Fíni opäť prepli na vyššie obrátky: V bitke o prvé miesto potupili Ameriku!

Hokejisti Fínska zvíťazili v zápase B-skupiny MS v Dánsku nad USA 6:2 a do štvrťfinále postúpili z najvýhodnejšej pozície. V priamom súboji o prvenstvo v herninskej časti turnaja triumfovali aj vďaka hetriku Sebastiana Aha. Američania sú s jedinou prehrou na 2. mieste B-skupiny.

Začiatok online prenosu:
15. 05. 2018, 12:15

FIN 6 : 2 USA

2:0, 1:0, 3:2
Jyske Bank Boxen, Herning

Štatistiky:

Góly a asistencie: 11. Aho (Savinainen), 18. Aho (Nutivaara), 38. Rantanen (Nutivaara, Mikael Granlund), 48. Anttila (Manninen), 54. Kapanen (Tolvanen, Savinainen), 57. Aho (Kivistö) – 52. P. Kane (McAvoy), 55. D. Ryan (P. Kane, Kreider). Rozhodca: Iverson, Sjoqvist – Lhotský, Malmqvist.

Súpiska FIN:

Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen, Mikael Granlund, Tolvanen – T. Teräväinen, Aho, Savinainen – Kapanen, Manninen, Jormakka – Palola, Anttila, Pesonen – Mäenalanen.

Súpiska USA:

Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy, Butcher, McAvoy, Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, Bonino, P. Kane – Lee, D. Larkin, J. Gaudreau – Kreider, White, DeBrincat – Gibbons, D. Ryan, Coleman.

Obnoviť

Tak Fínsko napokon v tretej tretine strelilo ešte tri góly, Američania sa presadili dvakrát, no nedokázali už zastaviť rozbehnutých Fínov, ktorý predviedli v tomto zápase špičkový výkon okorenený hetrikom Sebastiana Aha. Fíni sa tak stávajú víťazmi skupiny B a vo štvrťfinále sa stretnú so Švajčiarskom, ktoré v paralelnom zápase zdolalo Francúzsko.

Ďakujeme za pozornosť, aj napriek menším technickým komplikáciám na začiatku tretej tretiny a na jej konci.

Koniec zápasu.

59:11 min

Ďalšia fínska presilovka v závere. Neal Pionk dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

58:26 min

Marko Anttila si ešte vytvoril šancu a chcel ešte pridať siedmy gól, no Kinkaid si bránku úspešne postrážil.

57:13 min

Američania si už deifinitívne komplikujú svoje šance. Blake Coleman dostáva dve minúty za nedovolené bránenie brankárovi.

56:45 min

Fínsko dalo gól!
Tak Fíni napokon po americkej nevyužitej šanci šli do protiútoku a presadil sa SEBASTIAN AHO, ktorý dovŕšil svoj hetrik.
Asistencia: Tommi Kivisto.

54:44 min

USA dalo gól!
Američania však rýchlo znížili. Kreider pekne nastreľoval od modrej čiary, Kane jeho strelu tečoval na Säteriho, ktorý vyrazil, no následný taký bejzbalový úder od DEREKA RYANA spred bránky už nemal šancu.
Asistencie: Patrick Kane, Chris Kreider.

53:57 min

Fínsko dalo gól!
Suomi napokon presilovku využívajú! Strelu z ľavej strany ešte dokázal Kinkaid vyraziť, následne dobre pracoval pred bránkou Savinainen, ktorý dobiedzal do Kinkaida, ale napokon sa rozhodol pre prihrávku KASPERIMU KAPANENOVI, ktorý ju zužitkoval a skóroval!
Asistencie: Eeli Tolvanen, Veli-Matti Savinainen.

53:14 min

Nutivaara nabil na pravý kruh Eelimu Tolvanenovi, ktorého delovku však Kinkaid dokázal vytesniť. Američania však ešte musia prežiť nejaké sekundy v oslabení.

52:41 min

Teräväinenova prihrávka sa nepríjemne odrazila od Murphyho korčule, puk si stečoval na Kinkaida a ešte bol na dorážku pripravený Rantanen. Američania to ustáli.

52:19 min

Američania získali puk v obrannom pásme a dokonca sa im podarilo vyraziť dopredu. Colin White však úspešne nedokončil akciu po prihrávke Bonina.

52:06 min

Dylan Larkin to teraz rozhodne neurobil rozumne. Dostáva dve minúty za podrazenie a Suomi majú šancu prinavrátiť štvorgólové vedenie.

51:53 min

Nastrelením na bránku to teraz skúšal aj Neal Pionk, no jeho pokus si Säteri postrážil. Následne uvidíme vylúčenie amerického tímu.

51:33 min

USA dalo gól!
Tak napokon ešte iskierka americkej nádeje nezhasína. Američania vyhrali buly, PATRICK KANE si pekne počkal za pravým kruhom, Lee zaclonil Säterimu, a Kane perfektnou strelou trafil k protiľahlej žrdi. Tréner Fínska Marjamakki ešte skúšal challenge, no ani jemu sa to nepodarilo, nedovolené bránie Leea tam nebolo.
Asistencia: Charlie McAvoy.

51:24 min

Zámorský tím si napokon vytvoril veľkú šancu. Výbornú prihrávku z rohu klziska na os ihriska medzi kruhy si spracoval Nick Bonino, ktorý šiel sám na Säteriho, no počas bekhendovej kľučky mu puk ušiel, a to si už fínsky gólman postrážil.

50:52 min

Opäť ďalší výborný začiatok Fínov vo vlastnom oslabení. Američania neuspeli v súbojoch v rohu klziska a popri mantineloch a následne sa podarilo Suomi vystreliť puk preč.

50:00 min

Američania si ešte presilovku predĺžia. Miika Koivisto dostáva dve minúty za podrazenie.

49:43 min

Kane nabil po modrej čiare McAvoyovi, ktorého delovku si Säteri ustrážil svojimi betónmi. Presilovka sa nezadržateľne blíži k záveru.

49:06 min

Fíni vynikajúco bránia svoje oslabenie a opäť vytlačili hráčov Spojených štátov z ich útočného pásma.

48:10 min

Kapanen šikovne obral o puk amerického obrancu a namieril si to do útočnej tretiny. Tam z otočky hľadal Teräväinena, no už to bolo neúspešné.

47:55 min

Teraz si však presilovku zahrajú Američania a môžu ešte zdramatizovať duel. Mikko Rantanen nedovolene bránil Kinkaidovi a odsedí si dve minúty.

47:42 min

Rozhodnutie zostáva, challenge trénerovi Blashillovi nevyšiel. Po štvrtom góle Fínska je už asi pravdepodobne rozhodnuté o víťazovi skupiny.

47:42 min

Fínsko dalo gól!
Fíni dávajú štvrtý gól a pravdepodobne už pečatia svoje víťazstvo! Fínsky obor zo štvrtej formácie MARKO ANTTILA si počkal na pohyb Manninena, ktorý bekhendom vystrelil, Kinkaid si postrážil strelu betónom, no následne MARKO ANTTILA z dorážky premenil šancu. Tréner USA Jeff Blashill sa ešte pokúšal o challenge na nedovolené bránenie brankára, no z opakovaných záberov sme mali možnosť vidieť, že to žiadne nedovolené bránenie nebolo.
Asistencia: Sakari Manninen.

47:07 min

Nutivaarovi ušla prihrávka z hokejky Kapanena do stredného pásma. Následne to Fíni rýchlo otočili, práve Kapanen smeroval priamo na bránku, no prestrelil.

46:29 min

Kapanen nabil na modrú čiaru Tolvanenovi, ktorý sa rozhodol pre strelu z prvej, ale napokon puk letel tesne vedľa. Suomi ešte udržali útočné pásmo.

45:52 min

Strelu od modrej čiary sa podarilo tečovať Savinainenovi, no Kinkaid si dal pozor a nedovolil preniknúť štvrtému puku do svojej siete.

45:16 min

Fínsko si zahrá presilovku. Tím Spojených štátov dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

45:04 min

Kasperi Kapanen si toho dovolil dosť, v obrannom pásme sa kľučkou zbavil Kanea a následne posunul späť na obrancov.

44:36 min

Veľmi chybne rozohrával Honka, jeho prihrávku na modrej čiare zachytil Connor Murphy, ktorý okamžite nahadzoval, no len nepresne.

44:19 min

Gaudreau si prevzal prihrávku na pravom kruhu. Následne chcel zrejme nahadzovať na bránku, no strela bola zblokovaná a puk vyletel na ochrannú sieť.

43:42 min

Brankár Säteri už teraz musel reagovať na strelu Willa Butchera z modrej čiary, použil svoje betóny a strelu vytesnil.

43:20 min

White nakorčuľoval po pravom krídle. Pred bránku mu korčuľoval Kreider, ktorý sa napokon snažil dorážať Whiteovu strelu, no Säteri bol úspešný.

42:49 min

Gibbons však zrejme bude pokračovať v hre, pretože ostáva na striedačke svojho tímu.

42:20 min

Ospravedlňujeme sa za malý výpadok na začiatku tretej tretiny kvôli technickým problémom. Teraz bola hra prerušená, Brian Gibbons v plnej rýchlosti narazil do mantinelu a pravdepodobne si to odnesie jeho rameno. Dúfajme, že bude v poriadku.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:22 min

Aho síce zasiahol puk pri mantineli, ale Teräväinen ho už nedokázal opätovne získať pre fínske hokejky.

38:49 min

Gibbons si prevzal prihrávku v rýchlosti na pravej strane, strieľal spoza Honku, ale napokon nemieril presne.

37:51 min

Fínsko dalo gól!
Fíni zvyšujú už na rozdiel triedy a po Kanade môžu získať skalp aj druhého zámorského tímu! Granlund vyhral vhadzovanie dozadu na Heiskanena, ktorý nahodil na bránku, pred ktorou bol dobre postavevný MIKKO RANTANEN a ten pohodlnou dorážkou bekhendom skóroval!
Asistencie: Markus Nutivaara, Mikael Granlund.

37:47 min

Na konci 38. minúty stretnutia sa bude vhadzovať pred brankárom Kinkaidom, keďže jeho spoluhráči sa previnili zakázaným uvoľnením.

37:18 min

Heiskanenovi sa podarilo udržať pásmo, následne si to namieril pred bránku a mal tam na výber dokonca až trojicu hráčov. Rozhodol sa však zakončiť sám bekhendom a Kinkaid si pripísal úspešný zákrok.

36:30 min

Jormakka hral aj tvrdo do tela v strednom pásme a nedovolil Leeovi pokračovať v jeho individuálnom prieniku.

35:52 min

Strelou z pravej strany to skúšal Alex Debrincat, jeho pokus však napokon mieril vedľa bránky. Američania potom ešte získali pásmo.

35:19 min

Američania zvádzali súboje s Fínmi pri zadnom mantineli. Patrick Kane bol v kombinácii s Boninom, Kaneova prihrávka pred bránu napokon skončila pod Säteriho lapačkou.

34:34 min

Rantanen si postrážil puk pri mantineli a následne perfektnou prihrávkou medzi kruhy dokázal nájsť Villeho Pokku, ktorý však delovkou z prvej prepálil bránu.

34:08 min

Gaudreau úspešne forčekoval fínskeho obrancu, podarilo sa mu získať puk a iba jemnou bekhendovou strelou vyskúšal Säteriho.

33:52 min

Keith Kinkaid si teraz nebol istý, či zachytil puk do výstroje po strele Mikka Rantanena. Napokon však bola hra prerušená a našiel puk pod svojimi betónmi.

33:14 min

Američanom sa momentálne darí zavierať Fínov v ich obrannom pásme, no zatiaľ je Säteri bez práce. Zámorskí hokejisti si posúvajú puky iba po rohoch, Suomi úspešne bránia predbránkový priestor.

32:25 min

Američania iba poľahky rozohrávali zo stredného pásma a obranca Honka iba poslal puk z obrannej tretiny opäť von z obranného pásma.

31:20 min

Kane hádzal puk pred bránku Atkinsonovi, ktorý sa pokúšal ihneď dorážať, no nedobre trafil túto prihrávku.

30:52 min

Larkin nahodil puk do útočného pásma a vyzval do akcie Gaudreaua, Američania sa však napokon do príležitosti nedostali.

30:04 min

Fíni vytvorili tlak na americkú bránku, Kinkaid nemal puk pod kontrolou po Heiskanenovej strele, následne si to ešte Suomi rozohrali na modrú, pálil Tolvanen a Kinkaid musel byť opäť pozorný.

29:28 min

Mäenalanen ešte stihol krížnou prihrávkou odovzdať puk Granlundovi, ktorý už naskočil zo striedačky. Štvrtá formácia fínska už šla nutne striedať po vyčerpávajúcom striedaní.

28:08 min

Kasperi Kapanen sa pokúšal individuálne presadiť proti trojici Američanov. Neala Pionka si ešte mierne obhodil, ale potom už v ťahu na bránku nepokračoval.

26:43 min

Aho ešte napádal McAvoya, ktorý musel korčuľovať za pukom do obranného pásma. Američania postupne gradujú svoj výkon a pýtajú si svoju šance na zníženie.

25:52 min

Dylan Larkin vybojoval puk na ľavom kruhu a mal už pred sebou voľný priestor, tak vystrelil. Myslím, že teraz zazvonila aj bočná konštrukcia.

25:17 min

Coleman prenechal puk na modrú čiaru McAvoyovi, ktorý okamžite nastreľoval, no počas svojej strely zlomil hokejku a musel odkorčuľovať na striedačku.

24:24 min

Mäenalanen priťukol puk Pesonenovi, ktorý ešte prihrávkou hľadal pred bránou Antiilu, no napokon tento pas už neprešiel a Kinkaid si mohol vydýchnuť.

23:35 min

Do útočného pásma sa po ľavej strane natlačil Pokka, no napokon v hre Fíni pokračovať nemôžu, pretože rozhodcovia avizovali ofsajd.

22:28 min

Američania pokračujú v tlaku na bránku. Gibbons obkorčuľoval bránku a hľadal prihrávkou Colemana, ktorý ešte narobil problémy Säterimu, no Fíni sa ubránili.

22:04 min

Butcher posunul puk na vrchol pravého kruhu Johnnymu Gaudreauovi, ktorý to nahadzoval okamžite na bránku, no Säteriho neprekvapil. Americká početná prevaha je už na konci.

21:08 min

Kane sa rozbehol dopredu popri ľavom mantineli, no schytal poriadny hit od obrancu Juusa Riikolu, ktorý ho odzbrojil. Fínom sa následne podarilo vyhodiť puk.

20:36 min

Dobrú defenzívnu prácu po Kaneovej strele, po ktorej sa puk odrazil pred bránku, odviedol Kivistö, ktorý zablokoval hokejku Leeovi.

20:14 min

Američania začínajú druhú tretinu s početnou prevahou. Už sa im podarilo nasťahovať sa do pásma. Patrick Kane pri puku ako tvorca hry.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Úvodná časť priniesla veľmi rýchly hokej, ktorý bol vyrovnaný, no do vedenia sa dostali Fíni. Dvakrát skóroval Sebastian Aho po netradičných situáciách.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:58 min

Eeli Tolvanen hral trošku až veľmi aktívne pred bránkou a nedovolenou hrou vysokou hokejkou atakoval Kinkaida a dostáva dve minúty.

19:22 min

Murphy nahadzoval po mantineli pre Patricka Kanea, ktorý však nedokázal opätovne vybojovať puk v súboji za bránkou.

18:42 min

Ryan s Colemanom sa snažili niečo vymyslieť z okolia bránky, no Fíni si postrážili svoj predbránkový priestor.

18:01 min

Cam Atkinson to teraz skúšal z ľavej strany, natlačil sa celkom blízko pred bránku, Säteri si však postrážil bránku a zachytil puk vo výstroji.

17:15 min

Fínsko dalo gól!
Fíni zvyšujú svoj náskok a opäť trošku po nečakanej situácii. Po vhadzovaní získal puk Nutivaara, ktorý ho nahodil o mantinel. Kinkaid sa presunul k opačnej žrdi, no puk sa zaujímavo odrazil priamo pred bránku, odkiaľ SEBASTIAN AHO prekonal nič netušiaceho Kinkaida, ktorý sa pozeral úplne inde!
Asistencia: Markus Nutivaara.

16:59 min

Granlund z rohu klziska šikovne nahadzoval na Kinkaida, puk sa odrazil pred Rantanena, no Martinez dobre zablokoval tento pokus o dorážku.

16:07 min

Anttila využil svoje fyzické predpoklady, najmä svoju výškovú predispozíciu. Natlačil sa popri pravom mantineli, nahadzoval pred bránku, kde mal Pesonena, no jeho zakončenie z prvej nebolo presné.

15:49 min

Kreiderovi sa podarilo síce vypichnúť rozohrávku Riikolovi, no napokon už vnikol do pásma neskoro a bolo z toho postavenie mimo hry.

15:01 min

Američania sa ubránili početnej výhode Fínov. V závere chcel ešte útočné pásmo zachrániť obranca Pokka, no hral už zo strednej tretiny a hra je prerušená.

14:17 min

Aho mierne zaváhal v krížnej prihrávke na Granlunda. Hokejkou totižto dobre pracoval Derek Ryan, ktorý vypichol puk a vyhodil cez všetky čiary.

13:44 min

Ďalšou strelou skúšal prekvapiť Kinkaida Rantanen. Savinainen opäť bol dobre postavený v predbránkovom priestore, kde clonil americkému gólmanovi, ale Kinkaid si postrážil svoju svätyňu.

13:23 min

Puk sa od zadného mantinelu odrazil pred bránku, kde bol nachystaný Savinainen, no z prvej napálil iba do rýchlych Kinkaidových betónov.

12:55 min

Presilovku si zahrajú aj fínski hráči. Cam Atkinson dostáva dve minúty za podrazenie.

12:43 min

Anders Lee iba jednoducho nastrelil puk do pásma a Američania posielajú do hry čerstvé sily.

12:12 min

Keith Kinkaid je v poriadku a schopný pokračovať v hre. Už akciu rozbehol po pravom krídle Gaudreau a Säteri túto prihrávku jemne lízol hokejkou.

11:47 min

V strednom pásme vybojoval puk Mikko Rantanen, ktorý sa presunul k ľavému kruhu a odtiaľ atakoval Kinkaida. Pred bránku korčuľoval aj Granlund, no už sa k dorážke nedostal. Kinkaid strelu dostal nepríjemne do krku do nechráneného miesta.

11:38 min

Fínska rozohrávka nebola veľmi presvedčivá, puk letel cez celé klzisko a následne sa pískalo zakázané uvoľnenie. Po reklamnom brejku sa hra presunie pred Säteriho.

10:55 min

Američania sa ihneď pokúšajú o odpoveď. Hughes nabil medzi kruhy Ryanovi Derekovi, ktorého prudká strela letela na Säteriho betóny.

10:17 min

Fínsko dalo gól!
Fíni si po dlhšom čase vypracovali príležitosť a aj ju premenili! Najprv Fíni nepremenili jednu šancu, potom sa puk odrazil k Nutivaarovi, ktorý posunul za úroveň bránkovej čiary SEBASTIANOVI AHOVI a ten šikovným nahodením prekvapil Kinkaida!
Asistencia: Veli-Matti Savinainen.

09:14 min

Säteri musel opäť hasiť nebezpečenstvo. Johnny Gaudreau sa natlačil popri pravom mantineli až pred bránku. Fínsky brankár odolal aj tomuto pokusu.

08:54 min

Nepríjemnú strelu z hokejky Cama Atkinsona z pravého kruhu musel Harri Säteri vyraziť svojou vyrážačkou. Pred bránkou nik nebol na dorážku, a tak si mohli Fíni vydýchnuť.

08:39 min

Granlund v súboji s Boninom neuspel. Následne Boninovi prišiel na pomoc aj Martinez, ktorý vzal puk za bránku a rozohral.

07:53 min

Hughes nabil na modrú čiaru Willovi Butcherovi, ktorý okamžite pálil. Säterimu zakrýval výhľad Gaudreau, no napokon strela bola tečovaná mimo bránky. O chvíľu je už Koivisto pripravený naskočiť na ľad.

07:15 min

Po súbojoch v rohu klziska sa Fínom podarilo vybojovať puk a poslať ho aspoň do stredného pásma a nazbierať tak cenné sekundy.

06:32 min

Ďalšia delovka Kana spoza pravého kruhu bola mierne zblokovaná, Američania si však útočné pásmo aj po tejto strele udržia.

06:14 min

Kane z úrovne bránkovej čiary naservíroval puk pred bránku, kde bol Anders Lee, ktorý sa snažil doraziť puk po odraze od Säteriho betónu. Americký útočník bol dôrazný, no napokon neskóroval.

05:55 min

Prvá presilová hra v zápase. Zahrajú si ju Američania, Miika Koivisto dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

05:42 min

Fínski hráči mali teraz trošku pomalý pohyb cez stredné pásmo, Koivisto musel už iba nahadzovať dopredu a tam zachytili puk Američania.

04:38 min

Fínski hokejisti z druhej formácie boli opäť v dobrej kombinácii. Aho si dvakrát prihral s Teräväinenom, no až možno veľmi to prešpekulovali a napokon Kinkaida neohrozili.

04:16 min

Rantanen celkom šikovne hľadal žabkou naslepo Aha, ktorý sa už rozbiehal v strednom pásme. Puk mu napokon odskočil od korčule a nemohol v akcii pokračovať.

03:39 min

Gaudreau si nakorčuľoval po pravom krídle a snažil sa hľadať niekoho zo svojich spoluhráčov korčuľujúcich pred bránku. Priestor tam však bol prehustený.

03:19 min

Teraz aj príležitosť na opačnej strane. Ryan Derek naozaj výborne predvídal súboj pri mantineli, vybojoval puk a pred bránkou našiel Briana Gibbonsa, ktorého rýchlu strelu musel Säteri pokryť.

02:58 min

Mäenelanen šikovnou prihrávkou medzi kruhy našiel Janneho Pesonena, ktorý okamžite pálil, no Kinkaid bol znovu pozorný.

02:15 min

Ďalší americký útok zakladal Colin White, ktorý však neprestrčil prihrávku z ľavého kruhu. Fíni sa znovu dostali dopredu, ale strela od modrej čiary z hokejky Palolu Kinkaida neohrozila.

01:52 min

Rýchly pohyb po pravom krídle previedol Kasperi Kapanen, ktorý napokon vystrelil z kruhu. Gólman Kinkaid si dal pozor a úspešne zakročil.

01:14 min

Fíni sa už natlačili do útočného pásma. Aho od zadného mantinelu hľadal medzi kruhmi Nutivaaru, no prihrávku dobre zablokoval Bonino.

00:48 min

Fínski hokejisti sa zatiaľ do útočného pásma nedostali. Američania začali vysokým napádaním a robia trochu svojmu súperovi problémy s rozohrávkou.

00:09 min

Americkí hokejisti začali ihneď veľmi aktívne. Dylan Larkin si to namieril medzi kruhy a odtiaľ preveril gólmana Harriho Säteriho. Ten však zasahovať napokon nemusel, strela letela vedľa.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy už pomaličky nastupujú na ľadovú plochu. Fíni sa dnes predvedú v modrých dresoch, Američania v bielych.

Úvodné zostavy:

Fínsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen, Mikael Granlund, Tolvanen – T. Teräväinen, Aho, Savinainen – Kapanen, Manninen, Jormakka – Palola, Anttila, Pesonen – Mäenalanen.

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy, Butcher, McAvoy, Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, Bonino, P. Kane – Lee, D. Larkin, J. Gaudreau – Kreider, White, DeBrincat – Gibbons, D. Ryan, Coleman.

Rozhodca: Iverson, Sjoqvist – Lhotský, Malmqvist.

Prajem vám príjemné utorkové poludnie a vítam vás pri sledovaní posledného šlágra v skupine B, ktorý bude zároveň aj súbojom o celkové prvenstvo v tejto skupine. Fínsko o 12:15 nastúpi proti reprezentácii Spojených štátov amerických. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Fínsko
Fínski hokejisti sa zatiaľ na šampionáte predvádzajú v dobrom svetle najmä vďaka výborne pracujúcej ofenzíve. Fínsko do turnaja vstúpilo víťazstvom 8:1 nad nováčikom z Južnej Kórey, následne rovnakým výsledkom Suomi deštruovali aj Lotyšov a v treťom stretnutí si poradili takisto jednoznačnou výhrou 7:0 aj nad Nórskom. Fíni v štvrtom zápase nastúpili proti domácej dánskej reprezentácii, ktorá však predviedla veľmi oddaný a húževnatý výkon a Fínsko v zápase, do ktorého nastúpilo ako favorit, napokon podľahlo Dánsku 2:3. Následne sa Fíni predstavili v jednom zo šlágrov skupiny B proti Kanade, ktorú porazili nečakane bez menších problémov 1:5, ale zaváhali znovu predvčerom proti Nemecku, s ktorým prehrali 3:2 po predĺžení. Fínom teda zatiaľ s 13 bodmi a skóre 32:9 patrí 2. priečka v tabuľke, tri body za USA.

USA
Američania sú aj napriek obrovskej kvalite zatiaľ možno miernym prekvapením skupiny B, no zámorskí hokejisti zatiaľ predvádzajú výborné výkony a aktuálne im úplne oprávnene patrí líderská pozícia v skupine B so 16 bodmi a skóre 37:10. Práve o celkové víťazstvo v herningskej skupine sa pobijú s Fínmi. Američania v úvodnom stretnutí nastúpili proti svojmu zámorskému rivalovi z Kanady. V zápase prehrávali už 0:2, no napokon otočili výsledok na 3:2. V zápase sa však pokračovalo, po 60 minútach bolo nerozhodné skóre a v nájazdovom rozstrele boli úspešnejší hokejisti USA, ktorí napokon vyhrali 5:4. Američania mali následne pred sebou súperov papierovo menej kvalitnejších, s ktorými si v podstate poradili s prehľadom. Dánsko zdolali 0:4, Nemecko 3:0, menšie zaváhanie prišlo proti Lotyšsku, ktoré porazili až po predĺžení 3:2. Následne však nováčika z Kórey absolútne demolovali výsledkom 13:1 a takisto si pochutnali aj na Nóroch, ktorých zdolali 3:9 a zapísali si ďalšiu obrovskú výhru.

Posledný vzájomný zápas týchto dvoch kvalitných mužstiev sa odohral práve na minuloročnom šampionáte vo štvrťfinále. Vtedy Fíni zdolali Američanov 0:2 a postúpili do semifinále.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu tohto zaujímavého zápasu, pevne verím, že uvidíme výborný hokej a budete pri tom s nami. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia