokejová reprezentácia mala pomalší rozbeh a v úvodných piatich minútach sa takmer neukázala v útočnom pásme. Vo zvyšnom priebehu prvého dejstva však domáci diktovali tempo hry a tesne pred prestávkou skórovali. V presilovke presne namieril Nicklas Jensen.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:13 min

Dánsko dalo gól! Domáca reprezentácia sa ujíma vedenia. NICKLAS JENSEN si pripravil puk na strelu z ľavého kruhu a švihom prekonal Henrika Haukelanda. Asistencie: Philip Larsen, Peter Regin.

19:00 min

Do konca úvodnej tretiny zostáva jedna minúta. Dáni dostali puk do útočného pásma a snažia sa o kombináciu.

18:23 min

Mathis Olimb zahral nedovolene v útočnom pásme a podrazil súpera. Nórsky útočník si odsedí dve trestné minúty.

17:43 min

Nenápadné nahodenie od pravého mantinelu padalo pred nórsku bránku. Julian Jakobsen nezasiahol skákajúci puk.

16:20 min

Oliver Lauridsen vyslal tvrdú ranu príklepom od modrej čiary, no nedokázal puk namieriť medzi tri žŕdky.

15:32 min

Jonas Holös zachytil puk na modrej čiare a ihneď ho posielal smerom na Andersena. Dánsky brankár jeho nahodenie zrazil do rohu klziska.

14:35 min

Nóri vyprodukovali v doterajšom priebehu prvej tretiny jedinú strelu, ktorá prišla ešte na začiatku zápasu, keď po chybe Dánov zakončoval Tobias Lindström.

13:49 min

Domáci výber nevyužili skrátenú presilovku. Na Haukelanda vyslal jedinú strelu od modrej čiary, ktorá nórskeho gólmana neprekvapila.

12:41 min

Dáni majú teraz k dispozícii približne minútovú početnú výhodu. Musia však začať s pukom za Frederikom Andersenom.

11:49 min

Presilovka Nórov sa skončila. Steffen Thoresen podrazil po vhadzovaní Nicholasa Jensena a dostal dve trestné minúty.

11:30 min

Frans Nielsen získal puk v obrannom pásme a poľahky ho vyhodil cez všetky čiary. Medzitým zostáva ležať na ľade Oliver Lauridsen.

10:41 min

Nórska reprezentácia bude hrať prvú presilovku v zápase. Na trestnú lavicu odchádza dánsky obranca Stefan Lassen za držanie.

10:04 min

Po slabšom úvode sa Dáni rozbehli a momentálne sú aktívnejším tímom. Nóri naopak s ťažkosťami prechádzajú dopredu.

09:25 min

Mikkel Bødker nabral rýchlosť v strednom pásme, vnikol do útočnej zóny a tvrdo vypálil príklepom. Henrik Haukeland mal šťastie, že mu puk prepadol vedľa bránky.

08:45 min

Po prvej reklamnej prestávke čakáme na zaujímavý moment. Oba tímy sa nedokážu dostať do streleckej pozície.

07:14 min

Peter Regin stál na modrej čiare v úlohe dispečera dánskeho útoku. Presnou prihrávkou našiel pri ľavom mantineli Nicklasa Jensena, ktorého strela skončila v lapačke Haukelanda.

06:30 min

Nichlas Hardt skúšal šťastie nečakanou strelou po buly z otočky. Dánsky útočník nebol ďaleko od úspechu.

06:03 min

Philip Larsen sa oprel do puku od modrej čiary, ale jeho pokus nemal potrebnú presnosť a minul nórsku bránku.

05:00 min

Úvodných päť minút severského derby patrilo Nórom. Dáni majú problémy s tým, aby sa udržali v útočnom pásme.

04:13 min

Mathis Olimb využil chybu Dánov za vlastnou bránkou. Rýchlo prihrával bekhendom pred Andersena, no Tobias Lindström nedokázal presnejšie zakončiť.

03:22 min

Oliver Bjorkstrand si nerozumel so spoluhráčmi. Jeho spätná prihrávka spoza bránky smerovala na nórske hokejky.

02:37 min

Nórsky tím pokazil rozohrávku. Dlhý krížny pas smeroval cez všetky čiary až na zakázané uvoľnenie.

02:05 min

Henrik Haukeland by mal byť dnes zamestnanejším mužom ako jeho náprotivok Frederik Andersen, ale zatiaľ puk sleduje iba z diaľky.

01:20 min

Ken André Olimb získal puk za dánskou bránkou, pohotovo prihrával voľnému Tobiasovi Lindströmovi, no jeho strela z prvej skončila na hrudi Frederika Andersena.

00:46 min

Pred vypredanou herningskou arénou začali lepšie domáci hokejisti, ale ich prvá útočná akcia sa skončila nepresnosťou.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Dánsko: Andersen (Dahm) – O. Lauridsen, Jensen Aabo, Larsen, Lassen, Nielsen, Nicholas Jensen – Bjorkstrand, Nielsen, Bødker – Storm, Hardt, Regin – Nicklas Jensen, Hansen, Jensen – Madsen, Jakobsen, Russell.

Nórsko: Haukeland (Haugen) – Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Espeland, Sörvik, Sveum – Kristiansen, Röymark, Roest – Lindström, K. A. Olimb, M. Olimb – Salsten, Bastiansen, Valkvae Olsen – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu majstrovstiev sveta v hokeji 2018. Piatkový program v herningskej B-skupine otvorí severské derby. Domáci Dáni nastúpia proti Nórom.

Dánsko má za sebou štyri zápasy proti papierovo najťažším súperom v základnej skupine a môže byť spokojné. Na svoje konto si pripísalo päť bodov za víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch proti Nemecku a 3:2 v riadnom hracom čase proti Fínsku. Nebodovalo akurát v súbojoch proti zámorským favoritom. Američanom podľahlo 0:4 a Kanaďanom dokonca 1:7. Domáci výber je však stále v hre o deväť bodov, ktoré by ho určite poslali do štvrťfinále. V zostávajúcich stretnutiach si zmeria sily s Nórskom, Južnou Kóreou a Lotyšskom.

Nórsko takisto absolvovalo štyri zápasy v základnej skupine, v ktorých nazbieralo tri body, a zatiaľ čaká na víťazstvo v riadnom hracom čase. Hokejistov zo severu Európy môžu mrzieť straty v prvých dvoch dueloch. Na úplnom začiatku šampionátu vyhrávali proti Lotyšom 2:0, ale napokon stratili náskok a prehrali 2:3 po predĺžení. Podobný scenár nasledoval v súboji proti Nemecku, v ktorom zverenci trénera Thoresena viedli 2:0, 3:2 aj 4:3, ale nedokázali získať tri body a museli sa uspokojiť s triumfom 5:4 po samostatných nájazdoch. Následne ich čakali ašpiranti na cenné kovy. S Fínmi prehrali vysoko 0:7 a bez šance boli aj proti Kanaďanom (0:5).

Dánsko a Nórsko sú tradičnými súpermi, ale vo väčšine prípadov sa stretávajú v prípravných zápasoch. Na MS v rokoch 2012 až 2016 však hrali päťkrát v rade proti sebe v základnej skupine. V prvých troch zápasoch sa tešili Nóri, ale v ostatných dvoch vyhrali vždy Dáni o tri góly.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Autor: Šport24.sk