Švédi sú stále bez prehry: Zabezpečili Čechom štvrťfinále a živia nádeje Slovenska

Hokejisti Švédska triumfovali v šiestom zápase kodanskej A-skupiny MS nad Švajčiarskom 5:3. V priebežnej tabuľke im patrí vedúca priečka, na konte majú 17 bodov a istotu štvrťfiníále, Švajčiari na štvrtom mieste nazbierali deväť bodov.

Švajčiari zohrajú najbližší zápas v utorok 15. mája o 12.15 h proti Francúzsku, Švédi nastúpia v rovnaký deň o 20.15 h proti Rusku.

Začiatok online prenosu:
13. 05. 2018, 20:15

SUI 3 : 5 SWE

0:2, 1:1, 2:2
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 39. Untersander (Corvi), 45. Diaz (Fiala, Andrighetto), 60. Kukan (Untersander) – 6. J. Klingberg (Zibanejad, Ekman-Larsson), 10. Hörnqvist (Janmark, Backlund), 22. Backlund (H. Lindholm), 53. A. Larsson (Backlund), 57. Pääjärvi (Backlund). Rozhodca: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – Otmakhov (RUS), Sormunen (FIN). Diváci: 12255.

Súpiska SUI:

Genoni (Berra) – Diaz (C), Müller, Fora, Kukan, Untersander, Frick, Josi (A) – Niederreiter, Meier, Corvi – Vermin, Andrighetto, Hofmann – S. Moser, Haas, Baltisberger – Schäppi, Rod, Scherwey (A) – Fiala.

Súpiska SWE:

A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Pettersson, Kempe – J. de La Rose, Jo. Larsson, Everberg – Pääjärvi, Hörnqvist, Arvidsson.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Švajčiarskom a Švédskom. Našťastie pre Slovensko zvíťazili tri korunky, ktoré súpera zdolali pomerom 5:3.

Koniec zápasu.

59:17 min

Švajčiarsko dalo gól!
Tak napokon predsa. Švajčiari pridávajú tretí gól, o čo sa postaral DEAN KUKAN. Asistencia: Ramon Untersander.

59:12 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Adam Larsson – 2 min., držanie).

59:12 min

Opäť smeroval Leonardo Genoni na švajčiarsku striedačku, tentokrát sa ale bude vylučovať na strane Švédska. Nepredpokladáme však, že sa ešte niečo podstatné udeje.

58:20 min

Prebiehajú záverečné dve minúty tretej tretiny.

57:30 min

Dnešný zápas sleduje priamo v Royal Arene 12 255. Do vypredania haly ostalo necelých 200 voľných miest.

56:42 min

Švédsko dalo gól!
Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté. Vylúčený Backlund sa už vrátil na ľadovú plochu, a okamžite založil švédsku útočnú akciu. Na jej konci skóroval do prázdnej bránky MAGNUS PÄÄJÄRVI. Asistencia: Mikael Backlund.

55:32 min

Zatiaľ sa im to ale využiť nepodarilo. Síce sa totiž v pásme držali, avšak zatiaľ sme lepší strelecký pokus nevideli.

54:25 min

Tak sa na to pozrime! Švajčiari to skúšajú hrou bez brankára, na ľade majú šiestich korčuliarov.

54:25 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Mikael Backlund – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:25 min

Pred švédskou bránkou teraz nebezpečne operoval jeden zo Švajčiarov. Nilsson mal už puk pod kontrolou, napriek tomu tam hráč stále dobiedzal. Patric Hörnqvist sa ho preto rozhodol priľahnúť.

53:47 min

Nasleduje komerčná prestávka.

52:59 min

Švédsko dalo gól!
Švédi pridávajú štvrtý gól. Od útočnej modrej čiary teraz priletela tvrdá strela v podan ADAMA LARSSONA. Genoni toho veľa nevidel, a tak musí puk vyťahovať zo svojej siete. Asistencia: Mikael Backlund.

52:29 min

Mirco Müller zachytil švédsku rozohrávku v strednom pásme. Nestál ale pevne na nohách, a tak on sám následne nedokázal kombinovať so svojimi spoluhráčmi.

50:41 min

Lukas Frick sa rozhodol vrátiť do obrannej tretiny a na malý moment tak hru upokojiť. Jeho spoluhráči využijú tento fakt na striedanie. Striedať budú aj Švédi.

49:48 min

Enzo Corvi napokon ani prihrávku dostať nemusel. Švajčiari sa totiž dostali k zakončeniu z ľavej strany, ktoré skončilo pod lapačkou Nilssona.

49:11 min

Zakázané uvoľnenie Švajčiarov. Tí tak nemôžu striedať.

48:25 min

Rickard Rakell si puk stiahol na forhend, dostal sa medzi kruhy a zakončil. Trochu to ale s výškou strely neodhadol, a tak trafil len do mantinela za Genoniho svätyňou.

47:51 min

Medzičasom hrajú oba celky s piatimi hráčmi.

47:17 min

Johan Larsson aktívne napádal rozohrávku súpera, čím získal niekoľko cenných sekúnd pre Švédov. Tí mohli bezpečne prestriedať.

46:48 min

Úspech neprinieslo ani zakončenie po ľade. Švédi puk následne vytlačili k bránke svojho súpera.

46:08 min

Obrovská šanca pre Švajčiarsko! Po peknej kombinačnej akcii sa k zakončeniu dostal osamotený Grégory Hofmann, trafil však len presúvajúceho sa Andersa Nilssona.

45:50 min

Švédi sa dokázali okamžite oslobodiť, puk letí až k bránke Švajčiarov.

45:41 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (John Klingberg – 2 min., podrazenie).

44:44 min

Hra sa teraz sťahuje pred švajčiarsku svätyňu. Leonardo Genoni tak bude čeliť vhadzovaniu po svojej pravej ruke.

44:26 min

Švajčiarsko dalo gól!
Dobré správy pre Švajčiarsko, zlé pre Slovensko. Švajčiari totiž skórovali po druhýkrát a so Švédskom už prehrávajú len o jeden gól. Parádnou strelou sa o to postaral RAPHAEL DIAZ. Asistencie: Kevin Fiala, Sven Andrighetto.

43:34 min

Hra je vykázaná do stredného pásma. Bránka Genoniho teraz po kontakte so švédskym hokejistom opustila svoje pôvodné miesto. Arbiter to posúdil ako postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

42:35 min

Popri Erikovi Gustafssonovi teraz puk prepadol až k švédskej bránke. Našťastie pre hráčov odetých do žltého ale nestál v tomto priestore žiadny Švajčiar pripravený zakončovať.

41:46 min

Švédi sú ale v úvode tretiny aktívnejší a súpera zatláčajú do vlastnej obrannej tretiny. Aj teraz musek švajčiarsky gólman puk prikryť a hru prerušiť.

41:00 min

Veľká šanca Švédska! Hampus Lindholm posúval puk po modrej čiare, odkiaľ prišlo zakončenie. Genoni ho vykopol len pred seba, tri korunky ale puk do siete následne nedotlačili.

40:28 min

Tretia tretina sa začala, vhadzovanie vyhrali Švajčiari. Slovenskí fanúšikovia budú nepochybne dúfať, aby nevyhrali aj samotný zápas.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme videli dva góly – po jednom na oboch stranách. V 22. minúte najskôr Backlund upravoval na 3:0 pre Švédsko, minútu a 28 sekúnd pred koncom ale skóroval aj Untersanfer. Po 40 minútach tak Švédsko vedie 3:1.

Pomer striel po 2. tretine: 9:29

Tretia tretina sa začne približne o 21:56.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:17 min

Prebieha záverečná minúta druhej tretiny. Švajčiari sa ešte snažia niečo vymyslieť, sú ale výborne vytláčaní k mantinelom, odkiaľ zakončovať nemôžu.

38:32 min

Švajčiarsko dalo gól!
Ale pozor, Švajčiari zároveň strieľajú svoj prvý gól v zápase. Po strele od modrej čiary sa gólovo presadil RAMON UNTERSANDER. Asistencia: Enzo Corvi.

38:16 min

Záverečné dve minúty. Tá prvá priniesla švédske zakončenie v páde, ktoré ukryl Genoni pohodlne vo svojej lapačke. Vhadzovať sa tak bude po pravici švajčiarskeho gólmana.

37:30 min

Druhá tretina sa pomaly blíži k svojmu záveru. Aktívnejšie je stále Švédsko, aj keď to už nie je ten tlak z úvodných minút prostrednej časti riadnej hracej doby.

36:45 min

Kevin Fiala sa teraz pred bránkou pustil odvážne medzi dvoch Švédov. Inak, ako odobraným pukom, sa to ale snáď skončiť ani nemohlo.

35:56 min

Adam Larsson čakal na prihrávku pri modrej čiare. Neskôr sa posunul aj za kruhy, puk na jeho čepeľ ale napriek tomu nesmeroval.

34:33 min

Hampus Lindholm sa teraz postaral o tom, že Švajčiari popri mantineli až pred Nilssona neprenikli. Včas ich totiž zastavil a puk im odobral.

33:39 min

Nasleduje komerčná prestávka.

33:30 min

Platilo to aj v tomto momente. Leonardo Genoni sa totiž stihol presunúť k vzdialenejšej žrdi a strelu z otočky tak svojím ľavým betónom zastavil.

32:58 min

V ostatných minútach Švédsko jednoznačne dominovalo. Hráči v žltých dresoch si vypracovali viacero šancí, ani jednu z nich ale premeniť nedokázali. Stále tak vedú 3:0.

31:49 min

Obrovská šanca Švédska. Elias Pettersson sa teraz dostal do samostatného úniku, nanešťastie pre tri korunky ho ale gólom nezakončil.

31:24 min

Videorozhodca potvrdil to, v čo sme napokon aj predpokladali. Puk nepreťal bránkovú čiaru, gól tak, pochopiteľne, platiť nemôže.

31:24 min

Švédi sa teraz tešili z gólu, ešte však predčasne. Celú situáciu posúdi na žiadosť hlavného arbitra videorozhodca.

30:24 min

Timo Meier prihrával do strany, adresátovi puk cez čepeľ jeho hokejky prepadol. Sledujeme hluchú pasáž, počas ktorej sa na ľade nedeje nič zaujímavé.

29:18 min

Enzo Corvi rozdal niekoľko dobrých prihrávok, následne sa ale Švajčiari nechali vytlačiť mimo streleckých pozícií. Švédska defenzíva dnes pracuje skutočne spoľahlivo.

28:00 min

Navyše tri korunky nekombinovali presne, a tak sa sami poslali von z útočnej tretiny.

27:30 min

Opäť sa dokázali Švajčiari oslobodiť, tentokrát puk smeruje až k bránke Nilssona. Švédi tak prichádzajú o sekundy v útočnej tretine.

26:40 min

Oliver Ekman-Larsson strieľal od modrej čiary. Jeho zakončenie ale bolo čitateľné, a tak ho defenzíva Švajčiarska dokázala vyblokovať do stredného pásma.

25:57 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Kevin Fiala – 2 min., hrubosť).

25:55 min

Viktor Arvidsson sa dostal do veľkej šance. Puk si ešte stiahol na bekhend, bol ale faulovaný, a tak v páde nedokázal lepšie zakončiť.

24:28 min

Individuálnou akciou sa teraz prezentoval Dennis Everberg. Ten zaviezol puk do pásma po ľavej strane, následne už ale z veľkého uhla lepšie zakončiť nedokázal.

23:30 min

Rozohrávka teraz švajčiarskemu gólmanovi nevyšla. Puk totiž posielal k mantinelu, odkiaľ sa neskôr dostal medzi kruhy. Strela odtiaľ zadunela na zadnom mantineli.

22:49 min

Adam Larsson kontroloval Švédov z modrej čiary. Bol pripravený vystreliť, napokon sa ale k nemu puk nedotal. Tre kronor ale ostanú pred Genonim.

21:58 min

Švédi sa opätovne snažili usadiť v útočnej tretine. Puk im ušiel k zadnému mantinelu, odkiaľ ho poslala reprezentácia Švajčiarska nedovoleným spôsobom. Píska sa zakázané uvoľnenie.

21:14 min

Švédsko dalo gól!
Ďalšia krásna švédska akcia na jeden dotyk, opäť sa končí gólom. Na jej konci stál tentokrát MIKAEL BACKLUND, ktorý už len zasúval puk do bránky. Asistencia: Hampus Lindholm.

-154:25 min

Úvodné buly bolo vhodené. Puku sa ujali Švajčiari, ktorí okamžite rozohrali na Andrughetta. Ten si ale musel prihrávku prikopnúť, a tak stratil cenné sekundy.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, počas ktorej bolo neporovnateľne aktívnejším tímom Švédsko. To tak po 20 minútach hry vedie zaslúžene 2:0, keď sa postupne presadili Klingberg a Hörnqvist.

Strely na bránku po 1. tretine: 4:15

Druhá tretina sa začne približne o 21:06.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:20 min

V záverenčnej minúte ešte prišli zaujímavé pokusy Lindholma a Hörnqvista. Švajčiari sú teraz v obrovských problémoch a len so šťastím odolávajú tlaku svojho súpera.

18:24 min

Prebiehajú záverečné dve minúty prvej tretiny. Do šance sa opäť dostali Švédi, konkrétne to bol Rakell. Skóre sa nemení, z bezprostrednej blízkosti totiž neskóroval.

17:43 min

Genoni rozohrával za bránkou. Musel si ale dať pozor na Švédov, ktorí na zadný mantinel vyslali dobiedzajúceho hráča.

16:57 min

Lias Andersson to nezvládol celkom ideálne, puk totiž nechal prepadnúť až ku švédskej bránke. Následne ale svoju chybu napravil a dokorčuľoval ho.

16:12 min

Pri striedačke Švajčiarska sa teraz strhla menšia potýčka. Postranným arbitrom sa ale podarilo všetko včas vyriešiť, vylučovať sa preto nebude.

15:49 min

Švajčiari sa usadili pred Nilssonom, avšak opäť si prihrávali len popri mantineloch. Tadeto zrejme cesta nepovedie, Švédsko je totiž v podobných momentoch mimoriadne silné.

15:04 min

Nasleduje komerčná prestávka.

14:22 min

Štvrtá švajčiarska formácia teraz nezvládla pobyt na ľade úplne ideálne. Všetko to odštartovala nepresná prihrávka Roda. K puku sa následne dostal Backlund, ktorý to skúsil spred bránkoviska. Na 3:0 pre Švédov ale neupravil.

13:05 min

Švajčiari sa snažili jednoducho oslobodiť, čo sa im aj podarilo. Po puk sa ale do stredného pásma vrátil Rickard Rakell, a tak môžu Švédi znova útočiť.

12:39 min

Švajčiari sa presunuli pred Nilssona, avšak puk im tam od čepelí znova odskočil. Švédsky gólman to vyriešil jednoducho, prikryl ho na ľadovej ploche a hru tak prerušil.

11:45 min

Untersander prepadol v strednom pásme a bola z toho šanca pre Švédov. Prišla tam strela príklepom, ktorá ale len zadunela na zadnom plexiskle.

10:30 min

Švajčiarom ušiel puk, čo sa ešte snažil napraviť Niederreiter. Nino to mal ale na dlhú hokejku, preto už smerom dopredu pokračovať nemohol. Puku sa tak ujali znova Švédi.

10:05 min

Obrovská šanca Švajčiarov na kontaktný gól! Zakončenie teraz dobre tečoval Andrighetto. Chýbalo malo a bolo by znížené.

09:18 min

Švédsko dalo gól!
Tak toto bola akcia ako z veľkej knihy hokeja. Švédi potvrdili svoje neuveriteľné zručnosti a rýchlosť, keď sa po akcii na jeden dotyk dostali do dvojgólového vedenia. PATRIC HÖRNQVIST si puk nespracovával, čo Genoniho prekvapilo. Asistencie: Mattias Janmark, Mikael Backlund.

08:35 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., krosček).

08:30 min

Raphael Diaz má puk na svojej čepeli. Drží ho ale za Genonim, kde popremýšľa, čo môže smerom dopredu vymyslieť.

07:48 min

Jacob de la Rose dokorčuľoval na prvý pohľad stratený puk pri zadnom mantineli. V útočnej tretine mu už ale chýbala podpora zo strany spoluhráčov, preto z toho šanca nebola.

06:15 min

Švajčiari sa v snahe o čo najrýchlejšiu odpoveď presunuli do pásma svojho súpera, každopádne, hrali len v rohu klziska. Odtiaľ tak skórovať nedokázali.

05:24 min

Švédsko dalo gól!
Teraz to už ale Švédom vyšlo. Ekman-Larsson posunul puk na modrú čiaru, odkiaľ prišla prihrávka na pravú stranu. JOHN KLINGBERG neváhal a vypálil švihom, puk sa zatrepotal až v sieti. Asistencie: Mika Zibanejad, Oliver Ekman-Larsson.

04:48 min

Švédi hrajú v plnom počte. Medzičasom si puk pýtal na ľavej strane Ekman-Larsson. Jeho formácia sa dostala do šance, gól ale nepadol.

04:19 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Reto Schäppi – 2 min., nedovolené bránenie).

04:11 min

Navyše sa črtala šanca pre Backlunda. Švédi sú počas vlastného oslabenia mimoriadne aktívni, vďaka svojmu pobytu v pásme navyše môžu prestriedať.

03:30 min

Tvrdý súboj pri mantineli, všetko ale bolo v rámci pravidiel. Aj teraz sa dokázali Švédi oslobodiť, Švajčiarom sa absolútne nedarí.

02:42 min

Švédi sa prakticky okamžite oslobodili. Puk prepadol popri Hofmannovi až do onbrannej tretiny Švajčiarska, odkiaľ musia hráči v červenom zakladať ďalšiu útočnú akciu.

02:27 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránenie).

02:05 min

Kempe chcel niečo vymyslieť pri mantineli, nepodarilo sa mu to však. Opäť chcelo útočiť Švajčiarsko, ani tentokrát sa ďaleko nedostalo.

01:30 min

Dlho sa ale pred Nilssonom nezdržalo. K puku sa už dostali tri korunky, ktoré strieľali zásluhou kapitána Backlunda. Na štadióne to len tak zhučalo, puk sa ale napokon medzi tri žrde nedostal.

00:17 min

Zápas sa začal. Puk sa okamžite dostal za švajčiarsku bránku, kde si ho spracoval Müller. Ten následne rozohral na spoluhráčov, dopredu tak pôjde Švajčiarsko.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Diaz (C), Müller, Fora, Kukan, Untersander, Frick, Josi (A) – Niederreiter, Meier, Corvi – Vermin, Andrighetto, Hofmann – S. Moser, Haas, Baltisberger – Schäppi, Rod, Scherwey (A) – Fiala.

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund (C), Pettersson, Kempe – J. de La Rose, Jo. Larsson, Everberg – Pääjärvi, Hörnqvist, Arvidsson.

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Rantala (FIN) – Otmakhov (RUS), Sormunen (FIN).

Milí priaznivci svetového hokeja, vítam vás pri priamom prenose z hlavného zápasu desiateho dňa 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji – pri priamom prenose zo zápasu ŠvajčiarskoŠvédsko

Ak chcú Švajčiari skutočne pomýšľať nad účasťou v štvrťfinále turnaja, musia bezpodmienečne zbierať body. Majú ich totiž deväť, a teda o jeden viac, ako Slovensko. Švajčiarsko je tak priebežne štvrté, a to so skóre 17:13.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Švajčiarsko – Bielorusko 5:2
Góly a asistencie: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) – 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Chenkeľ)

Rusko – Švajčiarsko 4:3
Góly a asistencie: 23. Kaprizov (Dacjuk, N. Gusev), 28. Dadonov (Anisimov), 40. Nesterov (N. Gusev, Dacjuk), 57. Grigorenko (Anisimov, Gavrikov) – 27. Untersander (Kukan, Corvi), 52. Andrighetto (Meier, Vermin), 59. Haas (Andrighetto, Niederreiter)

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Švédsko je v skupine A lídrom. Má totiž o jeden bod viac, ako druhé Rusko. Tri korunky sa tak môžu popýšiť 14 bodmi a parádnym skóre 23:5. Všetky tieto ukazovatele naznačujú, že to myslí úradujúci majster sveta s obhajobou skutočne vážne.

Švédsko – Bielorusko 5:0
Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Švédsko – Rakúsko 7:0
Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Slovensko – Švédsko 3:4 pp
Góly a asistencie: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 16. Everberg (J. Klingberg, H. Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, E. Gustafsson), 25. J. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell, J. Klingberg)

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)

Obrancovia: Oliver Ekman-Larsson (Arizona Coyotes, NHL), John Klingberg (Dallas Stars, NHL), Adam Larsson (Edmonton Oilers, NHL), Hampus Lindholm (Anaheim Ducks, NHL), Erik Gustafsson (Chicago Blackhawks, NHL), Mikael Wikstrand (Färjestad, SHL), Lawrenc Pilut (HV71 Jönköping, SHL), Adam Almqvist (Frölunda Indians, SHL)

Útočníci: Mika Zibanejad, Lias Andersson (obaja New York Rangers, NHL), Rikard Rakell (Anaheim Ducks, NHL), Magnus Pääjärvi (Ottawa Senators, NHL), Johan Larsson (Buffalo Sabres, NHL), Jacob de la Rose (Montreal Canadiens, NHL), Mikael Backlund (Calgary Flames, NHL), Gustav Nyquist (Detroit Red Wings, NHL), Mattias Janmark (Dallas Stars, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles Kings, NHL), Dennis Everberg (Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, NLA), John Norman (Jokerit Helsinki, KHL), Elias Pettersson (Växjö, SHL)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia