Američania po nečakanom úvode rozpútali peklo: Juhokórejcom naložili neskutočný debakel

Hokejisti USA si v zápase B-skupiny MS v Dánsku poradili s Kórejskou republikou presvedčivo 13:1. So ziskom 12-tich bodov im patrí prvá priečka v herninskej B-skupine, Kórejci sú bez bodu na poslednom 8. mieste.

Začiatok online prenosu:
11. 05. 2018, 20:15

USA 13 : 1 KOR

4:1, 4:0, 5:0
Jyske Bank Boxen, Herning

Štatistiky:

Góly a asistencie: 9. Lee (D. Larkin, J. Gaudreau), 13. P. Kane (J. Gaudreau), 14. McAvoy (P. Kane, J. Gaudreau), 20. McAvoy (Kreider, D. Larkin), 24. D. Ryan (Martinez), 28. Coleman (Martinez, White), 29. P. Kane (McAvoy), 33. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 46. T. Thompson (Milano, Jensen), 47. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 50. Pionk (Butcher), 52. D. Ryan (DeBrincat, Pionk), 59. Milano (DeBrincat, T. Thompson) – 6. Jin-Hui Ahn (Sang-uk Kim, Won-čon Kim). Rozhodca: Mikael Sjoqvist (SWE), Tobias Wehrli (SUI) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN).

Súpiska USA:

Darling (Ch. Lindgren) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, White, P. Kane (C) – Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau – Kreider, D. Ryan, DeBrincat – Milano, Coleman, T. Thompson – Gibbons.

Súpiska KOR:

Dalton (28. Song-če Pak) – Ton-ko I, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante (A), Jong-čon Seo – Sang-uk Kim (A), Ki-song Kim, Č-h. Lee – Swift, Jin-Hui Ahn, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Pak (C), Sang-hun Šin – Won-čong Kim, Čin-kjo Pak, Hjun-čol Song.

Obnoviť

Slabší tréning amerického tímu. Aj takto by sa dal opísať ich dnešný duel proti outsiderovi celých majstrovstiev sveta Južnej Kórei, ktorý ovládli výsledkom 13:1. Najviac si dnes osobné štatistiky vylepšila dvojica Patrick Kane a Charlie McAvoy, ktorá zhodne zaznamenala bilanciu 2+3. Kórejčanov už zajtra čaká ďalší náročný duel, keď budú čeliť pravdepodobne zaplnenej hale v stretnutí s domácim Dánskom. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok piatkového večera!

Koniec zápasu.

59:59 min

Už takmer so sirénou mohol pridať štrnásty gól Američanov v dnešnom stretnutí Brian Gibbons, avšak opečiatkoval len konštrukciu bránky.

59:40 min

Ani záver zápasu nedohrajú kórejskí hokejisti v plnom počte, keď na trestnú lavicu dnes už po niekoľký raz odchádza Alex Plante, tentokrát za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

59:32 min

Americkí hokejisti stále nemajú dosť, dokonca sa do zaujímavého zakončenia bekehndom pretlačil aj mladučký obranca Quinn Hughes.

58:50 min

USA dalo gól!
Američania si ešte v závere zápasu vylepšujú štatistiky, keď puk do poloodkrytej bránky Kórejčanov po prihrávke od Alexa DeBrincata zasunul SONNY MILANO. Asistencie: DeBrincat, Thompson.

57:38 min

Kórejksí hokejisti ešte ukázali snahu aj v útočnom pásme, avšak tam sa skutočne ukazuje obrovský rozdiel v kombináciách oboch tímov.

56:55 min

O strelu od modrej čiary sa ešte pokúsil aj Alec Martinez, avšak jeho projektil vyhnal americký tím z útočného pásma.

55:55 min

Jonathan Gaudreau sa ešte pokúšal predviesť svoje obrovské individuálne umenie, avšak proti početnej presile súperov sa do zakončenia nepreštrikoval.

54:27 min

Connor Murphy, znova absolútne nikým nestrážený, napriahol k poriadnej delovke z ľavého kruhu a trafil hornú žrdku kórejskej bránky!

53:48 min

Otočku na útočnej modrej čiare by si obranca za normálnych okolností v zápase dovoliť nemal, to však dnes nie je prípad amerických bekov, čo teraz predviedol aj Neil Pionk.

53:09 min

Absolútne nepochopiteľnú chybu v rozohrávke Kórejčanov takmer využil Chris Kreider na ďalší gól svojho tímu, avšak Parka Song-čea tentokrát neprekvapil.

52:29 min

No a americkí hokejisti, ktorí už tento duel berú len ako zábavku na piatkový večer mohli pridať aj trinásty presný zásah, Anders Lee však opečiatkoval len ľavú žrdku bránky Kórejčanov. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

51:40 min

USA dalo gól!
DEREK RYAN teraz poslal puk za brankára Parka Song-čea svojou pravou korčuľou, rozhodcovia sa však napokon rozhodli tento gól uznať. Asistencie: DeBrincat, Pionk.

51:00 min

Kórejčania sa nedokázali dostať z vlastného pásma ani s jasným pukom vo svojej moci, Neil Pionk s Tageom Thompsonom však svoju kombináciu proti jednému obrancovi súpera nevyužili.

49:54 min

Príde aj dvanásty zásah v podaní Američanov? Ah Jin-Hui teraz zasiahol nepríjemne hokejkou do tváre Willa Butchera a musí tak odísť na trestnú lavicu.

49:52 min

Až v polovici tretej tretiny si na puk siahol Scott Darling, keď kryl nahodený puk od Kim Ki-Sunga.

49:09 min

USA dalo gól!
O pár sekúnd už bolo nedorozumenie Darlinga s Butcherom zabudnuté, keď sa do puku na opačnej strane z celej sily do puku oprel obranca NEIL PIONK a brankár Park Song-če nemal žiadnu šancu. Asistencia: Butcher.

48:50 min

Ani Američania už po dosiahnutí desiatky v sieti súpera nepôsobia úplne koncentrovaným dojmom, keď teraz dokonca v presilovej hre takmer prišlo k nedorozumeniu medzi brankárom Darlingom a Willom Butcherom.

47:42 min

Z ľavého kruhu po prihrávke od Nicka Jensena pálil Sonny Milano, jeho pokus ešte tečoval Blake Coleman, avšak puk skončil mimo bránky.

47:07 min

Toto sa už nedá nazvať ani exhibíciou. Hokejisti z Jžnej Kórey dnes absolvujú doslova univerzitnú skúšku z predmetu zvaného ľadový hokej. Američania si zahrajú ďalšiu presilovú hru, keď dnes už po druhýkrát putuje na trestnú lavicu kapitán U-sang Pak.

46:11 min

USA dalo gól!
Desiatka je na svete a do konca zápasu zostáva ešte takmer celých štrnásť minút. Už absolútne rezignovane pôsobiaci Kórejčania len ustupovali pred CAMOM ATKINSONOM, ktorý bez najmenších problémov technickou strelou prekonáva kórejskeho brankára. Asistencie: Kane, McAvoy.

45:06 min

USA dalo gól!
Po Blakeovi Colemanovi je ďalším hráčom zo štvrtej formácie amerického mužstva so streleným gólom aj TAGE THOMPSON, ktorý zasunul puk k pravej žrdke dokonca spoza Parkovej bránky. Asistencie: Milano, Jensen.

44:22 min

Dylan Larkin sa znova s pukom prešiel celým útočným pásmom a od modrej čiary sa pokúšal nahadzovať ho na bránku, Jonathan Gaudreau ho však v snahe tečovať len zastavil.

43:51 min

Do útočnej akcie svojho tímu sa chcel zapojiť aj obranca Neal Pionk, s Chrisom Kreiderom si však pri prechode útočnou modrou čiarou nerozumeli.

43:08 min

Will Butcher sa znova pokúšal nájsť jedného zo svojich spoluhráčov prihrávkou z vlastného obranného pásma, je z toho však len zakázané uvoľnenie USA.

42:28 min

Colin White chcel preniesť hru z ľavej strany útočného pásma na pravú, namiesto Patricka Kanea však našiel len hokejku Erica Regana.

41:30 min

Dylan Larkin sa dokonca vydal na ďalší samostatný únik v oslabení, ani on však už do súboja s Won-Čong Kimom nedal všetky svoje sily.

40:35 min

Kórejskí hokejisti sa až v tejto chvíli dokázali vo svojej presilovej hre usadiť v útočnom pásme, zatiaľ však ničím nedokázali prekvapiť brániacich sa Američanov.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Po štyroch góloch v prvej tretine pridali americkí hokejisti rovnaký počet aj v tej druhej, len s tým rozdielom, že tentokrát už neinkasovali, a tak v doslova tréningovom tempe kráčajú za povinnými troma bodmi, keď po 40 minútach vyhrávajú nad Južnou Kóreou vysoko 8:1. V tejto časti hry sa postupne do čierneho trafili Derek Ryan, Blake Coleman, Patrick Kane a Cam Atkinson. Po dvoch tretinách je strelecká prevaha favorita tohto stretnutia ešte výraznejšia, a to v pomere 46:11.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:59 min

V absolútnom závere druhej tretiny sa ešte do dobrej príležitosti dostal Tage Thompson, ktorý najskôr neskóroval a následne sa za kórejskou bránkou previnil nedovoleným bránením, a tak vstúpia Kórejčania do poslednej tretiny tohto stretnutia presilovou hrou.

39:15 min

Američania teraz až príliš špekulovali, ako zakončiť túto kombináciu a keď sa už Jonathan Gaudreau chystal prihrávať spoza bránky "do ohňa", rozhodcovia odpískali postavenie Chrisa Kreidera v bránkovisku.

38:35 min

Od modrej čiary sa do puku oprel Will Butcher, Park v bránke Kórejčanov si postrážil aj teč od Chrisa Kreidera.

38:09 min

Patrick Kane posielal ponuku na teč Andersovi Leemu, ktorý dokonca triafal puk takmer na úrovni hornej žrdky, no napriek tomu s ním mal Park Song-če veľké problémy.

37:22 min

Okamžire po vyhratom buly sa do puku oprel Cam Atkinson, jeho projektil tečoval Alex Plante na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude opäť pred kórejským gólmanom.

37:15 min

Ďalšia presilová hra v prospech Američanov. Dnes už po štvrtýkrát sa jeden z Kórejčanov previnil hákovaním, tentokrát svoj tím oslabuje na dve minúty Seo Jong-čon.

36:28 min

Derek Ryan so Sonny Milanom sú v tejto chvíli na ľade už viac ako minútu, no napriek tomu svojim pohybom robia obrovské problémy kórejským hokejistom.

35:47 min

Sonny Milano, doslova len tieňovaný kórejskými hokejistami prešiel až pred brankára Parka Son-čea, ktorý jeho strelu mierenú na lapačku, vyrazil späť do hry.

34:58 min

Americkí hokejisti možno ani sami nepredpokladali, že namiesto ostrého zápasu absolvujú na hlavnej ploche herninskej arény v piatok večer tréning. Presne na ten sa tento duel totiž podobá.

33:55 min

V týchto momentoch už bude v tomto stretnutí zaujímavá len jediná vec. Či sa dočkáme rekordného víťazstva na pôde majstrovstiev sveta. Američania k tomu majú veľmi dobre nakročené.

32:08 min

USA dalo gól!
Kvalita amerického tímu je jedna vec, ale výkon Kórejčanov skutočne dnes nie je absolútne hodný najvyššej kategórie majstrovstiev sveta. Spolupráca McAvoy-Kane a CAM ATKINSON prináša ôsmy gól tímu USA. Asistencie: Kane, McAvoy.

32:07 min

Tak čo teraz išlo hlavou Pak Čin-kjoovi, to snáď nevie ani on. Útočník Južnej Kórey teraz pri pokuse o napádanie v oslabení prešiel americkým bránkoviskom a z ničoho nič podrazil Scotta Darlinga. Američania tak majú k dispozícii ďalšiu dlhočiznú presilovú hru o dvoch hráčov.

31:45 min

No a po ďalšom pobyte útoku Patricka Kanea v útočnom pásme nemôže prísť nič iné než presilová hra v prospech USA. Na trestnú lavicu si za hákovanie odchádza sadnúť Alex Plante. Početná prevaha Američanov však príde až po ďalšej reklamnej prestávke.

30:38 min

Štvrtá formácia amerického tímu si toto striedania pretiahla, čo svedčí aj o tom, že favorit si tento duel užíva tak, ako sa len dá.

29:58 min

Kórejskí hokejisti sa v týchto chvíľach dokonca bránia aj proti štvrej americkej formácii, Tage Thompson so Sonnym Milanom to už teraz až príliš prekombinovali, keď chceli puk zasúvať už do prázdnej bránky, avšak Park Song-če tentokrát odolal.

28:40 min

USA dalo gól!
Charlie McAvoy videl pekne na pravej strane útočného pásma postaveného PATRICKA KANEA, ktorý nešpekuloval, oprel sa do puku a aj vďaka teču kórejskeho obrancu Plantea prekonáva Park Son-čea. Asistencia: McAvoy.

28:32 min

Will Butcher s Jonathanom Gauderauom opäť ukázali skvelú spoluprácu, keď sa tentokrát spoza bránky dostával do zakončenia práve Butcher, Šin Sang-hunovi už nezostávalo nič iné ako ho zahákovať.

28:13 min

No a Park Song-če si už aj pripísal svoj prvý zákrok, keď kryl vo svojich betónoch strelu z prvej od Alexa DeBrincata z pravého kruhu.

27:20 min

V tejto chvíli je hra opäť prerušená a pokračovať sa bude vhadzovaním v strednom pásme po prvej reklamnej prestávke v druhej tretine.

27:06 min

Šesť inkasovaných gólov v priebehu necelej polovice stretnutia, to už bolo pre Matta Daltona dosť. Kórejský gólman tak prepúšťa svoje miesto v bránke Park Song-čeovi.

27:06 min

USA dalo gól!
Exhibícia v podaní Američanov pokračuje. Po skončení oslabenia sa im naskytla príležitosť na prečíslenie dokonca až 3 na 1, BLAKE COLEMAN to zobral na seba a trafil to nechytateľne. Asistencie: Martinez, White.

26:23 min

Tak pri štvorminútovom treste pre Sonnyho Milana to skutočne nevyzerá, akoby hrali v početnej prevahe Kórejčania, Cam Atkinson sa teraz dostal do samostatného úniku, no na Matta Daltona nevyzrel.

25:42 min

Brock Radunske sa predsa len pretlačil spoza bránky až do bránkoviska, Scott Darling si však situáciu pri svojej ľavej žrdke postrážil.

25:00 min

Bez akéhokoľvek zhadzovania hry Kórejčanov treba povedať, že v ich hre zatiaľ chýba potrebná kvalita a niekedy vidíme z ich strany doslova až komické chyby. Tentokrát sa v črtajúcom sa prečíslení dopustili postavenia mimo hry.

23:32 min

USA dalo gól!
Presilovka či oslabenie, Američania sa hokejom dnes bavia. DEREK RYAN nakopol svoje motory na ľavom krídle a trafil to nechytateľne cez kórejského brankára Daltona. Asistencia: Martinez.

22:54 min

Zámorskí hokejisti najskôr stroskotali v stopercentnej príležitosti, keď Brian Gibbons netrafil prihrávku od Tagea Thompsona, následne zasiahol Sonny Milano nepríjemne do tváre jedného z Kórejčanov a keďže tam prišlo aj k zraneniu, tak si Kórejčania zahrajú až štvorminútovú presilovú hru.

22:26 min

Druhá tretina sa už podľa očakávania nehrá v takom nasadení, ako tá prvá. Američania majú nahraté, a tak už hrajú v takzvanom šetriacom móde. Nick Jensen teraz nenašiel Briana Gibbonsa na útočnej modrej čiare, a tak je z toho len zakázané uvoľnenie Američanov.

21:22 min

Zatiaľ najaktívnejším Kórejčanom v tomto stretnutí je Čin-hi Ahn, ktorý aj tentokrát zamestnal Scotta Darlinga, avšak ten si s jeho zakončením bez najmenších problémov poradil.

21:00 min

Američania dvakrát za sebou vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme a dvakrát sa vďaka tomu dostal do zakončenia Patrick Kane. Táto superhviezda z Chicaga Blackhawks však Daltona nezaskočila.

20:46 min

Kórejskí hokejisti sa pokúsili založiť v úvode druhej tretiny priamočiaru akciu z vlastného obranného pásma, Ton-ko I však vyrobil len zakázané uvoľnenie.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

V úvode prvej tretiny hokejisti Južnej Kórey síce trochu zahrozili svojmu vysoko favorizovanému súperovi zo Spojených štátov amerických, keď sa dokonca zásluhou šťastného zásahu Čin-hi Ahna dostali do vedenia, následne však Američania prebrali absolútne nadvládu nad týmto stretnutím, keď sa postupne presadili Anders Lee, Patrick Kane a dvakrát aj obranca Charlie McAvoy. O tom, ako to na ľade herninskej arény vyzerá, svedčí aj pomer striel z prvej tretiny – 29:8 v prospech USA.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:35 min

Kórejčania však mohli okamžite po inkasovanom góle po druhý raz doslova z ničoho nič udrieť, keď nedorozumenie v americkej defenzíve takmer využil Michael Swift, no Scott Darling vytiahol pohotový zákrok!

19:17 min

USA dalo gól!
Tak predsa sa podarilo Američanom ešte raz v prvej tretine skórovať. Teraz si Dylan Larkin spravil v útočnom pásme doslova verejné korčuľovanie, nahodil puk od modrej čiary, Chris Kreider ho ešte do bránky nedostal, no CHARLIE MCAVOY už áno. Asistencie: Kreider, Larkin.

18:55 min

Dlho sa na ľade nič zaujímavejšie nedialo, až kým neprišlo ľahučké nahodenie Patricka Kanea "žabičkou", ktoré však Colin White v rýchlosti netrafil.

17:02 min

Will Butcher s Jonathanom Gaudreauom si evidentne veľmi dobre rozumejú, keď znova predviedli zaujímavú kombináciu, po ktorej Matt Dalton znova rozosmutnil "Johny Hockeyho", ktorý tam navyše inkasoval aj nejaký úder po pravej ruke.

16:40 min

Jonathan Gaudreau mohol k trom asistenciám už v prvej tretine pridať aj štvrtý kanadský bod, keď sa pokúšal tečovať nahodený puk od Willa Butchera.

16:20 min

Nick Jensen sa ako obranca vydal za kórejskú bránku, prihrávkou o mantinel nabil Connorovi Murphymu, ktorého projektil skryl Matt Dalton vo svojich chráničoch.

16:00 min

O niečo viac priestoru na ľade sa snažil využiť strelec zatiaľ jediného gólu Kórejčanov Čin-hi Ahn, no spoločne so svojimi kolegami sa dopustili postavenia mimo hry, a tak je tu ďalšia reklamná prestávka.

15:27 min

Brock Radunske si len pred chvíľou odsedel trest pre hráčsku lavicu svojho tímu, po svojom návrate však na ľade dlho nevydržal a po podrazení svojho súpera opäť oslabuje Kórejčanov, čím ich pripravuje o výhodu skrátenej presilovej hry.

14:38 min

Dylan Larkin toto striedanie nezvládol, keď po následnom vhadzovaní a prechode až za kórejskú bránku narazil jedného zo súperov na mantinel, a tak necelých 20 sekúnd uvidíme hru 4 na 4, následne sa začne presilová hra Južnej Kórey.

14:26 min

Američania si už v závere prvej tretiny robia na ľade doslova čo chcú, teraz si však Will Butcher s Dylanom Larkinom nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou a je z toho ofsajd.

13:29 min

USA dalo gól!
Americký stroj sa rozbieha. Jonathan Gaudreau pri tom nemôže chýbať a za necelých štrnásť minút si pripisuje už štvrtú asistenciu, keď tentokrát nabil na premiérový gól na turnaji debutujúcemu obrancovi CHARLIEMU MCAVOYOVI. Asistencie: Kane, Gaudreau.

12:56 min

USA dalo gól!
Američania sa nenechali dlho ponúkať a okamžite si berú vedenie v tomto stretnutí na svoju stranu, keď prihrávku Jonathana Gaudreaua využil kapitán Patrick Kane. Asistencia: Gaudreau.

12:36 min

Tak Kórejčania tieto momenty absolútne nevzládajú. Teraz najskôr daroval Američanom presilovú hru o dvoch hráčov O Hjon-ho a následne dokonca kórejskí hokejisti zle striedali, a tak sa budú musieť veľmi dlho brániť len v trojici.

11:19 min

Ideálna príležitosť pre Američanov dostať sa prvý raz v zápase do vedenia. Na trestnú lavicu totiž za hákovanie odchádza kapitán Kórejčanov Kim Sang-uk.

10:57 min

Krásny hokejový moment. Všetko sa to začalo už keď Chris Kreider vyskočil z vlastnej hráčskej lavice, výjazdom spoza vlastnej bránky nabral obrovskú rýchlosť, vypýtal si puk "do jazdy" a napálil puk do hornej žŕdky Daltonovej bránky!

10:24 min

Na Matta Daltona sa to už v týchto chvíľach podľa počakávania valí každú chvíľu. Prihrávku spoza bránky si vypýtal Alec Martinez, ktorého ponuku na teč poslal Colin White len na ochrannú sieť. Nasleduje prvá reklamná prestávka.

09:06 min

No a netrvalo dlho a Američania už mohli vyhrávať, keď strelu Briana Gibbonsa nedokázal doraziť do bránky Blake Coleman.

08:35 min

USA dalo gól!
Američania dosiahli to, čo potrebovali – rýchly vyrovnávajúci gól. Jonathan Gaudreau zaviezol puk do útočného pásma, Dylan Larkin ho poslal okamžite na bránku, kde sa už cez nedôraznú obranu Kórejčanov k puku pretlačil ANDERS LEE. Asistencia: Larkin, Gaudreau.

07:51 min

Na ofenzívny výlet sa mladučký obranca Quinn Hughes, ktorý si však pri prechode útočnou modrou čiarou nerozumel s Andersom Lee a tak táto dvojica vyrobila postavenie mimo hry.

06:57 min

Alex DeBrincat prenisol hru na pravé krídlo na Tagea Thompsona, ktorý to skúsil zápästím, Matta Daltona však k zákroku neprinútil, keďže puk skončil len na zadnom mantineli.

06:23 min

Po ľavom krídle sa pekne preštrikoval k strele Patrick Kane, Matt Dalton puk len vyrazil pred seba, Colin White ho do bránky nenasmeroval ani nadvakrát, keď sa o pár sekúnd neskôr pokúšal doraziť strelu Cama Atkinsona.

05:23 min

Južná Kórea dala gól! Vynikajúco zahratá presilová hra zo strany Kórejčanov prináša, síce trochu šťastný, no predsa vedúci gól v podaní outsidera tohto zápasu, keď sa puk za chrbát Scotta Darlinga dostal od hokejky ČIN-HI AHNA. Asistencie: Kim Sang-uk, Kim Won-čon.

04:36 min

Ako prvý z kórejských hokejistov sa do zaujímavej streleckej pozície dostal Kim Sang-uk, z ľavého kruhu však bránu Scotta Darlinga netrafil.

03:54 min

Jonathan Gaudreau dostal peknú hru do jazdy, pri svojej snahe pred bránkovisko to však proti Mattovi Daltonovi až príliš prehnal a prvú presilovú hru v zápase si tak zahrajú Kórejčania.

02:54 min

Americkí hokejisti pokračujú vo svojom tlaku od začiatku zápasu, Coleman však Matta Daltona ani len nedonútil prerušiť hru.

01:56 min

Kórejčania si v prechode do útočného pásma príliš nerozumeli, Brian Gibbons otočil hru na oačnú stranu, kde však puk cez chrániče Matta Daltona neprepasíroval Chris Kreider.

00:23 min

Úvodné buly zápasu vyhrali Američania. Už v prvých sekundách sme videli náznaky ofenzívnych akcií na oboch stranách, tú zaujímavejšiu predviedli Američania. Jonathan Gaudreau sa však k prihrávke od Andersa Leeho nedostal.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

USA: Darling (Ch. Lindgren) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, White, P. Kane (C) – Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau – Kreider, D. Ryan, DeBrincat – Milano, Coleman, T. Thompson – Gibbons.

Južná Kórea: Dalton (Song-če Pak) – Ton-ko I, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante (A), Jong-čon Seo – Sang-uk Kim (A), Ki-song Kim, Č-h. Lee – Swift, Jin-Hui Ahn, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Pak (C), Sang-hun Šin – Won-čong Kim, Čin-kjo Pak, Hjun-čol Song.

Rozhodca: Mikael Sjoqvist (SWE), Tobias Wehrli (SUI) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN).

Vážení fanúšikovia!

Majstrovstvá sveta v hokeji pokračujú ďalším hracím dňom. V rámci neho sa spoločne pozrieme v tomto online prenose na stretnutie jedného zo spolufavoritov celého šampionátu USA proti debutantovi v A-kategórii Južnej Kórei. Zápas sa v Herningu začína o 20:15.

USA

Američania môžu byť so svojími výkonmi na tohtoročných MS zatiaľ celkom spokojní. Mimoriadne im vyšiel najmä úvodný zápas, v ktorom po napínavom priebehu zdolali svojho odvekého rivala Kanadu 5:4 po samostatných nájazdoch, ktorých hrdinom sa stal útočník Columbusu Blue Jackets Cam Atkinson. Následne zaznamenali zverenci trénera Jeffa Blashilla dva pohodové triumfy „na nulu“, keď štyri góly strelili domácej reprezentácii a trikrát sa presadili proti strieborným olympijským medailistom z Nemecka. Prvé menšie zaváhanie si zámorský výber pripísal vo včerajšom dueli, keď sa poriadne natrápil s Lotyšskom, pričom extra bod v predĺžení za výhru 3:2 mu opäť vystrelil spomínaný Cam Atkinson. Najproduktívnejším Američanom na turnaji je zatiaľ Patrick Kane so siedmimi kanadskými bodmi za bilanciu 1+6. Oporou je brankár Keith Kinkaid, ktorého úspešnosť zákrokov je po štyroch duelov nad hranicou 94%. Ako tím vynikajú Američania v presilových hrách, kde využili doposiaľ každú tretiu a rovnako tak aj v oslabeniach. V početnej nevýhode totiž v doterajšom priebehu šampionátu z pätnástich prípadov inkasovali len jediný raz.

KÓREJSKÁ REPUBLIKA

Kórejčania sa po domácej olympiáde zoznamujú so svetovou hokejovou špičkou aj na majstrovstvách sveta v Dánsku. Nováčik v najvyššej kategórii zatiaľ neprekročil svoj tieň a plní úlohu najväčšieho outsidera nielen B-skupiny, ale aj celého šampionátu. V premiére na MS nastúpili zverenci Jima Paeka proti Fínom, ktorým však ako-tak vzdorovali len v prvej tretine, ktorú prehrali „len“ 2:0. Zo zápasu napokon odchádzali s debaklom 8:1. Po Suomi nasledoval pre ázijskeho trpaslíka ešte náročnejší oriešok v podobe Kanady. Hokejisti z kolísky hokeja svojho protivníka nešetrlili a uštedrili ˙mu doslova hanebný výprask 10:0. Ak túžili Kórejčania v niektorom z duelov po zisku nejakého bodu, tak to bolo jednoznačne v súboji s Lotyšskom. Pobalťania sa síce v priebehu turnaja trochu trápili, no zápas proti otusiderovi zvládli s prehľadom po výsledku 0:5. No a o tom, že Kórejská republika zostane bez bodu aj po štyroch vystúpeniach medzi svetovou hokejovou elitou rozhodla stredajšia porážka od Nemecka v podobe 6:1. V prípade Južnej Kórey sa budeme darmo baviť o nejakej produktivite či tímových štatistikách. Defenzíva tohto tímu inkasovala už celkovo 29-krát, čo je na štyri zápasy skutočne obrovské číslo. Keď si k tomu pridáme ešte len dva strelené góly...

Podľa papierových predpokladov sú absolútnym favoritom tohto zápasu americkí hokejisti a pokiaľ sa v herninskej hokejovej aréne nestane zázrak, nedá sa očakávať, že by Kórejčania svojmu súperovi akýmkoľvek spôsobom konkurovali.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia