Švédi žiadne prekvapenie na úvod nepripustili: Bielorusom nč nedovolili!

Suverénne vstúpili do svetového šampionátu v hokeji v Dánsku obhajcovia titulu Švédi. V piatkovom večernom súboji A-skupiny Švédi zdolali Bielorusov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0).

Zverenci trénera Rikarda Grönborga boli od začiatku do konca zápasu pánmi na ľade kodanskej Royal Areny a o ich víťazstve nebolo pochýb. Otáznikom bola iba výška skóre. Najmä skvelému brankárovi Michailovi Karnauchovovi, ktorý po štvrtom góle Švédov vystriedal Ivana Kulbakova, môžu Bielorusi ďakovať, že neutŕžili debakel. V tretej tretine zastavil niekoľko ťažkých nájazdov súperových hráčov, ale aj on raz inkasoval.

Začiatok online prenosu:
04. 05. 2018, 20:15

SWE 5 : 0 BLR

2:0, 2:0, 1:0
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell). Rozhodca: Kaukokari (FIN), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), McCrank (CAN). Diváci: 10884.

Súpiska SWE:

Hellberg (A. Nilsson) – J. Klingberg (A), H. Lindholm, A. Larsson, Ekman-Larsson (A), Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Nyquist, Pettersson – Jo. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi – Kempe, Everberg, L. Andersson.

Súpiska BLR:

Kulbakov (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov (A), Falkovskij, Vorobej, Děnisov, Djukov, Ustiněnko – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Platt, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Děmkov, Kitarov (A) – Razvadovskij, Materuchin, Suško.

Obnoviť

Skončil sa dnešný zápas medzi Švédskom a Bieloruskom. Po jednoznačnom víťazstve v pomere 5:0 sa z troch bodov do tabuľky teší Švédsko.

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

V tíme Švédska: Oliver Ekman-Larsson.
V tíme Bieloruska: Alexander Kitarov

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Nezabúdajte, že zajtra sa na vás z Kodane teším opäť – pri zápasoch Švajčiarsko – Lotyšsko, Francúzsko – Bielorusko a Slovensko – Česko.

Prvým hracím dňom 82. majstrovstiev sveta vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

59:06 min

Už sa ale s najväčšou pravdepodobnosťou nič podstatné neudeje. Švédsko tak jednoznačne zdolá svojho prvého súpera na tohtoročných majstrovstvách sveta.

58:10 min

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:28 min

Magnus Hellberg má v tejto chvíli na svojom konte 23 úspešných zákrokov a ani jeden inkasovaný gól. Po Košečkinovi z Ruska tak môže vychytať nulu v skupine A ako druhý v poradí.

57:06 min

Ešte jedna šanca pre Švédsko. Zakončoval John Klingberg, ktorého strela ešte Karnauchovi vypadla. Bieloruský gólman ale svoje mierne zaváhanie okamžite napravil.

56:11 min

Švédsko dalo gól!
Švédsko sa presadí predsa len aj v tretej tretine dnešného zápasu. Karnauchov sa teraz zahnal svojou lapačkou naprázdno, puk do jeho siete poslal MIKA ZIBANEJAD. Asistencie: Mattias Janmark, Rickard Rakell.

54:55 min

Zápas sa prakticky už len dohráva. Na ľade sa v tejto chvíli nedeje nič zaujímavé.

53:46 min

Akékoľvek vzrušenie na strane Švédska bolo v tejto chvíli neopodstatnené. Hlavný arbiter totiž fúkol do svojej píšťalky a rozohodol tak o tom, že sa hra preruší.

52:49 min

Nasleduje komerčná prestávka.

52:16 min

Nedarilo sa ani Švédom, ktorí zakladali útočnú akciu na dvakrát. Napriek tomu ostal puk stáť na modrej čiare, kde sa ho zmocnili Bielorusi.

51:30 min

Hra sa teraz len prelievala zo strany na stranu, čo Bielorusom absolútne nevyhovuje. Každou minútou sa totiž ich šanca na vyrovnanie zníži niekoľkonásobne.

50:10 min

Bielorusko pokračuje medzičasom s piatimi hráčmi na ľadovej ploche.

49:40 min

Veľmi pekné prihrávky teraz vymýšľal predovšetkým Zibanejad, ktorý stál napokon na konci celej švédskej akcie. Puk ale napálil len do zadného mantinela.

48:49 min

Švédi sa nemajú kam ponáhľať, napriek tomu sa snažia hrať svoju presilovú hru čo najaktívnejšie. Streľba však teraz nemala potrebnú kvalitu, a tak sa stav meniť nemohol.

47:50 min

Dnešné steetnutie v kodanskej Royal Arene sleduje 10 884 fantastických divákov.

47:48 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Alexander Materuchin – 2 min., hákovanie).

47:01 min

Mattias Janmark v obrovskej šanci! Janmark stál prakticky sám proti Karnauchovi, ktorého si ešte chcel položiť. Následne ale puk ponad jeho telo nezodvihol.

46:47 min

Paajarvi sa šikovou prácou tela zbavil dotieravého súpera, následne si to však nevypočítal ideálne a s pukom prekorčuľoval až do stredného pásma. Útočná akcia Švédska sa tak skončila veľmi rýchlo.

45:22 min

Úsmevný moment v Royal Arene – keď nemôže vo švédskej bránke skončiť puk, skončí v nej aspoň bieloruský korčuliar. Postranný arbiter už volá technika s vŕtačkou, aby bránku vrátil na jej pôvodné miesto.

45:05 min

Puk teraz preťal všetky čiary, ani tento fakt ale Švédom nebránil v tom, aby si ho vybijovali späť. Následne to ešte bolo veľmi zaujímavé, ale Karnauchov celú situáciu ustál.

44:30 min

Hra sa teraz prelievala zo strany na stranu, čo vyhovuje neporovnateľne viac Švédom. Tí sa už totiž, narozdiel od svojho súpera, nemajú kam ponáhľať.

43:19 min

Práve naopak, na 5:0 mohol zvýšiť Dennis Everberg. Ten sa ešte pokúšal o technickú parádu, na Karnauchova bol ale prikrátky.

42:40 min

Zatiaľ nenasvedčuje nič faktu, že by sme sa ešte mali dočkať výraznejšej dramatizácie. Švédi držia súpera ďaleko od svojej bránky a nedovoľujú mu tak strieľať.

41:37 min

Zaujímavou strelou sa teraz prezentoval Nyquist. Na prvý pohľad mohlo ísť o nenápadný pokus, avšak Karnauchov ho musel svojou lapačkou vytesniť len na zadný mantinel.

40:57 min

Švédi nedali svojmu súperovi dýchať ani za stavu 4:0 v ich prospech. Práve naopak, aj naďalej sa aktívne tlačia do zaončení, a tak sa ich vedenie ešte možno navýši.

40:10 min

Začala sa tretia tretina zápasu. Už teraz je v podstate jasné, že pôjde zároveň aj o poslednú časť dnešného stretnutia.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Máme za sebou už 40 minút hry. Śvédi nadviazali na dva góly z prvej tretiny rovnakým počtom gólov aj v tretine druhej. Tri korunky tak vedú 4:0 a tento zápas tak s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrajú.

Pomer striel po 2. tretine: 20:18

Tretia tretina sa začne približne o 22:00.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:05 min

Medzičasom sa zapojil do hry aj piaty hráč Švédska. Sily na ľadovej ploche sa nám tak v záverečnej minúte druhej tretiny vyrovnali.

38:30 min

Prebieha záverečných 90 sekúnd prostrednej časti riadnej hracej doby.

37:38 min

Falkovskij prihrával z rohu klziska do kruhu, puk sa mu ale vrátil. Následne to už nevyriešil bieloruský reprezentant vôbec dobre a nechal sa pripraviť o možnosť hrať v pásme.

37:00 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Hampus Lindholm – 2 min., držanie).

36:37 min

Potvrdiť sa to snažilo aj v tomto momente, avšak osobný súboj v rohu klziska zvládol lepšie hráč Švédska. Tri korunky sa tak mohli presunúť pred Karnauchova, avšak výraznejšie mu nepohrozili.

35:46 min

Švédi naďalej tlačia na svojho súpera a so štyrmi gólmi sa uspokojiť nechcú. Zbrane ale rozhodne neskladá ani Bielorusko, ktoré ukázalo v zápase už viacero svetlých momentov.

35:01 min

Nasleduje komerčná prestávka.

33:45 min

Zmena v bránke Bieloruska: Ivan Kulbakov na dnes skončil. Jeho miesto medzi tromi žrďami tak zaujme Michail Karnauchov.

33:45 min

Švédsko dalo gól!
Nuž, zdá sa, že Bielorusom dnes skutočne nie je súsdené skórovať. Z gólu sa totiž netešili po enormnom tlaku, navyše, inkasujú po štvrtýkrát. Tentokrát sa o to postaral RICKARD RAKELL, ktorý sa vrátil z trestnej lavice.

32:46 min

Platt sa na strelu neodvážil, Gavrus áno – a to hneď dvakrát. V oboch prípadoch letel puk od modrej čiary a v oboch prípadoch narobil Hellbergovi nemalé problémy.

31:39 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Rickard Rakell – 2 min., krosček).

31:09 min

Švédi vedú aj v pomere striel na bránku. Tri korunky ohrozili Kulbakova celkovo 16-krát, na Hellberga smerovalo dovedna jedenásť pukov.

30:20 min

Švédi si so svojím súperom robia čo chcú – a to ako na ľade, tak i v hľadisku. Medzičasom sa už Kempe vrátil na ľadovú plochu. BIelorusi nevymysleli počas tejto presilovky nič.

29:43 min

Celá situácia sa zopakovala aj v tejto chvíli. Bielorusku zatiaľ presilová hra príliš nevychádza.

29:20 min

Bielorusi sa najslôr vyhli hraničnej ofsajdovej pozícii, následne sa už ale k puku nedostali. Naopak, Švédi mohli pokojne kombinovať v pásme svojho súpera.

28:26 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Adrian Kempe – 2 min., hákovanie).

28:25 min

Po viacerých osobných súbojoch v strednom pásme sa k puku dostali Bielorusi. Tí to okamžite využili na prechod stredným pásmom až do toho útočného. Boli ale faulovaní.

27:31 min

Nasleduje komerčná prestávka.

27:31 min

Z hranice pravého kruhu na vhadzovanie teraz strieľal Razvadovskij. Ten mal ale puk ďaleko od tela, preto volil strelu švihom. Hellberg ju čakal a puk podržal vo svojej lapačke.

26:47 min

Bielorusi prepli na vyššie otáčky. Dohrávanie osobných súbojov a aktívne korčuľovanie, to sú presne aspekty, ktoré tento zápas ešte zatraktívnia.

25:55 min

Obrovská šanca BIeloruska, azda najväčšia v tomto zápase. Puk sa teraz od mantinela poriadne poodrážal, a tak sa k nemu dostal Drozd. Ten zakončoval v páde, napriek tomu ale musel Hellberg zakročiť.

25:09 min

Toto bolo veľmi nebezpečné! Strela od modrej prepadla cez Kulbakova a my sme len čakali, kam dopadne. Našťastie pre Bielorusov až k zadnému mantinelu.

23:49 min

Švédsko dalo gól!
Švédsko dalo gól!
Ďalší krásny gól švédskeho výberu. Ideálny puk teraz prepadol na hokejku Janmarka. MATTIAS JANMARK to vymyslel fantasticky a strelou do protipohybu nedal Kulbakovi šancu na zákrok. Asistencie: Rickard Rakell, Mika Zibanejad.

23:30 min

Lindholm posúval puk na pravú stranu s úmyslom rozhýbať mierne statické útočné rady Švédska. Nepodarilo sa mu to, Bielorusi sú v plnom počte.

22:40 min

Švédi naďalel tlačili na svojho súpera, už to ale bolo bez presvedčivejšej strely. Aj z tohto dôvodu sa Bielorusko dokázalo oslobodiť.

21:55 min

obrovská šanca pre Zibanejada, zatiaľ najaktívnejšieho hráča druhej tretiny. Ten strieľal z ideálnej palebnej pozície, spomedzi kruhov, ale puk napálil len do mantinela.

21:21 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jegor Šarangovič – 2 min., hákovanie).

21:06 min

Zibanejad našiel tentokrát Backlunda, ktorý po ľavom krídle vyštartoval pred Kulbakova. Skúsil aj zakončiť, avšak jeho strela nemala rozhodne gólové parametre.

20:20 min

Mika Zibanejad prehral buly, ako prvý celok tak mohlo útočiť Bielorusko. Tomu sa ale len podarilo nahodiť puk na zadný mantinel, kde ho Švédi bez väčších problémov dokorčuľovali.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina stretnutia Švédska a Bieloruska, v ktorom jasne dominovali tri korunky. Tie to napoon potvrdili aj dvomi gólmi, a tak Švédsko po 20 minútach hry vedie pomerom 2:0.

Pomer striel po 1. tretine: 8:6

Druhá tretina sa začne približne o 21:08.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:36 min

Ešte jedna šanca Everberga. Všemožne sa teraz Švédi snažili ten puk pretlačiť pred bránkovisko, nepodarilo sa im to. Ivanovi Kulbakovi padol zo srdca nepochybne obrovský kameň.

19:17 min

Gavrusovi puk prepadol na zakázané uvoľnenie. Jeho spoluhráči sa mu rozhodne nepoďakujú, Gavrus dal totiž Švédsku jednu z posledných šancí skórovať počas prvej tretiny.

18:50 min

Prebieha záverečných 70 sekúnd prvej tretiny. Švédsko ju už bude chcieť dohrať bez inkasovaného gólu.

18:27 min

Adam Larsson sa postaral o jeden z najkrajších momentov prvej tretiny. V páde dokázal trafiť puk ideálne a ohrozil tak Kulbakova, ktorý su na svoje konto pripísal náročný zákrok.

17:51 min

Kitarov prihrával v páde, preto presnejšie nenamieril. Píska sa zakázané uvoľnenie Bieloruska.

17:40 min

Klingberg cchel posunúť puk Rakellovi, avšak trafil mu len priamo do korčule. Od nej s už puk odrazil do stredného pásma, a tak sa muselo Švédsko spred Kulbakova pobrať preč.

16:57 min

Bielorusi trávili čas v pásme svojho súpera. Nanešťastie pre nich ale len pri zadnom mantineli, odkiaľ padajú góly skutočne len sporadicky. Niet pritom pochýb o tom, že by nejaký Bielorusko streliť chcelo.

16:15 min

Švédsko hrá medzičasom s piatimi korčuliarmi.

15:20 min

Gavrus zaviezol puk do útočného pásma, kde aj sám zakončil. Skúsil to strelou príklepom z pravej strany, ktorú musel Hellberg spoľahlivo podržať vo svojej lapačke.

14:45 min

Bielorusko síce raz zakončilo, následne sa už ale k puku nedostalo. Malo ale šťastie, jeden zo Švédov chcel pokračovať na Kulbakova, hlavný arbiter ho však zastavil.

14:04 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Mattias Janmark – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

13:44 min

Artur Gsvrus naháňal puk popri ľavom mantineli. Svooju čepeľou ho napokon predsa len posunul, avšak nanešťastie pre neho len priamo súperom zo Švédska.

12:40 min

Šarangovič sa teraz nechal nachytať na hruškách a dal sa oklamať jednoduchou kľučkou. Našťastie pre Bielorusko sa ale švédsky útočník pošmykol.

11:40 min

Zakončoval Zibanejad, jeho rana teraz len zadunela na zadnom mantineli. Bielorusi mali opäť šťastie, mohli totiž prehrávať už o tri góly.

10:51 min

Pavlovič, kapitán Bieloruska, sa snažil puk popri mantineli dostať do stredného pásma, čo sa mu nepodarilo. Švédi tak pokračovali vo svojej útočnej akcii. Našťastie pre hostí to nebolo nič vážne.

10:09 min

Diváci sa bavia aj počas reklamnej prestávky. Na interaktívnej kocke sa zjavilo srdce so švédskymi fanúšikmi, čo spustilo obrovský potlesk.

09:45 min

Švédsko dalo gól!
Výber Švédska sa dostáva do prevádzkovej teploty. Výborne to zahrala prvá formácia, z ktorej práce ťažil GUSTAV NYQUIST. Ten zakončoval prakticky do prázdnej bránky. Asistencie: John Klingberg, Hampus Lindholm.

09:17 min

Švédsko dalo gól!
To, čo bolo otázkou času, sa stáva realitou. Švédsko skóruje a Royal Arena sa otriasa v základoch. Fantastická práca LIASA ANDERSSONA, ktorý prekorčuľoval pred Kulbakova a prekonal ho parádnym spôsobom. Asistencie: Adrian Kempe, Dennis Everberg.

08:20 min

Ešte väčšia šanca prišla o niekoľko sekúnd neskôr. Tentokrát zapracoval výborne Rickard Rakell. Puk si stiahol na forhend, obkorčuľoval žrď a zakončil. Kulbakov si pripísal mimoriadne dôležitý zákrok.

07:56 min

Obrovská šanca Švédska. Jeho hráči to teraz chceli vyšperkovať do dokonalosti, ale trochu sa prerátali. Vo veľkej šanci pohorel pravdepdoobne Lindholm.

07:38 min

Adam Larsson pracoval pri mantineli svojou hokejkou. Puk sa snažil súperovi vypichnúť, ale to sa mu napokon nepodarilo. Priestor na kombináciu tak dostane Bielorusko.

06:35 min

Nasleduje komerčná prestávka.

06:35 min

Zibanejad ešte následne naštartoval útočné motory Švédska. Zhasli však príliš skoro, puk sa ani nestihol dostať od mantinelu do výhodnejšej palebnej pozície.

05:48 min

Zápas má náboj už od svojho začiatku. Oba tímy majú o čo hrať, čo chcel potvrdiť aj Zibanejad. Nechal sa ale zbytočne vytlačiť k zadnému mantinelu.

04:50 min

Krásne momenty na oboch stranách. Švédi najskôr nevyužili dokonalú krížnu prihrávku, Bielorusi následne mohli otvoriť skóre. V obrovskej šanci ale pohoreli na Hellbergovi.

04:01 min

Kulbakov sa mohol sám dostať do veľkých problémov. Za bránkou chcel rozohrať na Denisova, avšak úplne sa mu to nedarilo. Našťastie pre Bielorusov tu nestál nik zo Švédov.

03:10 min

Skvelá práca Rakella. Ten prebral pred bránkoviskom puk, potiahol si ho na vnútorný oblúk a zakončil. Bola z toho slušná strela švihom, ktorú musel Kulbakov podržať.

02:30 min

Tre kronor sa teraz snažili dostať do pásma za každú cenu – aj za cenu postavenia mimo hry. Tento fakt pritom neunikol postranným arbitrom, a tak je hra prerušená.

01:57 min

Denisov nedokázal zastaviť Švédov, ktorí sa v pásme tlačili za pukom. Dokázal ich ale vytesniť k mantinelu, čím im prakticky znemožnil zakončiť.

01:16 min

Paradoxne, ako prví útočili Bielorusi. Na modrej čiare si teraz puk pýtal Kovyršin, ktorý sa už pripravoval na streľbu. Chcelo to len lepšiu prihrávku.

00:26 min

Okamžite po buly sa k puku dostali Švédi. Tí sa ale stiahli do vlastnej defenzívy, odkiaľ sa pokúsia založiť prvú útočnú akciu zápasu.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Švédski fanúšikovia rozpútali v kodanskej Royal Arene doslova peklo. Niet pochýb o tom, že dnes budú šiestym hráčom troch koruniek na ľadovej ploche.

Úvodné zostavy:

Švédsko: Hellberg (Nilsson) – Lindholm, Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Gustafsson, Wikstrand – Zibanejad, Rakell, Janmark – Pettersson, Nyquist, Backlund – Paajarvi, de la Rose, J. Larsson – Andersson, Everberg, Kempe

Bielorusko: Kulbakov (Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Korobov (A), Falkovskij, Vorobej, Denisov, Ďukov, Ustinenko – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Platt, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Demkov, Kitarov (A) – Razvadovskij, Materuchin, Suško

Rozhodca: Kaukokari (FIN), Wehrli (SWI) – Lhotský (CZE), McCrank (CAN).

Vážení športoví priatelia, pozdravujem vás priamo z dánskej Kodane, z dejiska 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji mužov. V tomto prenose vám priblížime druhý zápas skupiny A, v ktorom si sily zmerajú Švédsko a Bielorusko.


Švédsko vstúpi do stretnutia z pozície favorita. Úradujúci majster sveta má opäť tie najvyššie ciele, ktoré sa pokúsi potvrdiť dobrými výsledkami v základnej skupine a vybojovaním si čo najlepšej postupovej pozície. Pomôcť sa im v tom bude snažiť až 16 hokejistov z NHL.

Tri korunky nenechali v aprílovej príprave nič na náhodu a odohrali až desať zápasov. Sedem z nich potvrdilo dobrú formu severského štátu, avšak v troch prípadoch Švédi zakopli. Zverenci trénera Rikarda Grönborga postupne zakopli s Českom a dvakrát prehrali aj s Fínskom.

Švédsko v príprave na majstrovstvá sveta:

Švédsko – Slovensko 6:3
Švédsko – Slovensko 7:1
Dánsko – Švédsko 1:4
Dánsko – Švédsko 1:5
Rusko – Švédsko 1:2
Česko – Švédsko 3:1
Švédsko – Fínsko 3:7
Česko – Švédsko 1:3
Švédsko – Rusko 3:1
Švédsko – Fínsko 1:3

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)

Obrancovia: Oliver Ekman-Larsson (Arizona Coyotes, NHL), John Klingberg (Dallas Stars, NHL), Adam Larsson (Edmonton Oilers, NHL), Hampus Lindholm (Anaheim Ducks, NHL), Erik Gustafsson (Chicago Blackhawks, NHL), Mikael Wikstrand (Färjestad, SHL), Lawrenc Pilut (HV71 Jönköping, SHL), Adam Almqvist (Frölunda Indians, SHL)

Útočníci: Mika Zibanejad, Lias Andersson (obaja New York Rangers, NHL), Rikard Rakell (Anaheim Ducks, NHL), Magnus Pääjärvi (Ottawa Senators, NHL), Johan Larsson (Buffalo Sabres, NHL), Jacob de la Rose (Montreal Canadiens, NHL), Mikael Backlund (Calgary Flames, NHL), Gustav Nyquist (Detroit Red Wings, NHL), Mattias Janmark (Dallas Stars, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles Kings, NHL), Dennis Everberg (Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, NLA), John Norman (Jokerit Helsinki, KHL), Elias Pettersson (Växjö, SHL)


Bielorusko je síce v zápase outsiderom, avšak odpísať ho vopred rozhodne nemožno. Napokon, Bielorusi môžu byť prekvapením A-skupiny. Zverenci trénera Dave Lewisa sa to snažili dokázať aj v aprílovej príprave na majstrovstvá sveta, aj keď im to nevyšlo podľa predstáv.

Bielorusi totiž odohrali celkovo osem zápasov, z ktorých šesť prehrali. Jedným dychom však musíme dodať, že boli vyrovnaným súperom Fínom i Švajčiarom, čo nie je rozhodne zlá vizitka.

Bielorusko v príprave na majstrovstvá sveta:

Fínsko – Bielorusko 2:3 pp
Fínsko – Bielorusko 4:3 pp
Švajčiarsko – Bielorusko 3:2
Švajčiarsko – Bielorusko 2:1
Bielorusko – Dánsko 1:2
Bielorusko – Dánsko 0:2
Bielorusko – Nórsko 1:2
Bielorusko – Nórsko 3:2 pp

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia